unity8 - en to ast translation catalogue (127 entries)

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Pin shortcut
ast: Fixar l'atayu

en: Quit
ast: Colar

en: Unpin shortcut
ast: Quitar l'atayu

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
ast: Zarru de la sesión

en: Are you sure you want to log out?
ast: ¿De xuru que quies zarrar la sesión?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
ast: Bloquiar

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
ast: Zarrar sesión

en: Cancel
ast: Encaboxar

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
ast: Reaniciu

en: Are you sure you want to reboot?
ast: ¿De xuru que quies reaniciar?

en: No
ast: Non

en: Yes
ast: Sí

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
ast: Enerxía

en: Are you sure you would like
    to power off?
ast: ¿De xuru que quies
    apagar?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
ast: Apagar

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
ast: Reaniciar

en: Keyboard Shortcuts
ast: Atayos del tecláu

en: PrtScr
ast: ImprPant

en: Takes a screenshot.
ast: Fai una captura de pantalla.

en: Alt + PrtScr
ast: Alt + ImprPant

en: Super + Space
ast: Súper + Espaciu

en: Switches to next keyboard layout.
ast: Cambia a la distribución siguiente del tecláu.

en: Super + Shift + Space
ast: Súper + Mayús + Espaciu

en: Switches to previous keyboard layout.
ast: Cambia a la distribución anterior del tecláu.

en: Launcher
ast: Llanzador

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
ast: Abre'l llanzador, amuesa los atayos.

en: Super + Tab
ast: Súper + Tabulador

en: Same as clicking on a launcher icon.
ast: Igual que calcar nun iconu del llanzador.

en: Switching
ast: Cambéu

en: Alt + Tab
ast: Alt + Tabulador

en: Super + W
ast: Súper + W

en: Moves the focus.
ast: Mueve'l focu.

en: Ctrl + Super + D
ast: Ctrl + Súper + D

en: Minimizes all windows.
ast: Minimiza toles ventanes.

en: Ctrl + Super + Up
ast: Ctrl + Súper + Arriba

en: Maximizes the current window.
ast: Maximiza la ventana actual.

en: Ctrl + Super + Down
ast: Ctrl + Súper + Abaxo

en: Minimizes or restores the current window.
ast: Minimiza o restaura la ventana actual.

en: Ctrl + Super + Left or Right
ast: Ctrl + Súper + Esquierda o Drecha

en: Closes the current window.
ast: Zarra toles ventanes actuales.

en: Emergency Call
ast: Llamada d'emerxencia

en: Apps may have unsaved data:
ast: Aplicaciones con datos ensin guardar:

en: Close all
ast: Zarrar too

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
ast: Agora'l preséu ta coneutáu a una pantalla esterna. Usa esta pantalla como panel táutil pa interactuar col punteru.

en: %1 hour | %1 hours
ast[0]: %1 hora
ast[1]: %1 hores

en: %1 minute | %1 minutes
ast[0]: %1 minutu
ast[1]: %1 minutos

en: Unlock
ast: Desbloquiar

en: Device Locked
ast: Preséu bloquiáu

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
ast: Bloquióse'l preséu dempués d'introducir mal el códigu numbéricu milenta vegaes.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
ast: Bloquióse'l preséu dempués d'introducir mal la contraseña milenta vegaes.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
ast[0]: Espera %1 minutu y volvi tentalo darréu…
ast[1]: Espera %1 minutos y volvi tentalo darréu…

en: Emergency
ast: Emerxencia

en: Passphrase
ast: Fras de pasu

en: Passcode
ast: Códigu numbéricu

en: Pull to refresh…
ast: Tira pa refrescar…

en: Release to refresh…
ast: Suelta pa refrescar…

en: Show password
ast: Amosar la contraseña

en: Tap to return to call...
ast: Toca pa volver a la llamada…

en: Conference
ast: Conferencia

en: Nothing is playing
ast: Nada en reproducción

en: %1 second | %1 seconds
ast[0]: %1 segundu
ast[1]: %1 segundos

en: 0 seconds
ast: 0 segundos

en: %1 remaining
ast: %1 restante(s)

en: In queue…
ast: Na cola…

en: Downloading
ast: Baxando

en: Paused, tap to resume
ast: Posóse, toca pa siguir

en: Canceled
ast: Encaboxóse

en: Finished
ast: Finó

en: Failed, tap to retry
ast: Falló, toca pa retentar

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
ast: Unviar

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
ast: Rellamar

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
ast: Arrastra con tres deos cualquier aplicación dende una ventana a otra

