unity - en to hy translation catalogue (95 entries)

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ:

en: Username
hy: Օգտանուն

en: Failed to authenticate
hy: Նույնակացումը ձախողվել է

en: Invalid password, please try again
hy: Ձեր գաղտնաբառը սխալ է, փորձեք նորից

en: Log In
hy: Մուտք

en: Retry
hy: Փորձել նորից

en: Login
hy: Մուտք

en: Guest Session
hy: Հյուրի սեանս

en: Pin shortcut
hy: Փակցնել պիտակը

en: Quit
hy: Ելք

en: Unpin shortcut
hy: Հեռացնել պիտակը

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
hy: Դուրս գալ

en: Are you sure you want to log out?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք դուրս գալ։

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
hy: Կողպել

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
hy: Դուրս գալ համակարգից

en: Cancel
hy: Չեղարկել

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
hy: Վերաբեռնում

en: Are you sure you want to reboot?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք վերաբեռնել համակարգիչը

en: No
hy: Ոչ

en: Yes
hy: Այո

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
hy: Սնուցում

en: Are you sure you would like
    to power off?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ուզում եք 
    սարքը անջատել։

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
hy: Անջատել

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
hy: Վերաբեռնել

en: Keyboard Shortcuts
hy: Թեժ ստեղներ

en: Takes a screenshot.
hy: Պատճենում է էկրանը։

en: Takes a screenshot of the current window.
hy: Պատճենում է տրված պատուհանը։

en: Switches to next keyboard layout.
hy: Անցում է ստեղնաշարի մյուս դասավորությունը:

en: Switches to previous keyboard layout.
hy: Անցնում է նախորդ ստեղնաշարի դասավորությանը։

en: Starts the Terminal application.
hy: Բացում է տերմինալ ծրագիրը։

en: Launcher
hy: Ծրագրերի պանել

en: Super (Hold)
hy: Super (Պահված)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
hy: Բացում է ծրագրերի պանելը, ցույց է տալիս թեժ ստեղները։

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
hy: Ակտիվացնում է նավիգացիայի ռեժիմը ծրագրերի ռեժիմում ստեղնաշարով։

en: Switches applications via the launcher.
hy: Փոխում է ծրագրերը օգտվելով ծրագրերի պանելից։

en: Super + 1 to 0
hy: Super + 1֊ից 0

en: Opens the Application Drawer.
hy: Բացում է ծրագրերի ցուցակը։

en: Switching
hy: Փոխարկում

en: Switches between applications.
hy: Անցնում է ծրագրերի միջև:

en: Opens the desktop spread.
hy: Բացում է աշխատանքային սեղանը։

en: Cursor Left or Right
hy: ← կամ →

en: Moves the focus.
hy: Փոխում է ֆոկուսը։

en: Windows
hy: Պատուհաններ

en: Minimizes all windows.
hy: Շրջում է բոլոր պատուհանները։

en: Ctrl + Super + Up
hy: Ctrl + Super + ↑

en: Maximizes the current window.
hy: Մեծացնում է տվյալ պատուհանը։

en: Ctrl + Super + Down
hy: Ctrl + Super + ↓

en: Minimizes or restores the current window.
hy: Շրջել/վերականգնել այս պատուհանը։

en: Ctrl + Super + Left or Right
hy: Ctrl + Super + ← կամ →

en: Semi-maximizes the current window.
hy: Կիսով մեծացնում է տվյալ պատուհանը։

en: Closes the current window.
hy: Փակում է տվյալ պատուհանը։

en: Return to Call
hy: Վերադառնալ զանգին

en: Emergency Call
hy: Շտապօգնություն

en: Apps may have unsaved data:
hy: Ծրագրերը կարող են չպահպանված ինֆորմացիա պարունակել․

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
hy: Անջատեք և նորից միացրեք երկրորդական սարքը, պահպանեք արդյունքները և փակեք այս ծրագրերի պատուհանները շարունակելու համար։

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
hy: Կամ հարկադրված փակել (չպահպանված ինֆորմացիան կկորվի)։

en: OK, I will reconnect
hy: Լավ, ես կանջատեմ եւ կմիացնեմ

en: Reconnect now!
hy: Անջատել֊միացնել հիմա:

en: Close all
hy: Փակել ամեն ինչ

en: Preview Share Item
hy: Նախադիտել

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
hy: Ձեր սարքը միացված է երկու էկրանների: Օգտագործեք այս էկրանը որպես սենսորային ստեղնաշար մկնիկը կառավարելու համար:

en: Tap left button to click.
hy: Սեղմեք ձախ կոճգամի վրա սեղմելու համար։

en: Tap right button to right click.
hy: Սեղմեք աջ կոճգամը աջ֊կլիկի համար։

en: Swipe with two fingers to scroll.
hy: Իջացրեք/բարցրաձրեք երկու մատներով ոլորելու համար։

en: Find more settings in the system settings.
hy: Գտեք ուրիշ կարգավորումներ «Համակարգային կարգավորումներ» էջում։

en: %1 hour | %1 hours
hy[0]: %1 ժամ

en: %1 minute | %1 minutes
hy[0]: %1 րոպե

en: Unlock
hy: Ապաբլոկավորել

en: Device Locked
hy: Սարքը արգելափակված է

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
hy: Գաղտնաբառի բավականին շատ ձախողված փորձերի պատճառով Դուք արգելափակված եք:

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
hy: Ծածկագրի բավականին շատ ձախողված փորձերի պատճառով Դուք արգելափակված եք:

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
hy[0]: Խնդրում ենք սպասել %1 րոպե և փորձել կրկին…

en: Try again
hy: Փորձել նորից

en: Enter passphrase to unlock
hy: Մուտքագրե՛ք անցաբառը

en: Enter passcode to unlock
hy: Մոտքագրե՛ք կոդը

en: Emergency
hy: Շտապօգնություն

en: Passphrase
hy: Գաղտնաբառ

en: Passcode
hy: Կոդ

en: Select desktop environment
hy: Ընտրեք աշխատանքային սեղանի միջավայր

en: Search…
hy: Որոնել…

en: Show password
hy: Ցույց տալ գաղտնաբառը

en: Tap to return to call...
hy: Սեղմեք զանգին հետ վերադառնալու համար...

en: Conference
hy: Կոնֆերենցիա

en: %1 second | %1 seconds
hy[0]: %1 վարկյան

en: 0 seconds
hy: 0 վարկյան

en: %1 remaining
hy: Մնաց %1

en: In queue…
hy: Հերթում...

en: Downloading
hy: Ներբեռնում

en: Canceled
hy: Չեղյալ է համարված

en: Finished
hy: Ավարտված է

en: Back
hy: Հետ

en: Next
hy: Առաջ

en: Loading...
hy: Բեռնում…

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Restart
hy: Վերաբեռնել
