unity8 - en to sc translation catalogue (166 entries)

en: Password:
sc: Crae:

en: Username
sc: Nòmine usuàriu

en: Failed to authenticate
sc: Autenticatzione faddida

en: Invalid password, please try again
sc: Sa crae no est curreta, torra·bi a proare

en: Log In
sc: Identìfica·ti

en: Retry
sc: Torra·bi a proare

en: Login
sc: Inghitzu de sessione

en: Guest Session
sc: Sessione de invitadu

en: Pin shortcut
sc: Incolla incurtzadura

en: Quit
sc: Essi

en: Unpin shortcut
sc: Boga s'incurtzadura

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
sc: Serra sessione

en: Are you sure you want to log out?
sc: Seguru chi boles essire?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
sc: Bloca

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
sc: Serra sessione

en: Cancel
sc: Annulla

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
sc: Torra a aviare

en: Are you sure you want to reboot?
sc: Seguru chi boles torrare a aviare?

en: No
sc: Nono

en: Yes
sc: Eja

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
sc: Alimentatzione

en: Are you sure you would like
    to power off?
sc: Seguru chi boles
    istudare su dispositivu?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
sc: Istuda

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
sc: Torra a aviare

en: Screenshot
sc: Catura de ischermu

en: Keyboard Shortcuts
sc: Incurtzaduras de tecladu

en: PrtScr
sc: Stamp

en: Takes a screenshot.
sc: Faghe una catura de s'ischermu.

en: Alt + PrtScr
sc: Alt + Stamp

en: Takes a screenshot of the current window.
sc: Faghe una catura de custa ventana.

en: Super + Space
sc: Super + Ispàtziu

en: Switches to next keyboard layout.
sc: Cola a sa dispositzione de tecladu imbeniente.

en: Super + Shift + Space
sc: Super + Maiusc + Ispàtziu

en: Switches to previous keyboard layout.
sc: Cola a sa dispositzione de tecladu pretzedente.

en: Starts the Terminal application.
sc: Aviat su terminale.

en: Super (Hold)
sc: Super (incarcadu)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
sc: Aberit su launcher, ammustrat incurtzaduras.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
sc: Aberit sa modalidade de navigatzione de tecladu de su launcher.

en: Switches applications via the launcher.
sc: Cola aplicatziones tràmite su launcher.

en: Same as clicking on a launcher icon.
sc: Su pròpiu chi incarcare in un'icona de su launcher.

en: Opens the Application Drawer.
sc: Aberit su calàsciu de aplicatziones.

en: Switching
sc: Cuncàmbiu

en: Switches between applications.
sc: Cuncàmbia intre aplicatziones.

en: Opens the desktop spread.
sc: Abèrit sa distributzione de s'iscrivania.

en: Cursor Left or Right
sc: Fritza manca o dereta

en: Moves the focus.
sc: Moe su campu.

en: Windows
sc: Ventana

en: Minimizes all windows.
sc: Mìnima totu is ventanas.

en: Ctrl + Super + Up
sc: Ctrl + Super + ↑

en: Maximizes the current window.
sc: Ismànniat sa ventana atuale.

en: Ctrl + Super + Down
sc: Ctrl + Super + ↓

en: Minimizes or restores the current window.
sc: Mìnima o restaura sa ventana atuale.

en: Ctrl + Super + Left or Right
sc: Ctrl + Super + ← o →

en: Semi-maximizes the current window.
sc: Ismànniat in manera partziale sa ventana atuale.

en: Closes the current window.
sc: Serra sa ventana atuale.

en: Return to Call
sc: Torra a sa mutida

en: Emergency Call
sc: Mutida de emergèntzia

en: OK
sc: AB

en: Apps may have unsaved data:
sc: Podet dare chi custas aplicatziones no apant sarvadu is datos:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
sc: Torra a connètere su dispositivu, sarva su traballu tuo e serra custas aplicatziones pro sighire.

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
sc: O fortza sa serradura immoe (is datos non sarvados ant a èssere pèrdidos).

en: OK, I will reconnect
sc: AB, apo a torrare a connètere

en: Reconnect now!
sc: Torra a connètere

en: Close all
sc: Serra totu

en: Preview Share Item
sc: Ammustra sa pre-visualizatzione de s'elementu de cumpartzire

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
sc: Su dispositivu est connètidu a un'ischermu esternu. Imprea custu ischermu che a sòrighe tàtile pro interagire cun su puntadore.

en: Tap left button to click.
sc: Toca su butone de manca pro incarcare.

en: Tap right button to right click.
sc: Toca su butone de dereta pro fàghere clic deretu.

en: Swipe with two fingers to scroll.
sc: Iscurre cun duos ditos pro ti mòere.

en: Find more settings in the system settings.
sc: As a agatare àteras optziones in is cunfiguratziones de sistema.

en: %1 hour | %1 hours
sc[0]: %1 ora
sc[1]: %1 oras

en: %1 minute | %1 minutes
sc[0]: %1 minutu
sc[1]: %1 minutos

en: Unlock
sc: Isbloca

en: Device Locked
sc: Dispositivu blocadu

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
sc: Ses istadu blocadu a causa de tropu tentaivos de insertzione de sa crae.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
sc: S'atzessu a su dispositivu est istadu blocadu pro more de is tropu tentativos de inserimentu de còdighe.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
sc[0]: Iseta %1 minutu e torra·bi a proare…
sc[1]: Iseta %1 minutos e torra·bi a proare…

en: Try again
sc: Torra·bi a proare

en: Enter passphrase to unlock
sc: Inserta sa crae pro isblocare

en: Enter passcode to unlock
sc: Inserta su còdighe de atzessu pro isblocare

en: Emergency
sc: Emergèntzia

en: Passphrase
sc: Crae

en: Passcode
sc: Còdighe de atzessu

en: Select desktop environment
sc: Sèbera s'ambiente de iscrivania

en: Search…
sc: Chirca…

en: Pull to refresh…
sc: Iscurre pro atualizare…

en: Release to refresh…
sc: Lìbera pro atualizare…

en: Show password
sc: Ammustra sa crae

en: Tap to return to call...
sc: Toca pro torrare a sa mutida...

