Loupe main - en to cs translation catalogue (194 entries)

en: Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků

en: View images
cs: Prohlížejte si obrázky

en: Picture;Graphics;Loupe;
cs: Obrázek;Obrázky;Snímek;Snímky;Grafika;Loupe;

en: Show the image properties sidebar
cs: Zobrazit postranní panel vlastností obrázku

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
cs: Procházejte své obrázky a kontrolujte jejich metadata s pomocí:

en: Fast GPU accelerated image rendering
cs: Rychlého vykreslování obrazu s akcelerací GPU

en: Tiled rendering for vector graphics
cs: Dlaždicového vykreslování pro vektorovou grafiku

en: Extendable and sandboxed image decoding
cs: Rozšiřitelné a izolované dekódování obrázků

en: Accessible presentation of the most important metadata.
cs: Přístupné prezentace těch nejdůležitějších metadat.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
cs: Obecné zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
cs: Kopírovat obrázek nebo vybraný text do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
cs: Přesunout obrázek do koše

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
cs: Trvale smazat obrázek

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
cs: Otevřít obrázek s jinou aplikací

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
cs: Nastavit jako pozadí

[ctx: shortcut window]
en: New Window
cs: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
cs: Otevřít nápovědu

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
cs: Zobrazit klávesové zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
cs: Zavřít okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
cs: Navigace obrázky

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
cs: Následující obrázek

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
cs: Předchozí obrázek

[ctx: shortcut window]
en: First Image
cs: První obrázek

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
cs: Poslední obrázek

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
cs: Otáčení obrázku

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
cs: Otočit ve směru hodin

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
cs: Otočit proti směru hodin

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
cs: Přibližování obrázku

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
cs: Přizpůsobit oknu

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
cs: Původní velikost

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
cs: 200% zvětšení

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
cs: Posouvání zobrazení

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
cs: Posunout doleva

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
cs: Posunout doprava

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
cs: Posunout nahoru

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
cs: Posunout dolů

[ctx: shortcut window]
en: View
cs: Zobrazení

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
cs: Přepnout zobrazení na celou obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
cs: Opustit zobrazení na celou obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
cs: Přepnout vlastnosti obrázku

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
cs: Zobrazit hlavní nabídku

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
cs: Gesta

[ctx: shortcut window]
en: Editing
cs: Úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Open Editing View
cs: Otevřít zobrazení pro úpravy

[ctx: shortcut window]
en: Replace Original
cs: Nahradit původní

[ctx: shortcut window]
en: Save As
cs: Uložit jako

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Horizontally
cs: Překlopit vodorovně

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Vertically
cs: Překlopit svisle

[ctx: shortcut window]
en: Apply Crop
cs: Použít oříznutí

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
cs: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis a spol.

en: Could not list other files in directory.
cs: Nepodařilo se vypsat další soubory v adresáři.

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
cs: S

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
cs: J

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
cs: V

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
cs: Z

en: Failed to restore image from trash
cs: Nepodařilo se obnovit obrázek z koše

en: Drop Image to View
cs: Přetáhněte obrázek, který chcete zobrazit

en: Failed to Edit Image
cs: Nepodařilo se upravit obrázek.

en: Free
cs: Volný

en: Original
cs: Původní

en: Square
cs: Čtverec

en: Aspect Ratio
cs: Poměr stran

en: _Free
cs: _Volný

en: _Original
cs: _Původní

en: _Square
cs: Č_tverec

en: Orientation Landscape
cs: Orientace na šířku

en: Orientation Portrait
cs: Orientace na výšku

en: Rotate
cs: Otočit

en: Rotate Counter Clockwise
cs: Otočit proti směru hodin

en: Rotate Clockwise
cs: Otočit ve směru hodin

en: Flip
cs: Překlopit

en: Mirror Horizontally
cs: Překlopit vodorovně

en: Mirror Vertically
cs: Překlopit svisle

en: _Reset
cs: V_rátit výchozí

en: Undo Changes in this View
cs: Vrátit zpět změny v tomto zobrazení

en: Crop Selection
cs: Oříznout výběr

note: Translators: Filename suffix Translators: Filename suffix, {} is replaced by a number
en:  (Edited) |  (Edited {})
cs[0]:  (upraveno)
cs[1]:  (upraveno {})
cs[2]:  (upraveno {})

en: Failed to save image.
cs: Nepodařilo se uložit obrázek.

