Loupe main - en to oc translation catalogue (120 entries)

en: _Open With…
oc: _Dobrir amb…

en: _Print…
oc: _Imprimir…

en: _Copy
oc: _Copiar

en: Rotate
oc: Pivotar

en: _Set as Background…
oc: Definir coma _rèireplan…

en: Could not Load Image
oc: Cargament impossible de l’imatge

en: Rotate Left
oc: Pivotar cap a esquèrra

en: Rotate Right
oc: Pivotar cap a drecha

en: Previous Image
oc: Imatge precedent

en: Next Image
oc: Imatge seguent

en: Zoom Out
oc: Reduire

en: Zoom In
oc: Agrandir

en: Toggle Fullscreen
oc: Alternar lo mòde ecran complèt

note: Translators: Go back to previous page
en: Back
oc: Tornar

en: Print
oc: Imprimir

en: Layout
oc: Disposicion

en: Orientation
oc: Orientacion

en: Portrait Page Orientation
oc: Orientacion de la pagina en retrach

en: Landscape Page Orientation
oc: Orientacion de la pagina en paisatge

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Margins
oc: Marges

en: Margin Units
oc: Units marge

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Image Size
oc: Talha de l'imatge

en: Image Size Units
oc: Unitat de talha d'imatge

en: Fill Space
oc: Emplenament d’espace

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Open Containing Folder
oc: Dobrir lo dossièr contenent

en: Image Format
oc: Format d'imatge

en: File Size
oc: Talha de fichièr

en: File Created
oc: Creacion del fichièr

en: File Modified
oc: Modificacion del fichièr

en: Location
oc: Emplaçament

en: Open Location
oc: Dobrir l'emplaçament

en: Originally Created
oc: Creacion iniciala

en: Aperture
oc: Dobertura

en: Exposure
oc: Exposicion

en: Focal Length
oc: Longor focala

en: Maker, Model
oc: Fabricant, modèl

en: _New Window
oc: _Novèla fenèstra

en: _Open…
oc: _Dobrir…

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Keyboard Shortcuts
oc: Aco_rchis de clavièr

en: _About Image Viewer
oc: A _prepaus del Visionador d'imatges

note: If the file exists, get display name
en: Image Viewer
oc: Visionador d'imatges

en: Copy to Clipboard
oc: Copiar al quichapapièrs

en: Move to Trash
oc: Metre dins l'escobilhièr

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Image Properties
oc: Proprietats de l'imatge

en: View Images
oc: Veire los imatges

en: Drag and drop images here
oc: Lisatz e depausatz los imatges aquí

en: _Open Files…
oc: _Dobrir de fichièrs…

en: Picture;Slideshow;Graphics;Loupe;
oc: Imatge;Diaporama;Grafics;Visualizaira;Visionadora;Afichador;Visionadoira;Visualizador;Loupe;Lópia;

en: The Loupe Team
oc: La còla de Lópia

en: View images
oc: Veire los imatges

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
oc: Navegatz demest vòstres imatges e d’examinatz lors metadonadas :

en: Fast GPU accelerated image rendering
oc: Rendut d’imgate accelerat GPU rapid

en: Tiled rendering for vector graphics
oc: Rendut en mosaïc dels grafics vectorials

en: Extendable and sandboxed image decoding
oc: Descodatges d’imatges extensibles e nauc de sabla

en: Accessible presentation of the most important metadata.
oc: Presentacion accessibla de la màger part de las metadonadas.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
oc: Acorchis de clavièr generals

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
oc: Afichar lo menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image to Clipboard
oc: Copiar l’imatge al quichapapièrs

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
oc: Desplaçar l'imatge dins l’escobilhièr

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
oc: Alternar las proprietats de l’imatge

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
oc: Definir coma rèireplan

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
oc: Alternar lo mòde ecran complèt

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
oc: Quitar lo mòde ecran complèt

[ctx: shortcut window]
en: New Window
oc: _Fenèstra novèla

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
oc: Dobrir l’ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
oc: Mostrar los acorchis clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
oc: Tampar la fenèstra

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Sortir

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
oc: Percórrer los imatges

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
oc: Imatge seguent

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
oc: Imatge precedent

[ctx: shortcut window]
en: First Image
oc: Primièr imatge

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
oc: Darrièr imatge

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
oc: Virar l’imatge

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
oc: Virar al sens orari

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
oc: Virar al sens antiorari

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
oc: Agrandir l’imatge

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
oc: Agrandir

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
oc: Reduire

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
oc: Talha ideala

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
oc: Escala d’origina

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
oc: Escala 200%

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
oc: Vista panoramica

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
oc: Desplaçar a esquèrra

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
oc: Desplaçar a drecha

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
oc: Desplaçar ennaut

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
oc: Desplaçar enbàs

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
oc: Gèstes

en: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis et al.
oc: Copyright © 2020–2023 Christopher Davis e d’autres.

en: Could not list other files in directory.
oc: Impossible de listar los autres fichièrs del repertòri.

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
oc: O

en: Failed to restore image from trash
oc: Fracàs de la restauracion de l’imatge a partir de l’escobilhièr

en: Failed to open image
oc: Impossible de dobrir l’imatge

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
oc: Definir coma rèireplan.

en: Could not set background.
oc: Impossible de definir coma rèireplan.

en: Top
oc: En naut

en: Center
oc: Centrat

en: Bottom
oc: En bas

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
oc: Imprimir « {} »

en: Supported image formats
oc: Format d'imatge suportats

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: Open Image
oc: Dobrir un imatge

en: Image copied to clipboard
oc: Imatge copiat al quichapapièrs

en: Image moved to trash
oc: Imatge desplaçat a l'escobilhièr

en: Undo
oc: Desfar

en: Failed to move image to trash
oc: Impossible de desplaçar l’imatge cap a l'escobilhièr

en: Permanently Delete Image?
oc: Suprimir l’imatge irreversiblament ?

en: The image “{}” can only be deleted permanently.
oc: L’imatge « {} » se pòt pas suprimir per totjorn.

en: Cancel
oc: Anullada

en: Delete
oc: Suprimir

en: Failed to delete image
oc: Impossible de suprimir l’imatge