en: Conference
sc: Cunferèntzia

en: Nothing is playing
sc: Nudda in riprodutzione

en: %1 second | %1 seconds
sc[0]: %1 segundu
sc[1]: %1 segundos

en: 0 seconds
sc: 0 segundos

en: %1 remaining
sc: Abarrat %1

en: In queue…
sc: A sa coa…

en: Downloading
sc: Iscarrighende

en: Paused, tap to resume
sc: In pàusa, toca pro sighire

en: Canceled
sc: Annulladu

en: Finished
sc: Fatu

en: Failed, tap to retry
sc: Faddina. Toca pro bi torrare a proare

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
sc: Imbia

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
sc: Risponde

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
sc: Torra sa mutida

en: Back
sc: In segus

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
sc: Traga cun 3 ditos is aplicatziones dae una ventana a s'àtera

en: No running apps
sc: Peruna aplicatzione ativa

en: Long swipe from the left edge to open the Application Drawer
sc: Iscurrimentu longu dae s'ala de manca pro abèrrere su calàsciu de aplicatziones

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
sc: Iscurrimentu curtzu dae s'ala de manca pro abèrrere su launcher

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
sc: Preme su puntadore cuntra a s'ala de dereta pro bìdere is aplicatziones abertas

en: Swipe from the right edge to view your open apps
sc: Iscurre dae s'ala de dereta pro bìdere is aplicatziones abertas

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
sc: Iscurre dae s'ala de susu pro atzèdere a is notìficas e a is cunfiguratziones lestras

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
sc: In segus

en: Language
sc: Limba

en: Next
sc: Sighi

en: What's new
sc: Noas

en: Loading...
sc: Carrighende...

en: Select Keyboard
sc: Sèbera su tecladu

en: Keyboard language
sc: Limba de su tecladu

en: Keyboard layout
sc: Dispositzione de su tecladu

en: Skip
sc: Brinca

en: Connect to Wi‑Fi
sc: Connete a su Wi-Fi

en: Connected
sc: Connètidu

en: Available Wi-Fi networks
sc: Retes Wi-Fi a disponimentu

en: No available Wi-Fi networks
sc: Peruna rete Wi-Fi a disponimentu

en: Time Zone
sc: Fusu oràriu

en: Enter your city
sc: Inserta sa tzitade tua

en: Personalize Your Device
sc: Personaliza su dispositivu tuo

en: Preferred Name
sc: Nùmene preferidu

en: Lock Screen
sc: Bloca s'ischermu

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
sc: Crea una crae noa

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
sc: Crea unu còdighe de atzessu (nùmeros isceti)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
sc: Perunu còdighe de blocu

en: Update Device
sc: Atualiza su dispositivu

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
sc: Atualizatzione de su sistema a disponimentu e pronta pro installare. A pustis, su dispositivu at a èssere torradu a aviare in manera automàtica.

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
sc: Versione %1

en: This could take a few minutes...
sc: B'at a pònnere carchi minutu...

en: Install and restart now
sc: Installa e torra a aviare immoe

en: Welcome Back
sc: Ti torramus a donare su benebènnidu

en: You are ready to use your device now
sc: Totu prontu pro chi imprees su dispositivu tuo

en: Continue
sc: Sighi

en: Get Started
sc: Introdutzione

en: Confirm passcode
sc: Cunfirma su còdighe de atzessu

en: Incorrect passcode.
sc: Su còdighe no est curretu.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
sc: Torra·bi a proare.

en: Lock Screen Passcode
sc: Còdighe de atzessu a su blocu de ischermu

en: Choose passcode
sc: Sèbera su còdighe de atzessu

en: Passcode too short
sc: Su còdighe est tropu curtzu

en: Passcodes match
sc: Is còdighes cointzident

en: Passcodes do not match
sc: Is còdighes non cointzident

en: Lock Screen Password
sc: Crae de blocu de ischermu

en: Enter at least 8 characters
sc: Inserta a su mancu 8 caràteres

en: Choose password
sc: Sèbera una crae

en: Confirm password
sc: Cunfirma sa crae

en: No SIM card installed
sc: Peruna SIM installada

en: SIM card added
sc: SIM agiunta

en: You must restart the device to access the mobile network.
sc: Depes torrare a aviare su dispositivu pro atzèdere a sa rete mòbile.

en: Restart
sc: Torra a aviare

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
sc: No as a pòdere fàghere mutidas o imbiare messàgios de SMS sena una SIM.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
sc: Pro sighire sena SIM toca Brinca.

en: Password too short
sc: Sa crae est tropu curtza

en: Passwords match
sc: Is craes cointzident

en: Passwords do not match
sc: Is craes non cointzident

en: Strong password
sc: Sa crae est forte

en: Fair password
sc: Sa crae est atzetàbile

en: Weak password
sc: Sa crae est fràgile

en: Very weak password
sc: Sa crae est fràgile meda
