Loupe main - en to sl translation catalogue (200 entries)

en: Image Viewer
sl: Pregledovalnik slik

en: Picture;Graphics;Loupe;
sl: Picture;Slideshow;Graphics;slika;diaprojekcija;projekcija;grafika;pregledovalnik slik;lupa;loupe;

en: Show the image properties sidebar
sl: Pokaži okno lastnosti slike

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME

en: View images
sl: Pregledovalnik slik

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
sl: Brskanje med slikami in preverjanje metapodatkov z:

en: Fast GPU accelerated image rendering
sl: Hitro, z GPE pohitreno izrisovanje slik

en: Tiled rendering for vector graphics
sl: Tlakovano izrisovanje vektorske grafike

en: Extendable and sandboxed image decoding
sl: Razširljivo in pred sesutjem varno dekodiranje slik

en: Accessible presentation of the most important metadata.
sl: Dostopna predstavitev najpomembnejših metapodatkov.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
sl: Splošne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
sl: Kopiraj sliko ali izbrano besedilo v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
sl: Premakne sliko v smeti

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
sl: Trajno izbriše slike

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
sl: Odpri sliko z drugim programom

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
sl: Nastavi kot sliko ozadja

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sl: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
sl: Odpre pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sl: Pokaže tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sl: Zapre okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
sl: Krmarjenje po slikah

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
sl: Pokaže naslednjo sliko

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
sl: Pokaže predhodno sliko

[ctx: shortcut window]
en: First Image
sl: Pokaže prvo sliko

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
sl: Pokaže zadnjo sliko

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
sl: Zavrti sliko

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
sl: Zavrti sliko v smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
sl: Zavrti sliko v nasprotni smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
sl: Približevanje slike

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sl: Približa pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sl: Oddalji pogled

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
sl: Prilagodi velikost

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
sl: Pokaže izvirno merilo

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
sl: Uporabi 200 % približanje

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
sl: Pogled s zasukom

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
sl: Zasuka levo

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
sl: Zasuka desno

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
sl: Zasuka navzgor

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
sl: Zasuka navzdol

[ctx: shortcut window]
en: View
sl: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
sl: Preklopi lastnosti slike

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
sl: Pokaže glavni meni

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
sl: Poteze

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sl: Urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Open Editing View
sl: Odpire pogled za urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Replace Original
sl: Zamenjaj izvirnik

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sl: Shrani kot

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Horizontally
sl: Zrcali vodoravno

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Vertically
sl: Zrcali navpično

[ctx: shortcut window]
en: Apply Crop
sl: Uveljavi obrezavo

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
sl: Avtorske pravice © 2020–2024 Christopher Davis in sodelavci

en: Could not list other files in directory.
sl: Drugih datotek v mapi ni mogoče izpisati.

note: Translators: Fractional exposure time (photography) in seconds
en: 1\u{2215}{}\u{202F}s
sl: 1\u{2215}{}\u{202F} s

note: Translators: Exposure time (photography) in seconds
en: {}\u{202F}s
sl: {}\u{202F} s

en: {}\u{202F}mm
sl: {}\u{202F} mm

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
sl: S

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
sl: J

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
sl: V

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
sl: Z

en: Failed to restore image from trash
sl: Obnovitev slike iz smeti je spodletela

en: Drop Image to View
sl: Spustite sliko za ogled

en: Failed to Edit Image
sl: Urejanje slike ni uspelo

en: Free
sl: Prosto

en: Original
sl: Izvirnik

en: Square
sl: Kvadratno

en: Aspect Ratio
sl: Razmerje stranic

en: _Free
sl: _Prosto

en: _Original
sl: _Izvirnik

en: _Square
sl: _Kvadratno

en: Orientation Landscape
sl: Ležeča usmerjenost

en: Orientation Portrait
sl: Pokončna usmerjenost

en: Rotate
sl: Zavrti

en: Rotate Counter Clockwise
sl: Zasukaj nasprotno smeri urnega kazalca

en: Rotate Clockwise
sl: Zasukaj v smeri urinega kazalca

en: Flip
sl: Preobrni

en: Mirror Horizontally
sl: Zrcali vodoravno

en: Mirror Vertically
sl: Zrcali navpično

en: _Reset
sl: Po_nastavi

en: Undo Changes in this View
sl: Razveljavi spremembe v tem pogledu

en: Crop Selection
sl: Obreži izbor

note: Translators: Filename suffix Translators: Filename suffix, {} is replaced by a number
en:  (Edited) |  (Edited {})
sl[0]:  (spremenjeno, {})
sl[1]:  (spremenjeno, {})
sl[2]:  (spremenjeno, {})
sl[3]:  (spremenjeno, {})

en: Failed to save image.
sl: Ni bilo mogoče shraniti slike.

en: Editing Image
sl: Urejanje slike

en: Failed to edit image.
sl: Urejanje slike ni uspelo.

en: Failed to Save Image
sl: Shranjevanje slike ni uspelo

en: Saving Image
sl: Shranjevanje slike

en: _Cancel
sl: Pre_kliči

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Save As…
sl: Shrani _kot …

en: Keep original and create a new file
sl: Ohrani izvirnik in ustvari novo datoteko

en: _Replace Original
sl: _Zamenjaj izvirnik

en: Original image will be moved to the trash
sl: Izvirna slika bo premaknjena v koš

en: The following error occurred. If you think this is an issue with the program, please include this information when you report the error.
sl: Prišlo je do naslednje napake. Če menite, da je to težava s programom, vključite te podatke, ko prijavite napako.

