Loupe main - en to gl translation catalogue (120 entries)

en: _Open With…
gl: A_brir con…

en: _Print…
gl: Im_primir…

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Rotate
gl: Rotar

en: _Set as Background…
gl: _Estabelecer como fondo…

en: Could not Load Image
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe

en: Rotate Left
gl: Rotar á esquerda

en: Rotate Right
gl: Rotar á dereita

en: Previous Image
gl: Anterior imaxe

en: Next Image
gl: Seguinte imaxe

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Toggle Fullscreen
gl: Trocar pantalla completa

note: Translators: Go back to previous page
en: Back
gl: Atrás

en: Print
gl: Imprimir

en: Layout
gl: Disposición

en: Orientation
gl: Orientación

en: Portrait Page Orientation
gl: Orientación vertical de páxina

en: Landscape Page Orientation
gl: Orientación horizontal de páxina

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Margins
gl: Marxes

en: Margin Units
gl: Unidades das marxes

en: Image Size
gl: Tamaño da image

en: Image Size Units
gl: Unidades de tamaño da imaxe

en: Fill Space
gl: Encher espacio

en: Width
gl: Anchura

en: Height
gl: Altura

en: Folder
gl: Cartafol

en: Open Containing Folder
gl: Abrir cartafol contedor

en: Image Format
gl: Formato da imaxe

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: File Created
gl: Creación do ficheiro

en: File Modified
gl: Modificación do ficheiro

en: Location
gl: Localización

en: Open Location
gl: Abrir localización

en: Originally Created
gl: Creado orixinalmente

en: Aperture
gl: Apertura

en: Exposure
gl: Exposición

en: Focal Length
gl: Distancia focal

en: Maker, Model
gl: Fabricante, Modelo

en: _New Window
gl: _Nova xanela

en: _Open…
gl: _Abrir…

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _About Image Viewer
gl: _Sobre o Visor de imaxes

note: If the file exists, get display name
en: Image Viewer
gl: Visor de imaxes

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Move to Trash
gl: Mover ao lixo

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Image Properties
gl: Propiedades da imaxe

en: View Images
gl: Ver imaxes

en: Drag and drop images here
gl: Arrastre e solte imaxes aquí

en: _Open Files…
gl: _Abrir ficheiros…

en: Picture;Slideshow;Graphics;Loupe;
gl: Imaxes;Panorama;Gráficos;Visor de imaxes;Loupe;

en: The Loupe Team
gl: O equipo de Loupe

en: View images
gl: Ver imaxes

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
gl: Explore as súas imaxes e inspeccione os seus metadatos con:

en: Fast GPU accelerated image rendering
gl: Renderizado rápido de imaxes acelerado por GPU

en: Tiled rendering for vector graphics
gl: Renderizado por teselas para gráficos vectoriais

en: Extendable and sandboxed image decoding
gl: Descodificación de imaxes extensíbel e illada

en: Accessible presentation of the most important metadata.
gl: Presentación accesíbel da maioría dos metadatos máis importantes.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
gl: Atallos xerais

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
gl: Mostrar o menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
gl: Copiar imaxe ao portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
gl: Mover imaxe ao lixo

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
gl: Trocar as propiedades de imaxe

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
gl: Estabelecer como fondo

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
gl: Trocar pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
gl: Deixar a pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: New Window
gl: Nova xanela

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
gl: Abrir a axuda

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
gl: Mostrar os atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
gl: Pechar a xanela

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
gl: Navegar polas imaxes

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
gl: Seguinte imaxe

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
gl: Anterior imaxe

[ctx: shortcut window]
en: First Image
gl: Primeira imaxe

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
gl: Última imaxe

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
gl: Rotar imaxe

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
gl: Rotar no sentido horario

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
gl: Rotar no sentido antihorario

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
gl: Ampliación da imaxe

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
gl: Ampliar

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
gl: Afastar

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
gl: Axuste óptimo

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
gl: Escala orixinal

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
gl: Escala 200%

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
gl: Arrastrar vista

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
gl: Arrastrar á esquerda

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
gl: Arrastrar á dereita

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
gl: Arrastrar arriba

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
gl: Arrastrar abaixo

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
gl: Xestos

en: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis et al.
gl: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis e outros.

en: Could not list other files in directory.
gl: Non foi posíbel listar outros ficheiros no cartafol.

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
gl: O

en: Failed to restore image from trash
gl: Produciuse un fallo ao restaurar a imaxe do lixo

en: Failed to open image
gl: Produciuse un fallo ao abrir a imaxe

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
gl: Estabelecer como fondo.

en: Could not set background.
gl: Non foi posíbel establecela como fondo.

en: Top
gl: Arriba

en: Center
gl: Centro

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

note: Translators: Shorthand for inch
en: in
gl: pol

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
gl: Imprimir «{}»

en: Supported image formats
gl: Formatos de imaxe admitidos

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Open Image
gl: Abrir imaxe

en: Image copied to clipboard
gl: Imaxe copiada ao portapapeis

en: Image moved to trash
gl: Imaxe movida ao lixo

en: Undo
gl: Desfacer

en: Failed to move image to trash
gl: Produciuse un fallo ao mover a imaxe ao lixo

en: Permanently Delete Image?
gl: Desexa eliminar a imaxe de forma permanente?

en: The image “{}” can only be deleted permanently.
gl: A imaxe «{}» só se pode eliminar de forma permantente.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Failed to delete image
gl: Produciuse un fallo ao eliminar a imaxe
