unity8 - en to th translation catalogue (43 entries)

en: Password:
th: รหัสผ่าน:

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Invalid password, please try again
th: รหัสผ่านไม่ถูกต้อง กรุณาลองอีกครั้ง

en: Login
th: ลงชื่อ

en: Quit
th: ปิด

en: Unknown
th: ไม่รู้จัก

en: Component
th: ส่วนประกอบ

en: TV
th: ทีวี

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
th: ล็อก

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
th: ลงชื่อออก

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Are you sure you want to reboot?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการรีบูต?

en: No
th: ไม่

en: Yes
th: ใช่

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
th: พลังงาน

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
th: ปิดเครื่อง

en: Screenshot
th: ภาพหน้าจอ

en: Takes a screenshot.
th: จับภาพหน้าจอ

en: Launcher
th: ตัวเรียกใช้งาน

en: Closes the current window.
th: ปิดหน้าต่างปัจจุบัน

en: OK
th: ตกลง

en: Close all
th: ปิดทั้งหมด

en: %1 hour | %1 hours
th[0]: %1 ชั่วโมง

en: %1 minute | %1 minutes
th[0]: %1 นาที

en: Unlock
th: ปลดล็อก

en: Device Locked
th: อุปกรณ์ถูกล็อก

en: Try again
th: ลองอีกครั้ง

en: Back
th: ย้อนกลับ

en: Language
th: ภาษา

en: Next
th: ถัดไป

note: TRANSLATORS: %1 contains the distro name, %2 the version
en: Welcome to %1 %2
th: ยินดีต้อนรับสู่ %1 %2

en: What's new
th: มีอะไรใหม่

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Select Keyboard
th: เลือกแป้นพิมพ์

en: Keyboard language
th: แป้นพิมพ์ภาษา

en: Skip
th: ข้าม

en: Connected
th: เชื่อมต่อแล้ว

en: Time Zone
th: เขตเวลา

en: Enter your city
th: กรอกเมืองของคุณ

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
th: สร้างรหัสผ่านใหม่

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
th: รุ่น %1

note: TRANSLATORS: %1 contains the distro name
en: Welcome to %1
th: ยินดีต้อนรับสู่%1

en: Get Started
th: เริ่มต้น