en: Error Details
sl: Podrobnosti o napaki

en: The image loader reported the following when trying to load or edit the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
sl: Nalagalnik slik je pri poskusu nalaganja slike sporočil naslednje. Te podatke vključite, ko prijavite napako. Če je mogoče, priložite tudi sliko, ki povzroča težavo.

en: Error Message
sl: Sporočilo o napaki

en: Copy Error Message
sl: Kopiraj sporočilo o napaki

en: Report _Issue
sl: Pošlji poroč_ilo o napaki

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
sl: Nalagalniki slik niso na voljo. Morda paket »glicin-loaders« z različico združljivosti »{}« ni nameščen.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
sl: Vrsta zapisa slike »{} ({})« je znana, vendar ni nameščena.

en: Unknown image format “{} ({}).”
sl: Neznana vrsta zapisa slike »{} ({})«.

en: There is not enough free memory available to load this image.
sl: Za nalaganje te slike ni na voljo dovolj prostega pomnilnika.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
sl: Slikovna datoteka je poškodovana ali pa vsebuje nepodprte elemente.

en: _Open With…
sl: _Odpri z …

en: _Print…
sl: _Natisni …

en: _Set as Background…
sl: _Nastavi za ozadje …

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Could not Load Image
sl: Slike ni mogoče naložiti

en: More _Information
sl: Več informacij

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: Rotate Left
sl: Zavrti v levo

en: Rotate Right
sl: Zavrti v desno

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
sl: Nastavi kot sliko ozadja.

en: Could not set background.
sl: Ozadja ni bilo mogoče nastaviti.

en: Previous Image
sl: Predhodnja slika

en: Next Image
sl: Naslednja slika

en: Zoom Out
sl: Pomanjšaj

en: Zoom In
sl: Povečaj

en: Toggle Zoom
sl: Preklopi povečavo

en: Zoom to Specific Level
sl: Povečaj na določeno raven

en: Custom Zoom Level
sl: Raven povečave po meri

en: Zoom to Specified Level
sl: Povečava na določeno raven

en: Supported image formats
sl: Podprte vrste slik

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Open Image
sl: Odpri sliko

en: Image copied to clipboard
sl: Slika, kopirana v odložišče

en: Image moved to trash
sl: Slika, premaknjena v smeti

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Failed to move image to trash
sl: Premikanje slike v smeti je spodletelo

en: Permanently Delete Image?
sl: Ali želite sliko trajno izbrisati?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
sl: Po brisanju slike »{}« ni mogoče več povrniti.

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Delete
sl: Izbriši

en: Failed to delete image
sl: Brisanje slike je spodletelo

en: _New Window
sl: _Novo okno

en: _Open…
sl: _Odpri …

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice‫

en: _About Image Viewer
sl: _O programu

en: Toggle Fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: Image Properties
sl: Lastnosti slike

en: Edit Image
sl: Uredi sliko

en: View Images
sl: Pokaži slike

en: Drag and drop images here
sl: Povlecite in spustite slike sem

en: _Open Files…
sl: _Odpri datoteke …

en: Top
sl: Zgoraj

en: Center
sl: Na sredini

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

note: Translators: Shorthand for inch
en: in
sl: pal.

note: Translators: Shorthand for pixel
en: px
sl: sl. točk

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
sl: Natisni »{}«

en: Continue…
sl: Nadaljuj …

en: Print Image
sl: Natisni sliko

en: _Scale
sl: _Merilo

en: _Width
sl: _Širina

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
sl: _Nazaj

en: _Print
sl: _Natisni

en: Layout
sl: Postavitev

en: _Orientation
sl: _Usmerjenost

en: Portrait Page Orientation
sl: Pokončna usmerjenost strani

en: Landscape Page Orientation
sl: Ležeča usmerjenost strani

en: _Alignment
sl: _Poravnava

en: Margins
sl: Robovi

en: Margin Units
sl: Merske enote robov

en: _Horizontal
sl: _Vodoravno

en: _Vertical
sl: _Navpično

en: Image Size
sl: Velikost slike

en: Image Size Units
sl: Enote velikosti slike

en: _Fill Space
sl: _Zapolni prostor

en: H_eight
sl: _Višina

en: Unknown
sl: Neznano

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
sl: , prosojno

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
sl: , sivinsko

note: Translators: Addition of bit size to format name
en: , {}\u{202F}bit
sl: , {}\u{202F} bit

en: Image Coordinates Copied
sl: Koordinate slike so kopirane

en: Folder
sl: Mapa

en: Open Containing Folder
sl: Odpri vsebujočo mapo

en: URI
sl: Naslov URI

en: Image Format
sl: Zapis slike

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: File Created
sl: Datoteka je ustvarjena

en: File Modified
sl: Datoteka je spremenjena

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
sl: Mesto

en: Copy Coordinates
sl: Kopiraj koordinate

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Originally Created
sl: Prvotno ustvarjeno

en: Comment
sl: Komentar

en: Aperture
sl: Zaslonka

en: Exposure
sl: Osvetlitev

en: Focal Length
sl: Goriščna razdalja

en: Maker, Model
sl: Izdelovalec, model

en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti
