unity - en to sr translation catalogue (144 entries)

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Log In
sr: Пријави се

en: Retry
sr: Покушај поново

en: Pin shortcut
sr: Прикачи пречицу

en: Quit
sr: Završi

en: Unpin shortcut
sr: Откачи пречицу

[ctx: Title: Lock/Log out dialog]
en: Log out
sr: Одјава

en: Are you sure you want to log out?
sr: Сигурно желите да се одјавите?

[ctx: Button: Lock the system]
en: Lock
sr: Закључај

[ctx: Button: Log out from the system]
en: Log Out
sr: Одјави ме

en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: Title: Reboot dialog]
en: Reboot
sr: Поновно покретање

en: Are you sure you want to reboot?
sr: Сигурно желите поново да покренете?

en: No
sr: Не

en: Yes
sr: Да

[ctx: Title: Power off/Restart dialog]
en: Power
sr: Напајање

en: Are you sure you would like
    to power off?
sr: Сигурно желите да
    искључите?

[ctx: Button: Power off the system]
en: Power off
sr: Искључи

[ctx: Button: Restart the system]
en: Restart
sr: Покрени поново

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: Takes a screenshot.
sr: Слика екран

en: Super + Space
sr: Super + Размакница

en: Switches to next keyboard layout.
sr: Пребацује на следећу тастатуру.

en: Super + Shift + Space
sr: Super + Shift + Размакница

en: Switches to previous keyboard layout.
sr: Пребацује на претходну тастатуру.

en: Launcher
sr: Покретач

en: Super (Hold)
sr: Super (Задржи)

en: Opens the launcher, displays shortcuts.
sr: Отвара Покретач, приказује пречице.

en: Opens launcher keyboard navigation mode.
sr: Отвара покретач тастатуре у навигационим режиму.

en: Switches applications via the launcher.
sr: Пребацује програме преко покретача.

en: Same as clicking on a launcher icon.
sr: Исто као и клик на икону покретача.

en: Switching
sr: Пребацивање

en: Switches between applications.
sr: Пребацује између програма.

en: Opens the desktop spread.
sr: Отвара раширени декстоп.

en: Cursor Left or Right
sr: Показивач лево или десно

en: Moves the focus.
sr: Премешта усмерење.

en: Windows
sr: Прозори

en: Ctrl + Super + D
sr: Ctrl + Super + Д

en: Minimizes all windows.
sr: Умањује све прозоре.

en: Ctrl + Super + Up
sr: Ctrl + Super + Нагоре

en: Maximizes the current window.
sr: Увећава све прозоре.

en: Ctrl + Super + Down
sr: Ctrl + Super + Надоле

en: Minimizes or restores the current window.
sr: Умањује или враћа тренутни прозор.

en: Ctrl + Super + Left or Right
sr: Ctrl + Super + Лево или Десно

en: Semi-maximizes the current window.
sr: Полу-увећава тренутни прозор.

en: Closes the current window.
sr: Затвара тренутни прозор.

en: Return to Call
sr: Врати се на позив

en: Emergency Call
sr: Хитан позив

en: Apps may have unsaved data:
sr: Програми можда имају несачуванх података:

[ctx: Re-dock means connect the device again to an external screen/mouse/keyboard]
en: Re-dock, save your work and close these apps to continue.
sr: Поново прикључите, сачувајте радове и затврите програме да наставите

en: Or force close now (unsaved data will be lost).
sr: Или сада приморајте затварање (несачувани подаци биће изгубљени).

en: OK, I will reconnect
sr: У реду, поново ћу се повезати

en: Reconnect now!
sr: Поново се повежи!

en: Close all
sr: Затворите све

en: Preview Share Item
sr: Преглед дељене ставке

en: Your device is now connected to an external display. Use this screen as a touch pad to interact with the pointer.
sr: Ваш уређај је сада повезан на спољни монитор. користите овај екран као додирну плочицу да покрећете показивач.

en: %1 hour | %1 hours
sr[0]: %1 sat
sr[1]: %1 sata
sr[2]: %1 sati

en: %1 minute | %1 minutes
sr[0]: %1 minut
sr[1]: %1 мinute
sr[2]: %1 мinuta

en: Unlock
sr: Otključaj

en: Device Locked
sr: Уређај је закључан

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
sr: Закључано је због превише погрешних покушаја уноса приступне фразе.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
sr: Закључано је због превише погрешних покушаја уноса приступног кода.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
sr[0]: Сачекајте %1 минут, па покушајте поново…
sr[1]: Сачекајте %1 минута, па покушајте поново…
sr[2]: Сачекајте %1 минута, па покушајте поново…

en: Try again
sr: Покушајте поново

en: Passphrase
sr: Приступна фраза

en: Passcode
sr: Приступни код

en: Search…
sr: Traži…

en: Pull to refresh…
sr: Повуци ради освежавања…

en: Release to refresh…
sr: Отпусти ради освежавања…

en: Show password
sr: Прикажи лозинку

en: Tap to return to call...
sr: Лупните да се вратите на позив...

