unity8 - en to gv translation catalogue (19 entries)

en: Password:
gv: Fockle follit:

en: Pin shortcut
gv: Jean freenaghey yn cassan er lheh

en: Unpin shortcut
gv: Jean neu-freenaghey yn cassan er lheh

en: Are you sure you want to log out?
gv: Vel oo shickyr dy vel oo laccal loggal magh?

en: Cancel
gv: Cur ass

en: Are you sure you want to reboot?
gv: Vel oo shickyr dy vel oo laccal aahoshiaghey?

en: No
gv: Cha nel

en: Yes
gv: Ta

en: Are you sure you would like
    to power off?
gv: Vel oo shickyr dy vel oo laccal
    mooghey?

en: Return to Call
gv: Erash dys eam

en: Emergency Call
gv: Eam eginit

en: OK
gv: Mie dy liooar

en: Device Locked
gv: Saase glast

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
gv: Hie oo er glassey magh kyndagh rish rour çhebbyn aggairagh er yn fockle follit.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
gv: Hie oo er glassey magh kyndagh rish rour çhebbyn aggairagh er yn fockle follit.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
gv[0]: Fuirree %1 minnid eisht prow reesht, my sailliu...
gv[1]: Fuirree %1 minnid eisht prow reesht, my sailliu...
gv[2]: Fuirree %1 minnid eisht prow reesht, my sailliu...

en: Pull to refresh…
gv: Jean tayrn dy aalaadey...

en: Release to refresh…
gv: Jean aa-eaysley dy aalaadey...

en: Restart
gv: Aahoishee
