Loupe main - en to be translation catalogue (129 entries)

en: _Open With…
be: _Адкрыць праз…

en: _Print…
be: _Друк…

en: _Copy
be: _Скапіяваць

en: Rotate
be: Паварот

en: _Set as Background…
be: _Задаць як фон…

en: Could not Load Image
be: Не ўдалося загрузіць выяву

en: Rotate Left
be: Павярнуць улева

en: Rotate Right
be: Павярнуць управа

en: Previous Image
be: Папярэдняя выява

en: Next Image
be: Наступная выява

en: Zoom Out
be: Паменшыць

en: Zoom In
be: Павялічыць

en: Toggle Fullscreen
be: Пераключыць поўнаэкранны рэжым

note: Translators: Go back to previous page
en: Back
be: Назад

en: Print
be: Друк

en: Layout
be: Размяшчэнне

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: Portrait Page Orientation
be: Партрэтная арыентацыя старонкі

en: Landscape Page Orientation
be: Альбомная арыентацыя старонкі

en: Alignment
be: Выраўноўванне

en: Margins
be: Водступы

en: Margin Units
be: Адзінкі вымярэння для водступаў

en: Horizontal
be: Гарызантальны

en: Vertical
be: Вертыкальны

en: Image Size
be: Памер выявы

en: Image Size Units
be: Адзінкі памеру выявы

en: Fill Space
be: Запаўненне прасторы

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Folder
be: Папка

en: Open Containing Folder
be: Адкрыць папку, якая змяшчае файл

en: Image Format
be: Фармат выявы

en: File Size
be: Памер файла

en: File Created
be: Файл створаны

en: File Modified
be: Файл зменены

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Open Location
be: Адкрыць месцазнаходжанне

en: Originally Created
be: Першапачаткова створана

en: Aperture
be: Дыяфрагма

en: Exposure
be: Экспазіцыя

en: Focal Length
be: Фокусная адлегласць

en: Maker, Model
be: Вытворца, мадэль

en: _New Window
be: _Новае акно

en: _Open…
be: _Адкрыць…

en: _Help
be: _Даведка

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _About Image Viewer
be: _Аб праграме

note: If the file exists, get display name
en: Image Viewer
be: Праглядальнік выяў

en: Copy to Clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

en: Move to Trash
be: Перамясціць у сметніцу

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Image Properties
be: Уласцівасці выявы

en: View Images
be: Прагляд выяў

en: Drag and drop images here
be: Перацягніце выявы сюды

en: _Open Files…
be: _Адкрыць файлы…

en: Picture;Slideshow;Graphics;Loupe;
be: Picture;Slideshow;Graphics;Loupe;Выява;Слайдшоу;Графіка;

en: The Loupe Team
be: Каманда Loupe

en: View images
be: Прагляд выяў

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
be: Прагляд выяў і іх метаданых з наступнымі магчымасцямі:

en: Fast GPU accelerated image rendering
be: Хуткая апрацоўка выяў з GPU-паскарэннем

en: Tiled rendering for vector graphics
be: Мазаікавая апрацоўка для вектарнай графікі

en: Extendable and sandboxed image decoding
be: Пашыранае і ізаляванае дэкадаванне выяў

en: Accessible presentation of the most important metadata.
be: Даступнае прадстаўленне найбольш важных метаданых.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
be: Агульныя спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
be: Паказаць галоўнае меню

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
be: Скапіяваць выяву ў буфер абмену

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
be: Перамясціць выяву ў сметніцу

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
be: Уласцівасці выявы

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
be: Задаць як фон

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
be: Пераключыць поўнаэкранны рэжым

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

[ctx: shortcut window]
en: New Window
be: Новае акно

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
be: Адкрыць даведку

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
be: Паказаць спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
be: Закрыць акно

[ctx: shortcut window]
en: Quit
be: Выйсці

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
be: Пераходы да выяў

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
be: Наступная выява

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
be: Папярэдняя выява

[ctx: shortcut window]
en: First Image
be: Да першай выявы

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
be: Да апошняй выявы

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
be: Паварот выявы

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
be: Павярнуць па ходу гадзіннікавай стрэлкі

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
be: Павярнуць супраць гадзіннікавай стрэлкі

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
be: Маштабаванне

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
be: Павялічыць

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
be: Паменшыць

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
be: Найлепшае запаўненне

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
be: Зыходны маштаб

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
be: Маштаб 200%

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
be: Панарамны прагляд

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
be: Пераход па панараме ўлева

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
be: Пераход па панараме ўправа

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
be: Пераход па панараме ўверх

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
be: Пераход па панараме ўніз

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
be: Жэсты

en: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis et al.
be: Аўтарскае права © 2020–2023 Christopher Davis і інш.

en: Could not list other files in directory.
be: Не ўдалося скласці спіс іншых файлаў у каталогу.

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
be: Пн

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
be: Пд

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
be: У

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
be: З

note: Translators: Unit for exposure time in seconds
en: 1\u{2215}{}\u{202F}s
be: 1\u{2215}{}\u{202F}с

note: Translators: Unit for focal length in millimeters
en: {}\u{202F}mm
be: {}\u{202F}мм

en: Failed to restore image from trash
be: Не ўдалося аднавіць выяву са сметніцы

en: Failed to open image
be: Не ўдалося адкрыць выяву

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
be: Задаць як фон.

en: Could not set background.
be: Не ўдалося задаць фон.

en: Top
be: Зверху

en: Center
be: Па цэнтры

en: Bottom
be: Знізу

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

note: Translators: Shorthand for centimeter
en: cm
be: см

note: Translators: Shorthand for inch
en: in
be: цалі

note: Translators: Shorthand for pixel
en: px
be: пікселі

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
be: Друк «{}»

en: Supported image formats
be: Вядомыя фарматы выяў

en: All files
be: Усе файлы

en: Open Image
be: Адкрыць выяву

en: Image copied to clipboard
be: Выява скапіявана ў буфер абмену

en: Image moved to trash
be: Выява перамешчана ў сметніцу

en: Undo
be: Адрабіць

en: Failed to move image to trash
be: Не ўдалося перамясціць выяву ў сметніцу

en: Permanently Delete Image?
be: Выдаліць выяву незваротна?

en: The image “{}” can only be deleted permanently.
be: Выяву «{}» можна выдаліць толькі незваротна.

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Failed to delete image
be: Не ўдалося выдаліць выяву
