loupe main - en to nb translation catalogue (147 entries)

en: Image Viewer
nb: Bildevisning

en: Picture;Graphics;Loupe;
nb: Bilder;Fotografi;Galleri;Grafikk;Loupe;

en: Show the image properties sidebar
nb: Vis bildeegenskaper

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
nb: GNOME

en: View images
nb: Se på bilder

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
nb: Bla gjennom bildene dine og se informasjon om dem med:

en: Fast GPU accelerated image rendering
nb: Rask og maskinvareakselerert visning

en: Tiled rendering for vector graphics
nb: Effektiv gjengivelse av vektorgrafikk

en: Extendable and sandboxed image decoding
nb: Utvidbar og innhegnet dekoding

en: Accessible presentation of the most important metadata.
nb: Lett tilgjengelig fremstilling av nyttig informasjon.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
nb: Kopier bilde eller markert tekst til utklippstavlen

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
nb: Flytt bilde til papirkurv

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
nb: Slett bilde permanent

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
nb: Åpne bilde med annen app

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
nb: Bruk som bakgrunn

[ctx: shortcut window]
en: New Window
nb: Nytt vindu

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
nb: Vis hjelp

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
nb: Vis tastatursnarveier

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
nb: Lukk vindu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
nb: Navigasjon

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
nb: Gå til neste bilde

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
nb: Gå til forrige bilde

[ctx: shortcut window]
en: First Image
nb: Gå til første bilde

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
nb: Gå til siste bilde

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
nb: Rotering

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
nb: Roter med klokken

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
nb: Roter mot klokken

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
nb: Skalering

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
nb: Forstørr

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
nb: Forminsk

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
nb: Tilpass vindu

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
nb: Opprinnelig størrelse

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
nb: Forstørr til 200%

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
nb: Panorering

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
nb: Panorer mot venstre

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
nb: Panorer mot høyre

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
nb: Panorer oppover

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
nb: Panorer nedover

[ctx: shortcut window]
en: View
nb: Visning

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
nb: Slå av eller på fullskjerm

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
nb: Slå av fullskjerm

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
nb: Vis eller skjul bildeegenskaper

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
nb: Vis hovedmeny

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
nb: Bevegelser

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
nb: Opphavsrett © 2020–2024 Christopher Davis mfl.

en: Could not list other files in directory.
nb: Opplisting av andre filer mislyktes.

note: Translators: Fractional exposure time (photography) in seconds
en: 1\u{2215}{}\u{202F}s
nb: 1\u{2215}{}u{202F}s

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
nb: Ø

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
nb: V

en: Failed to restore image from trash
nb: Gjenoppretting av bilde mislyktes

en: Error Details
nb: Feilinformasjon

en: The image loader reported the following when trying to load the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
nb: Bildevisning støtte på det følgende problemet under innlastingen av bildet. Inkluder denne informasjonen hvis du rapporterer om feilen. Legg også ved bildet som forårsaker problemet.

en: Error Message
nb: Feilmelding

en: Copy Error Message
nb: Kopier feilmelding

en: Report _Issue
nb: _Rapporter problem

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
nb: Ingen bildelastere tilgjengelig. Det kan hende at «glycin-loaders»-pakken med kompatibilitetsversjonen «{}» ikke er installert.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
nb: Bildeformatet «{} ({})» er ikke installert.

en: Unknown image format “{} ({}).”
nb: Bildeformatet «{} ({})» er ukjent.

en: There is not enough free memory available to load this image.
nb: Det er ikke nok ledig minne til å laste inn bildet.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
nb: Bildefilen har korrupt innhold eller ustøttede elementer.

en: _Open With…
nb: _Åpne med…

en: _Print…
nb: _Skriv ut…

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Rotate
nb: Roter

en: _Set as Background…
nb: _Bruk som bakgrunn…

en: Could not Load Image
nb: Innlasting av bilde mislyktes

en: More _Information
nb: Mer _informasjon

en: _Reload
nb: _Last inn på nytt

en: Rotate Left
nb: Roter mot venstre

en: Rotate Right
nb: Roter mot høyre

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
nb: Bruk som bakgrunn.

en: Could not set background.
nb: Endring av bakgrunn mislyktes.

en: Previous Image
nb: Forrige bilde

en: Next Image
nb: Neste bilde

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Toggle Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Top
nb: Øverst

en: Center
nb: Midtstilt

en: Bottom
nb: Nederst

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
nb: Skriv ut «{}»

en: Continue…
nb: Fortsett…

en: Print Image
nb: Skriv ut bilde

en: _Scale
nb: _Skalering

en: _Width
nb: _Bredde

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
nb: _Tilbake

en: _Print
nb: Skriv _ut

en: Layout
nb: Oppsett

en: _Orientation
nb: _Retning

en: Portrait Page Orientation
nb: Stående

en: Landscape Page Orientation
nb: Liggende

en: _Alignment
nb: _Justering

en: Margins
nb: Marginer

en: Margin Units
nb: Måleenheter for margin

en: _Horizontal
nb: _Vannrett

en: _Vertical
nb: _Loddrett

en: Image Size
nb: Bildestørrelse

en: Image Size Units
nb: Måleenheter for bildestørrelse

en: _Fill Space
nb: _Dekk område

en: H_eight
nb: _Høyde

en: Unknown
nb: Ukjent

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
nb: , gjennomsiktig

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
nb: , svart-hvitt

en: Image Coordinates Copied
nb: Bildekoordinater kopiert

en: Folder
nb: Mappe

en: Open Containing Folder
nb: Åpne mappe

en: URI
nb: Adresse

en: Image Format
nb: Bildeformat

en: File Size
nb: Størrelse

en: File Created
nb: Opprettet

en: File Modified
nb: Endret

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
nb: Plassering

en: Copy Coordinates
nb: Kopier koordinater

en: Open Location
nb: Åpne plassering

en: Originally Created
nb: Opprinnelig opprettet

en: Aperture
nb: Blenderverdi

en: Exposure
nb: Lukkerhastighet

en: Focal Length
nb: Brennvidde

en: Maker, Model
nb: Produsent og modell

en: Supported image formats
nb: Støttede bildeformater

en: All files
nb: Alle filer

en: Open Image
nb: Åpne bilde

en: Image copied to clipboard
nb: Bilde kopiert til utklippstavle

en: Image moved to trash
nb: Bilde flyttet til papirkurven

en: Undo
nb: Angre

en: Failed to move image to trash
nb: Kunne ikke flytte bilde til papirkurven

en: Permanently Delete Image?
nb: Slette bilde permanent?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
nb: «{}» vil forsvinne for alltid.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Delete
nb: Slett

en: Failed to delete image
nb: Sletting av bilde mislyktes

en: _New Window
nb: _Nytt vindu

en: _Open…
nb: _Åpne…

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _About Image Viewer
nb: _Om Bildevisning

en: Copy to Clipboard
nb: Kopier til utklippstavlen

en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Image Properties
nb: Bildeegenskaper

en: View Images
nb: Se på bilder

en: Drag and drop images here
nb: Dra og slipp bilder her

en: _Open Files…
nb: _Åpne filer…
