loupe main - en to bg translation catalogue (194 entries)

en: Image Viewer
bg: Преглед на изображения

en: Picture;Graphics;Loupe;
bg: изображение;картина;графика;picture;graphics;loupe;

en: Show the image properties sidebar
bg: Показване на свойствата на изображението в страничен панел

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: View images
bg: Преглед на изображения

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
bg: Прегледайте вашите изображения и проверете техните метаданни с:

en: Fast GPU accelerated image rendering
bg: Бърза обработка с помощта на GPU ускоряване

en: Tiled rendering for vector graphics
bg: Обработка по плочки за векторни графики

en: Extendable and sandboxed image decoding
bg: Разширяемо и изолирано декодиране на изображенията

en: Accessible presentation of the most important metadata.
bg: Достъпно представяне на най-важните метаданни.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
bg: Основни клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
bg: Копиране на изображението или избрания текст в буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
bg: Преместване на изображението в кошчето

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
bg: Окончателно изтриване на изображението

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
bg: Отваряне на изображение в друга програма

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
bg: Задаване като фон

[ctx: shortcut window]
en: New Window
bg: Нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
bg: Отваряне на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
bg: Показване на клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
bg: Навигация

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
bg: Следващо изображение

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
bg: Предишно изображение

[ctx: shortcut window]
en: First Image
bg: Първо изображение

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
bg: Последно изображение

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
bg: Завъртане на изображението

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
bg: Завъртане по часовниковата стрелка

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
bg: Завъртане обратно на часовниковата стрелка

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
bg: Мащаб на изображението

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
bg: Най-добро запълване

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
bg: Оригинален мащаб

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
bg: Мащаб 200 %

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
bg: Панорамиране

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
bg: Панорамиране наляво

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
bg: Панорамиране надясно

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
bg: Панорамиране нагоре

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
bg: Панорамиране надолу

[ctx: shortcut window]
en: View
bg: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
bg: Превключване на цял екран

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
bg: Излизане от режим на цял екран

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
bg: Показване/скриване на панела със свойства на изображението

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
bg: Показване на главното меню

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
bg: Жестове

[ctx: shortcut window]
en: Editing
bg: Редактиране

[ctx: shortcut window]
en: Open Editing View
bg: Отваряне на изгледа за редактиране

[ctx: shortcut window]
en: Replace Original
bg: Заместване на оригинала

[ctx: shortcut window]
en: Save As
bg: Запазване като

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
bg: Отказване

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Horizontally
bg: Хоризонтално обръщане

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Vertically
bg: Вертикално обръщане

[ctx: shortcut window]
en: Apply Crop
bg: Прилагане на изрязването

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
bg: Авторски права © Christopher Davis и др., 2020–2024.

en: Could not list other files in directory.
bg: Неуспешно изброяване на другите файлове в папката.

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
bg: С

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
bg: Ю

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
bg: И

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
bg: З

en: Failed to restore image from trash
bg: Изображението не може да се възстанови от кошчето

en: Drop Image to View
bg: Пуснете изображение, за да го видите

en: Failed to Edit Image
bg: Изображението не може да се редактира

en: Free
bg: Свободно

en: Original
bg: Оригинално

en: Square
bg: Квадрат

en: Aspect Ratio
bg: Съотношение

en: _Free
bg: _Свободно

en: _Original
bg: _Оригинално

en: _Square
bg: _Квадрат

en: Orientation Landscape
bg: Хоризонтална ориентация

en: Orientation Portrait
bg: Вертикална ориентация

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Rotate Counter Clockwise
bg: Завъртане обратно на часовниковата стрелка

en: Rotate Clockwise
bg: Завъртане по часовниковата стрелка

en: Flip
bg: Обръщане

en: Mirror Horizontally
bg: Хоризонтално обръщане

en: Mirror Vertically
bg: Вертикално обръщане

en: _Reset
bg: _Пълна отмяна

en: Undo Changes in this View
bg: Отменяне на промените в този изглед

en: Crop Selection
bg: Изрязване на избраното

note: Translators: Filename suffix Translators: Filename suffix, {} is replaced by a number
en:  (Edited) |  (Edited {})
bg[0]:  (Редактирано)
bg[1]:  (Редактирано {})

en: Failed to save image.
bg: Изображението не може да се запази.

en: Editing Image
bg: Редактиране на изображението

en: Failed to edit image.
bg: Изображението не може да се редактира.

en: Failed to Save Image
bg: Изображението не може да се запази

en: Saving Image
bg: Запазване на изображението

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save As…
bg: _Запазване като…

en: Keep original and create a new file
bg: Запазване на оригинала и създаване на нов файл

en: _Replace Original
bg: _Заместване на оригинала

en: Original image will be moved to the trash
bg: Оригиналното изображение ще се премести в кошчето

en: The following error occurred. If you think this is an issue with the program, please include this information when you report the error.
bg: Възникна следната грешка. Ако смятате, че това е проблем с програмата, включете тази информация, когато съобщавате за грешката.

