loupe main - en to sr translation catalogue (156 entries)

en: Image Viewer
sr: Прегледач слика

en: Picture;Graphics;Loupe;
sr: Picture;Graphics;Loupe;Слика;Графика;Лупа;Slika;Grafika;Lupa;

en: Show the image properties sidebar
sr: Прикажи бочну површ са својствима слике

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Пројекат Гном

en: View images
sr: Прегледај слике

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
sr: Прегледајте ваше слике и погледајте метаподатке са:

en: Fast GPU accelerated image rendering
sr: Брзо исцртавање слика преко графичке

en: Tiled rendering for vector graphics
sr: Уплочано исцртавање за векторске графике

en: Extendable and sandboxed image decoding
sr: Проширљиво и безбедно декодирање слика „у песку“

en: Accessible presentation of the most important metadata.
sr: Приступљив приказ најважнијих метаподатака.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
sr: Опште пречице

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
sr: Копирај слику или изабрани текст у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
sr: Премести слику у смеће

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
sr: Трајно обриши слику

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
sr: Отвори слику у другом програму

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
sr: Постави за позадину

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sr: Нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
sr: Отвара помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sr: Приказ пречица на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sr: Затвора прозор

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
sr: Навигација слика

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
sr: Наредна слика

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
sr: Претходна слика

[ctx: shortcut window]
en: First Image
sr: Прва слика

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
sr: Последња слика

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
sr: Заокретање слике

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
sr: Окретање на десно

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
sr: Окретање на лево

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
sr: Увеличај слику

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sr: Увећај приказ

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sr: Умањи приказ

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
sr: Најбоље уклапање

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
sr: Изворна размера

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
sr: 200% размера

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
sr: Панирај поглед

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
sr: Панирај на лево

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
sr: Панирај на десно

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
sr: Панирај нагоре

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
sr: Панирај надоле

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Прегледање

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
sr: Преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
sr: Напусти приказ преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
sr: Промени стање приказа својства слике

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
sr: Прикажи главни мени

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
sr: Покрети

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
sr: Право на копирање © 2020–2024 Кристофер Дејвис (Christopher Davis) и други.

en: Could not list other files in directory.
sr: Не могу излистати друге датотеке у директоријуму.

note: Translators: Fractional exposure time (photography) in seconds
en: 1\u{2215}{}\u{202F}s
sr: 1\u{2215}{}\u{202F}с

note: Translators: Exposure time (photography) in seconds
en: {}\u{202F}s
sr: {}\u{202F}с

note: Translators: Unit for focal length in millimeters
en: {}\u{202F}mm
sr: {}\u{202F}мм

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
sr: С

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
sr: Ј

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
sr: И

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
sr: З

en: Failed to restore image from trash
sr: Нисам успео да вратим слику из смећа

en: Error Details
sr: Појединости грешке

en: The image loader reported the following when trying to load the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
sr: Учитавач слика је јавио следеће приликом учитавања слике. Приложите ове податке приликом пријаве грешке. Ако је могуће, закачите и слику која је довела до грешке.

en: Error Message
sr: Порука грешке

en: Copy Error Message
sr: Копирај поруку грешке

en: Report _Issue
sr: Пр_ијави проблем

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
sr: Ниједан учитавач слика није доступан. Можда пакет „glycin-loaders“ са издањем компатибилности „{}“ није инсталиран.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
sr: Формат слика „{} ({})“ је познат али није инсталиран.

en: Unknown image format “{} ({}).”
sr: Непознат формат слике „{} ({}).“

en: There is not enough free memory available to load this image.
sr: Недовољно слободне меморије за учитавање ове слике.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
sr: Датотека слике је покварена или садржи неподржане елементе.

en: _Open With…
sr: _Отвори са…

en: _Print…
sr: Одштам_пај…

en: _Copy
sr: _Копирај

en: Rotate
sr: Окрени

en: _Set as Background…
sr: По_стави као позадину…

en: Could not Load Image
sr: Не могу да учитам слику

en: More _Information
sr: В_ише података

en: _Reload
sr: _Освежи

en: Rotate Left
sr: Заокрени на лево

en: Rotate Right
sr: Заокрени на десно

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
sr: Постави као позадину.

en: Could not set background.
sr: Не могу поставити позадину.

en: Previous Image
sr: Претходна слика

en: Next Image
sr: Наредна слика

en: Zoom Out
sr: Умањи приказ

en: Zoom In
sr: Увећај приказ

en: Toggle Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: Top
sr: Врх

en: Center
sr: Средина

en: Bottom
sr: Дно

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Деснo

note: Translators: Shorthand for centimeter
en: cm
sr: цм

note: Translators: Shorthand for inch
en: in
sr: инч

note: Translators: Shorthand for pixel
en: px
sr: пиксел

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
sr: Испиши „{}“

en: Continue…
sr: Настави…

en: Print Image
sr: Штампај слику

en: _Scale
sr: _Размера

en: _Width
sr: _Ширина

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
sr: _Назад

en: _Print
sr: Штам_пај

en: Layout
sr: Распоред

en: _Orientation
sr: _Усмерење

en: Portrait Page Orientation
sr: Усправно усмерење странице

en: Landscape Page Orientation
sr: Водоравно усмерење странице

en: _Alignment
sr: Пор_авнање

en: Margins
sr: Ивице

en: Margin Units
sr: Јединица ивица

en: _Horizontal
sr: _Водоравно

en: _Vertical
sr: _Усправно

en: Image Size
sr: Величина слике

en: Image Size Units
sr: Јединица величине слике

en: _Fill Space
sr: Попуни прос_тор

en: H_eight
sr: _Висина

en: Unknown
sr: Непознато

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
sr: , провидно

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
sr: , сивотоно

note: Translators: Addition of bit size to format name
en: , {}\u{202F}bit
sr: , {}\u{202F}бита

en: Image Coordinates Copied
sr: Координате слике копиране

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Open Containing Folder
sr: Отвори припадајућу фасциклу

en: URI
sr: Путања

en: Image Format
sr: Врста слике

en: File Size
sr: Величина датотеке

en: File Created
sr: Датум настанка

en: File Modified
sr: Датум измене

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
sr: Место

en: Copy Coordinates
sr: Копирај координате

en: Open Location
sr: Отвори место

en: Originally Created
sr: Време изворног настанка

en: Aperture
sr: Бленда

en: Exposure
sr: Излагање

en: ISO
sr: ИСО

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Maker, Model
sr: Произвођач и модел

en: Supported image formats
sr: Подржане врсте слика

en: All files
sr: Све датотеке

en: Open Image
sr: Отвори слику

en: Image copied to clipboard
sr: Слика копирана у оставу

en: Image moved to trash
sr: Слика премештена у смеће

en: Undo
sr: Опозови

en: Failed to move image to trash
sr: Неуспех при премештању слике у смеће

en: Permanently Delete Image?
sr: Трајно обрисати слику?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
sr: Након брисања слике „{}“ иста ће бити трајно изгубљена.

en: Cancel
sr: Откажи

en: Delete
sr: Обриши

en: Failed to delete image
sr: Неуспешно брисање слике

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _тастатуре

en: _About Image Viewer
sr: _О прегледачу слика

en: Copy to Clipboard
sr: Копирај у оставу

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Image Properties
sr: Својства слике

en: View Images
sr: Прегледај слике

en: Drag and drop images here
sr: Превуци и спусти слике овде

en: _Open Files…
sr: _Отвори датотеке…
