Loupe main - en to eu translation catalogue (124 entries)

en: _Open With…
eu: Ireki _honekin…

en: _Print…
eu: _Inprimatu…

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Rotate
eu: Biratu

en: _Set as Background…
eu: Ezarri _atzeko plano gisa…

en: Could not Load Image
eu: Ezin da irudia kargatu

en: Rotate Left
eu: Biratu ezkerrera

en: Rotate Right
eu: Biratu eskuinera

en: Previous Image
eu: Aurreko irudia

en: Next Image
eu: Hurrengo irudia

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Toggle Fullscreen
eu: Txandakatu pantaila osoa

note: Translators: Go back to previous page
en: Back
eu: Atzera

en: Print
eu: Inprimatu

en: Layout
eu: Diseinua

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Portrait Page Orientation
eu: Orriaren orientazio bertikala

en: Landscape Page Orientation
eu: Orriaren orientazio horizontala

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: Margins
eu: Marjinak

en: Margin Units
eu: Marjina-unitateak

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Image Size
eu: Irudi-tamaina

en: Image Size Units
eu: Irudi-tamainaren unitateak

en: Fill Space
eu: Betegarri-espazioa

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Folder
eu: Karpeta

en: Open Containing Folder
eu: Ireki karpeta edukitzailea

en: Image Format
eu: Irudiaren formatua

en: File Size
eu: Fitxategiaren tamaina

en: File Created
eu: Sorrera-data

en: File Modified
eu: Aldaketa-data

en: Location
eu: Kokalekua

en: Open Location
eu: Ireki kokalekua

en: Originally Created
eu: Jatorrizko sorrera

en: Aperture
eu: Irekiera

en: Exposure
eu: Esposizioa

en: ISO
eu: ISOa

en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

en: Maker, Model
eu: Fabrikatzailea, eredua

en: _New Window
eu: Leiho _berria

en: _Open…
eu: _Ireki...

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Image Viewer
eu: Irudi-ikustaileari _buruz

note: If the file exists, get display name
en: Image Viewer
eu: Irudi-ikustailea

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Image Properties
eu: Irudiaren propietateak

en: View Images
eu: Ikusi irudiak

en: Drag and drop images here
eu: Arrastatu eta jaregin irudiak hemen

en: _Open Files…
eu: Ireki _fitxategiak…

en: Picture;Slideshow;Graphics;Loupe;
eu: Argazkia;aurkezpena;Grafikoak;Loupe;

en: The Loupe Team
eu: Loupe taldea

en: View images
eu: Ikusi irudiak

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
eu: Arakatu irudiak eta begiratu beren metadatuak honekin:

en: Fast GPU accelerated image rendering
eu: PUG bidez azeleratutako irudi-errendatze azkarra

en: Tiled rendering for vector graphics
eu: Lauzen bidezko errendatzea grafiko bektorialetarako

en: Extendable and sandboxed image decoding
eu: Irudien deskodetze hedagarri eta isolatua

en: Accessible presentation of the most important metadata.
eu: Metadatu garrantzitsuenen aurkezpen irisgarria.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
eu: Lasterbide orokorrak

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
eu: Erakutsi menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
eu: Kopiatu irudia arbelera

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
eu: Bota irudia zakarrontzira

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
eu: Txandakatu irudiaren propietateak

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
eu: Ezarri atzeko plano gisa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
eu: Txandakatu pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

[ctx: shortcut window]
en: New Window
eu: Leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
eu: Ireki laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
eu: Arakatu irudiak

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
eu: Hurrengo irudia

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
eu: Aurreko irudia

[ctx: shortcut window]
en: First Image
eu: Lehen irudia

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
eu: Azken irudia

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
eu: Biratu irudia

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoan

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
eu: Biratu erlojuaren noranzkoaren aurka

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
eu: Zooma irudira

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
eu: Egokiena

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
eu: Jatorrizko eskala

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
eu: %200eko eskala

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
eu: Ikuspegi panoramikoa

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
eu: Eraman ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
eu: Eraman eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
eu: Eraman gora

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
eu: Eraman behera

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
eu: Keinuak

en: Could not list other files in directory.
eu: Ezin dira direktorioko beste fitxategiak zerrendatu.

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
eu: I

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
eu: H

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
eu: M

en: Failed to restore image from trash
eu: Ezin izan da irudia zakarrontzitik leheneratu

en: Failed to open image
eu: Huts egin du irudia irekitzeak

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
eu: Ezarri atzeko plano gisa

en: Could not set background.
eu: Ezin da atzeko planoa ezarri.

en: Top
eu: Goian

en: Center
eu: Erdian

en: Bottom
eu: Behean

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Right
eu: Eskuinean

note: Translators: Shorthand for inch
en: in
eu: hazbete

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
eu: Inprimatu “{}”

en: Supported image formats
eu: Onartutako irudi-formatuak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Open Image
eu: Ireki irudia

en: Image copied to clipboard
eu: Irudia arbelean kopiatu da

en: Image moved to trash
eu: Irudia zakarrontzira eraman da

en: Undo
eu: Desegin

en: Failed to move image to trash
eu: Huts egin du irudia zakarrontzira botatzeak

en: Permanently Delete Image?
eu: Irudia betiko ezabatu?

en: The image “{}” can only be deleted permanently.
eu: “{}” irudia betiko ezabatuko da.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Failed to delete image
eu: Huts egin du irudia ezabatzeak