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
ast: Esliza dende'l berbesu esquierdu p'abrir el llanzador

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
ast: Lleva'l mur al berbesu drechu pa ver les aplicaciones abiertes

en: Swipe from the right edge to view your open apps
ast: Esliza dende'l berbesu drechu pa ver les aplicaciones abiertes

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
ast: Esliza dende'l berbesu cimeru p'acceder a los avisos y axustes rápidos

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
ast: Atrás

en: Language
ast: Llingua

en: Next
ast: Siguiente

en: What's new
ast: Qué hai nuevo

en: Loading...
ast: Cargando…

en: Keyboard language
ast: Llingua del tecláu

en: Keyboard layout
ast: Distribución del tecláu

en: Skip
ast: Saltar

en: Connect to Wi‑Fi
ast: Conexón a una Wi-Fi

en: Connected
ast: Coneutóse

en: Available Wi-Fi networks
ast: Redes Wi-Fi disponibles

en: No available Wi-Fi networks
ast: Nun hai redes Wi-Fi disponibles

en: Time Zone
ast: Fusu horariu

en: Enter your city
ast: Introduz la to ciudá

en: Personalize Your Device
ast: Personalización del preséu

en: Preferred Name
ast: Nome preferíu

en: Lock Screen
ast: Pantalla de bloquéu

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
ast: Crear una contraseña

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
ast: Crear un códigu numbéricu

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
ast: Nada

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
ast: Hai un anovamientu del sistema disponible y preparáu pa instalase. Dempués, el preséu va reaniciase automáticamente.

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
ast: Versión %1

en: This could take a few minutes...
ast: Esto podría tardar unos minutos…

en: Welcome Back
ast: Volvi afayate

en: You are ready to use your device now
ast: Agora tas preparáu pa usar el preséu

en: Continue
ast: Siguir

en: Get Started
ast: Entamar

en: Confirm passcode
ast: Confirmación

en: Incorrect passcode.
ast: El códigu numbéricu ye incorreutu.

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
ast: Volvi introducilu.

en: Lock Screen Passcode
ast: Códigu numbéricu de la pantalla de bloquéu

en: Choose passcode
ast: Códigu numbéricu

en: Passcode too short
ast: El códigu numbéricu ye percurtiu

en: Passcodes match
ast: Los códigos numbéricos concasen

en: Passcodes do not match
ast: Los códigos numbéricos nun concasen

en: Lock Screen Password
ast: Contraseña de la pantalla de bloquéu

en: Enter at least 8 characters
ast: Introduz 8 caráuteres polo menos

en: Choose password
ast: Contraseña

en: Confirm password
ast: Confirmación

en: No SIM card installed
ast: Nun s'instaló denguna tarxeta SIM

en: You must restart the device to access the mobile network.
ast: Has reaniciar el preséu p'acceder a la rede móvil.

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
ast: Nun vas ser a facer llamaes o unviar SMS ensin una SIM.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
ast: Pa siguir ensin una tarxeta SIM toca Saltar.

en: Password too short
ast: La contraseña ye percurtia

en: Passwords match
ast: Les contraseñes concasen

en: Passwords do not match
ast: Les contraseñes nun concasen

en: Strong password
ast: Contraseña perbona

en: Fair password
ast: Contraseña bona

en: Weak password
ast: Contraseña feble

en: Very weak password
ast: Contraseña perfeble