en: Conference
sr: Конференција

en: Nothing is playing
sr: Ништа се не пушта

en: %1 second | %1 seconds
sr[0]: %1 секунда
sr[1]: %1 секунде
sr[2]: %1 секунди

en: 0 seconds
sr: 0 секунде

en: %1 remaining
sr: Преостаје %1

en: In queue…
sr: Заказано…

en: Downloading
sr: Преузимање

en: Paused, tap to resume
sr: Заустављено, лупните да наставите

en: Canceled
sr: Отказано

en: Finished
sr: Завршено

en: Failed, tap to retry
sr: Неуспело, лупните да покушате поново

[ctx: Button: Send a reply message]
en: Send
sr: Пошаљи

[ctx: Label: Hint in message indicator line edit]
en: Reply
sr: Одговор

[ctx: Button: Call back on phone]
en: Call back
sr: Позови назад

en: Back
sr: Nazad

en: Drag using 3 fingers any application from one window to the other
sr: Превуците користећи 3 прста било који програм са једног у други прозор

en: Short swipe from the left edge to open the launcher
sr: Кратко превуците са леве ивице за отварање покретача

en: Push your mouse against the right edge to view your open apps
sr: померите Вашег миша преко десне ивице да видите Ваше отворене програме

en: Swipe from the right edge to view your open apps
sr: Превуците са леве ивице да видите отворене програме

en: Swipe from the top edge to access notifications and quick settings
sr: Превуците са ивице врха да приступите обавештењима и брзим подашавањима

[ctx: Button: Go back one page in the Wizard]
en: Back
sr: Назад

en: Language
sr: Језик

en: Next
sr: Dalje

en: Loading...
sr: Učitavam...

en: Select Keyboard
sr: Одаберите тастатуру

en: Keyboard language
sr: Језик тастатуре

en: Keyboard layout
sr: Распоред тастатуре

en: Skip
sr: Прескочи

en: Connect to Wi‑Fi
sr: Повежи се на бежичну мрежу

en: Connected
sr: Повезан

en: Available Wi-Fi networks
sr: Доступне Wi-Fi мреже

en: No available Wi-Fi networks
sr: Нема доступних Wi-Fi мрежа

en: Time Zone
sr: Временска зона

en: Enter your city
sr: Унесите Ваш град

en: Personalize Your Device
sr: Персонализујте Ваш уређај

en: Preferred Name
sr: Омиљено име

en: Lock Screen
sr: Закључавање екрана

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create new password
sr: Направите нову лозинку

[ctx: Label: Type of security method]
en: Create passcode (numbers only)
sr: Направите нови приступни код (само бројеви)

[ctx: Label: Type of security method]
en: No lock code
sr: Нема кода за закључавање

en: Update Device
sr: Ажурирајте уређај

en: There is a system update available and ready to install. Afterwards, the device will automatically restart.
sr: Постоји ажурирање система и спремно је за инсталацију. Након тога, уређај ће се аутоматски поново покренути.

[ctx: version of the system update]
en: Version %1
sr: Издање %1

en: This could take a few minutes...
sr: Ово може потрајати неколико минута...

en: Install and restart now
sr: Инсталирајте и покрените поново сада

en: You are ready to use your device now
sr: Сада сте спремни да користите Ваш уређај

en: Continue
sr: Настави

en: Get Started
sr: Започнимо

en: Confirm passcode
sr: Потврдите приступни код

en: Incorrect passcode.
sr: Погрешан приступни код

[ctx: Enter the passcode again]
en: Please re-enter.
sr: Молимо, унесите поново.

en: Lock Screen Passcode
sr: Приступни код закључавања екрана

en: Choose passcode
sr: Одаберите приступни код

en: Passcode too short
sr: Приступни код је превише кратак

en: Passcodes match
sr: Приступни код се поклапа

en: Passcodes do not match
sr: Приступни код се не поклапа

en: Lock Screen Password
sr: Лозинка закључавања екрана

en: Enter at least 8 characters
sr: Унесите најмање 8 карактера

en: Choose password
sr: Одаберите лозинку

en: Confirm password
sr: Потврдите лозинку

en: No SIM card installed
sr: Нема убачене СИМ картице

en: SIM card added
sr: СИМ картица додата

en: You must restart the device to access the mobile network.
sr: Морате поново покренути уређај да приступите мобилној мрежи.

en: Restart
sr: Поново покрени

en: You won’t be able to make calls or use text messaging without a SIM.
sr: Нећете моћи да позовете или да шаљете поруке без СИМ картице.

en: To proceed with no SIM tap Skip.
sr: Да наставите без СИМ каритице тапните Прескочи.

en: Password too short
sr: Лозинка је прекратка

en: Passwords match
sr: Лозинке се поклапају

en: Passwords do not match
sr: Лозинке се не поклапају

en: Strong password
sr: Јака лозинка

en: Fair password
sr: Солидна лозинка

en: Weak password
sr: Слаба лозинка

en: Very weak password
sr: Веома слаба лозинка
