loupe main - en to eo translation catalogue (119 entries)

en: _Open With…
eo: Mal_fermi per…

en: _Print…
eo: _Presi…

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Rotate
eo: Rotacii

en: _Set as Background…
eo: _Agordi kiel fono…

en: Could not Load Image
eo: Ne eblis ŝargi la bildon

en: Rotate Left
eo: Rotacii maldekstren

en: Rotate Right
eo: Rotacii dekstren

en: Previous Image
eo: Antaŭa bildo

en: Next Image
eo: Sekva bildo

en: Zoom Out
eo: Malpligrandigi

en: Zoom In
eo: Pligrandigi

en: Toggle Fullscreen
eo: Baskuligi tutanekranan reĝimon

note: Translators: Go back to previous page
en: Back
eo: Reen

en: Print
eo: Presi

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Orientation
eo: Orientiĝo

en: Portrait Page Orientation
eo: Vertikala Paĝo-Orientiĝo

en: Landscape Page Orientation
eo: Horizontala paĝo-orientiĝo

en: Alignment
eo: Aliĝado

en: Margins
eo: Marĝenoj

en: Margin Units
eo: Marĝeno-unuoj

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Vertical
eo: Vertikala

en: Image Size
eo: Bildagrandeco

en: Image Size Units
eo: Bildgrandecaj unuoj

en: Fill Space
eo: Plenigi spacon

en: Width
eo: Larĝo

en: Height
eo: Alto

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Open Containing Folder
eo: Malfermi enhavan dosierujon

en: Image Format
eo: Bilda formato

en: File Size
eo: Dosiergrando

en: File Created
eo: Dosiero kreita

en: File Modified
eo: Dosiero modifita

en: Location
eo: Loko

en: Open Location
eo: Malfermi lokon

en: Originally Created
eo: Origine kreita

en: Aperture
eo: Aperturo

en: Exposure
eo: Eksponiĝo

en: Focal Length
eo: Fokusa longeco

en: Maker, Model
eo: Fabrikanto, Modelo

en: _New Window
eo: Nova _fenestro

en: _Open…
eo: _Malfermi…

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _About Image Viewer
eo: _Pri Bildo-Vidilo

note: If the file exists, get display name
en: Image Viewer
eo: Bildo-Vidilo

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: Move to Trash
eo: Movi rubujen

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Image Properties
eo: Bildatributoj

en: View Images
eo: Vidi bildojn

en: Drag and drop images here
eo: Tiru kaj faligu bildojn ĉi tien

en: _Open Files…
eo: _Malfermi dosierojn…

en: Picture;Slideshow;Graphics;Loupe;
eo: Bildo;Bildprezento;Grafiko;Lupo;

en: The Loupe Team
eo: La Loupe-teamo

en: View images
eo: Vidi bildojn

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
eo: Foliumi viajn bildojn kaj inspekti iliajn metadatumojn per:

en: Fast GPU accelerated image rendering
eo: Rapida GPU-akcelita bildprezento

en: Tiled rendering for vector graphics
eo: Kahela bildigo por vektora grafiko

en: Accessible presentation of the most important metadata.
eo: Alirebla prezento de la plej gravaj metadatumoj.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
eo: Ĝeneralaj klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
eo: Montri ĉefan menuon

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
eo: Kopii bildon en tondujon

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
eo: Movi bildon rubujen

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
eo: Baskuligi bildajn atributojn

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
eo: Agordi kiel fono

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
eo: Baskuligi tutekranreĝimon

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
eo: Forlasi tutekranan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: New Window
eo: Nova fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
eo: Malfermi helpojn

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
eo: Montri klavkombinojn

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
eo: Fermi fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Elirii

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
eo: Navigi inter bildoj

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
eo: Sekva bildo

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
eo: Antaŭa bildo

[ctx: shortcut window]
en: First Image
eo: Unua bildo

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
eo: Lasta bildo

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
eo: Rotacii bildon

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
eo: Rotacii horloĝdirekte

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
eo: Rotacii kontraŭhorloĝdirekte

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
eo: Pligrandigi bildon

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
eo: Pligrandigi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
eo: Malpligrandigi

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
eo: Optimuma aranĝo

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
eo: Origina skalo

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
eo: Skalo de 200%

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
eo: Ŝovi vidon

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
eo: Ŝovi maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
eo: Ŝovi dekstren

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
eo: Ŝovi supren

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
eo: Ŝovi malsupren

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
eo: Gestoj

en: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis et al.
eo: Kopirajto © 2020–2023 Christopher DAVIS kaj aliaj.

en: Could not list other files in directory.
eo: Ne eblis listigi aliajn dosierojn en la dosierujo.

en: Failed to restore image from trash
eo: Malsukcesis restaŭri la bildon el la rubujo

en: Failed to open image
eo: Malsukcesis malfermi la bildon

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
eo: Agordi kiel fono.

en: Could not set background.
eo: Ne eblis agordi kiel fono.

en: Top
eo: Supro

en: Center
eo: Centro

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstre

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
eo: Presi “{}”

en: Supported image formats
eo: Subtenataj bildformatoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Open Image
eo: Malfermi bildon

en: Image copied to clipboard
eo: Bildo kopiita tondujen

en: Image moved to trash
eo: Bildo movita rubujen

en: Undo
eo: Malfari

en: Failed to move image to trash
eo: Malsukcesis movi la bildon rubujen

en: Permanently Delete Image?
eo: Ĉu forigi bildon definitive?

en: The image “{}” can only be deleted permanently.
eo: La bildo “{}” nur povas esti definitive forigita.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Delete
eo: Forigi

en: Failed to delete image
eo: Malsukcesis forigi la bildon
