Loupe main - en to ca translation catalogue (120 entries)

en: _Open With…
ca: _Obre amb…

en: _Print…
ca: _Imprimeix…

en: _Copy
ca: _Copia

en: Rotate
ca: Gira

en: _Set as Background…
ca: _Estableix com a fons…

en: Could not Load Image
ca: No s'ha pogut carregar la imatge

en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Gira cap a la dreta

en: Previous Image
ca: Imatge anterior

en: Next Image
ca: Imatge següent

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

note: Translators: Go back to previous page
en: Back
ca: Enrere

en: Print
ca: Imprimeix

en: Layout
ca: Disposició

en: Orientation
ca: Orientació

en: Portrait Page Orientation
ca: Orientació de la pàgina vertical

en: Landscape Page Orientation
ca: Orientació vertical de la pàgina

en: Alignment
ca: Alineació

en: Margins
ca: Marges

en: Margin Units
ca: Unitats del marge

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: Image Size Units
ca: Unitats de mida de la imatge

en: Fill Space
ca: Omple l'espai

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Folder
ca: Carpeta

en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: Image Format
ca: Format de la imatge

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: File Created
ca: Fitxer creat

en: File Modified
ca: Fitxer modificat

en: Location
ca: Ubicació

en: Open Location
ca: Obre la ubicació

en: Originally Created
ca: Creat originalment

en: Aperture
ca: Obertura

en: Exposure
ca: Exposició

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Maker, Model
ca: Fabricant, model

en: _New Window
ca: _Finestra nova

en: _Open…
ca: _Obre…

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _About Image Viewer
ca: _Quant al Visualitzador d'imatges

note: If the file exists, get display name
en: Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Image Properties
ca: Propietats de la imatge

en: View Images
ca: Visualitza les imatges

en: Drag and drop images here
ca: Arrossegueu i deixeu anar les imatges aquí

en: _Open Files…
ca: _Obre fitxers…

en: Picture;Slideshow;Graphics;Loupe;
ca: Imatge;Disposició;Gràfics;Loupe;

en: The Loupe Team
ca: L'equip del Loupe

en: View images
ca: Visualitza les imatges

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
ca: Navegueu a través de les vostres imatges i inspeccioneu les seves metadades amb:

en: Fast GPU accelerated image rendering
ca: Renderització ràpida d'imatges accelerades de la GPU

en: Tiled rendering for vector graphics
ca: Renderització en mosaic per a gràfics vectorials

en: Extendable and sandboxed image decoding
ca: Descodificació d'imatges extensible i en un entorn aïllat

en: Accessible presentation of the most important metadata.
ca: Presentació accessible de les metadades més importants.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
ca: Dreceres generals

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
ca: Mostra el menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
ca: Copia la imatge al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
ca: Mou la imatge a la paperera

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
ca: Commuta les propietats de la imatge

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
ca: Estableix com a fons

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: New Window
ca: Finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
ca: Obre l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
ca: Navega per les imatges

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
ca: Imatge següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
ca: Imatge anterior

[ctx: shortcut window]
en: First Image
ca: Primera imatge

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
ca: Última imatge

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
ca: Gira la imatge

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
ca: Gira en sentit horari

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
ca: Gira en sentit antihorari

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
ca: Zoom de la imatge

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ca: Amplia

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ca: Allunya

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
ca: Millor ajust

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
ca: Escala original

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
ca: Escala del 200%

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
ca: Desplaçament dins de la imatge

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
ca: Desplaça a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
ca: Desplaça a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
ca: Desplaça cap amunt

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
ca: Desplaça cap avall

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
ca: Gestos

en: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis et al.
ca: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis i altres

en: Could not list other files in directory.
ca: No s'han pogut llistar altres fitxers al directori.

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
ca: O

en: Failed to restore image from trash
ca: No s'ha pogut restaurar la imatge de la paperera

en: Failed to open image
ca: No s'ha pogut obrir la imatge

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
ca: Estableix com a fons.

en: Could not set background.
ca: No s'ha pogut establir el fons.

en: Top
ca: A dalt

en: Center
ca: Centre

en: Bottom
ca: Inferior

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
ca: _Imprimeix «{}»

en: Supported image formats
ca: Formats d'imatge admesos

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Open Image
ca: Obre una imatge

en: Image copied to clipboard
ca: Imatge copiada al porta-retalls

en: Image moved to trash
ca: S'ha mogut la imatge a la paperera

en: Undo
ca: Desfés

en: Failed to move image to trash
ca: No s'ha pogut moure la imatge a la paperera

en: Permanently Delete Image?
ca: Voleu suprimir permanentment la imatge?

en: The image “{}” can only be deleted permanently.
ca: La imatge «{}» només es pot suprimir permanentment.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Failed to delete image
ca: No s'ha pogut suprimir la imatge