en: Error Details
bg: Подробности за грешка

en: The image loader reported the following when trying to load or edit the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
bg: Програмата за зареждане или редактиране на изображения изведе следната информация. Молим, включете я, когато докладвате грешката. Ако е възможно, включете и изображението, което води до проблемите.

en: Error Message
bg: Съобщение за грешка

en: Copy Error Message
bg: Копиране на съобщението за грешка

en: Report _Issue
bg: _Докладване за проблем

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
bg: Няма налични програми за зареждане на изображения. Може би не е инсталирана версия на „glycin-loaders“ съвместима с „{}“.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
bg: Форматът на изображението „{} ({})“ е известен, но поддръжката му не е инсталирана.

en: Unknown image format “{} ({}).”
bg: Неизвестен формат на изображението „{} ({})“.

en: There is not enough free memory available to load this image.
bg: Няма достатъчно свободна памет за зареждането на това изображение.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
bg: Файлът с изображение е повреден или съдържа неподдържани елементи.

en: _Open With…
bg: _Отваряне с…

en: _Print…
bg: _Печат…

en: _Set as Background…
bg: _Задаване като фон…

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Could not Load Image
bg: Изображението не може да се зареди

en: More _Information
bg: Повече _информация

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: Rotate Left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate Right
bg: Завъртане надясно

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
bg: Задаване като фон.

en: Could not set background.
bg: Неуспешно задаване като фон.

en: Previous Image
bg: Предишно изображение

en: Next Image
bg: Следващо изображение

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Toggle Zoom
bg: Превключване на мащаба

en: Zoom to Specific Level
bg: Мащабиране до конкретно ниво

en: Custom Zoom Level
bg: Конкретно ниво за мащабиране

en: Zoom to Specified Level
bg: Мащабиране до конкретно ниво

en: Supported image formats
bg: Поддържани формати на изображения

en: All files
bg: Всички файлове

en: Open Image
bg: Отваряне на изображението

en: Image copied to clipboard
bg: Изображението е копирано в буфера за обмен

en: Image moved to trash
bg: Изображението е преместено в кошчето

en: Undo
bg: Отмяна

en: Failed to move image to trash
bg: Неуспешно преместване на изображението в кошчето

en: Permanently Delete Image?
bg: Да се изтрие ли окончателно изображението?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
bg: След изтриване на изображението „{}“ то ще бъде окончателно загубено.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Delete
bg: Изтриване

en: Failed to delete image
bg: Неуспешно изтриване на изображението

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About Image Viewer
bg: _Относно „Преглед на изображения“

en: Toggle Fullscreen
bg: Режим на цял екран

en: Main Menu
bg: Главно меню

en: Image Properties
bg: Свойства на изображението

en: Edit Image
bg: Редактиране на изображението

en: View Images
bg: Преглед на изображения

en: Drag and drop images here
bg: Плъзнете и пуснете изображения тук

en: _Open Files…
bg: _Отваряне на файлове…

en: Top
bg: Отгоре

en: Center
bg: В центъра

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Left
bg: Вляво

en: Right
bg: Вдясно

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
bg: Печат на „{}“

en: Continue…
bg: Продължаване…

en: Print Image
bg: Печат на изображение

en: _Scale
bg: _Мащаб

en: _Width
bg: _Широчина

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
bg: _Назад

en: _Print
bg: _Печат

en: Layout
bg: Оформление

en: _Orientation
bg: _Ориентация

en: Portrait Page Orientation
bg: Портретна ориентация на страницата

en: Landscape Page Orientation
bg: Пейзажна ориентация на страницата

en: _Alignment
bg: По_дравняване

en: Margins
bg: Бели полета

en: Margin Units
bg: Единици за измерване на белите полета

en: _Horizontal
bg: _Хоризонтално

en: _Vertical
bg: _Вертикално

en: Image Size
bg: Размер на изображението

en: Image Size Units
bg: Единици за размер на изображението

en: _Fill Space
bg: _Запълване

en: H_eight
bg: _Височина

en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
bg: , прозрачно

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
bg: , нюанси на сивото

en: Image Coordinates Copied
bg: Координатите на изображението са копирани

en: Folder
bg: Папка

en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

en: URI
bg: Адрес

en: Image Format
bg: Формат на изображението

en: File Size
bg: Размер на файла

en: File Created
bg: Файлът е създаден

en: File Modified
bg: Файлът е променен

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
bg: Местоположение

en: Copy Coordinates
bg: Копиране на координатите

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: Originally Created
bg: Първоначално създаден

en: Comment
bg: Коментар

en: Aperture
bg: Апертура

en: Exposure
bg: Експонация

en: Focal Length
bg: Фокусно разстояние

en: Maker, Model
bg: Производител, модел

en: Show Details
bg: Показване на подробностите