en: Editing Image
cs: Úprava obrázku

en: Failed to edit image.
cs: Nepodařilo se upravit obrázek.

en: Failed to Save Image
cs: Nepodařilo se uložit obrázek

en: Saving Image
cs: Ukládání obrázku

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Save As…
cs: _Uložit jako…

en: Keep original and create a new file
cs: Ponechat původní a vytvořit nový soubor

en: _Replace Original
cs: Nah_radit původní

en: Original image will be moved to the trash
cs: Původní obrázek bude přesunut do koše

en: The following error occurred. If you think this is an issue with the program, please include this information when you report the error.
cs: Došlo k následující chybě. Pokud se domníváte, že se jedná o problém s programem, uveďte prosím tyto informace při nahlašování chyby.

en: Error Details
cs: Podrobnosti o chybě

en: The image loader reported the following when trying to load or edit the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
cs: Zavaděč obrázků při pokusu o načtení nebo úpravě obrázku oznámil následující. Při nahlašování chyby prosím uveďte tyto informace. Pokud je to možné, poskytněte také obrázek, který problém způsobuje.

en: Error Message
cs: Chybová zpráva

en: Copy Error Message
cs: Kopírovat chybovou zprávu

en: Report _Issue
cs: Nahlás_it problém

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
cs: Nejsou k dispozici žádné zavaděče obrázků. Možná není nainstalován balíček „glycin-loaders“ s verzí kompatibility „{}“.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
cs: Formát obrázku „{} ({})“ je znám, ale není nainstalován.

en: Unknown image format “{} ({}).”
cs: Neznámý formát obrázku „{} ({}).“

en: There is not enough free memory available to load this image.
cs: Pro načtení tohoto obrázku není k dispozici dostatek volné paměti.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
cs: Buď je soubor obrázku poškozen, nebo obsahuje nepodporované prvky.

en: _Open With…
cs: _Otevřít pomocí…

en: _Print…
cs: _Tisk…

en: _Set as Background…
cs: _Nastavit jako pozadí…

en: _Delete
cs: S_mazat

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Could not Load Image
cs: Nepodařilo se načíst obrázek

en: More _Information
cs: Více _informací

en: _Reload
cs: _Znovu načíst

en: Rotate Left
cs: Otočit vlevo

en: Rotate Right
cs: Otočit vpravo

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
cs: Nastaveno jako pozadí.

en: Could not set background.
cs: Nepodařilo se nastavit pozadí.

en: Previous Image
cs: Předchozí obrázek

en: Next Image
cs: Následující obrázek

en: Zoom Out
cs: Přiblížit

en: Zoom In
cs: Oddálit

en: Toggle Zoom
cs: Přepnout přiblížení

en: Zoom to Specific Level
cs: Přiblížit na konkrétní úroveň

en: Custom Zoom Level
cs: Vlastní úroveň přiblížení

en: Zoom to Specified Level
cs: Přiblížit na zadanou úroveň

en: Supported image formats
cs: Podporované formáty obrázků

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Open Image
cs: Otevřít obrázek

en: Image copied to clipboard
cs: Obrázek zkopírován do schránky

en: Image moved to trash
cs: Obrázek přesunut do koše

en: Undo
cs: Zpět

en: Failed to move image to trash
cs: Nepodařilo se přesunout obrázek do koše

en: Permanently Delete Image?
cs: Smazat obrázek trvale?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
cs: Po smazání bude obrázek „{}“ trvale ztracen.

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Delete
cs: Smazat

en: Failed to delete image
cs: Nepodařilo se smazat obrázek

en: _New Window
cs: _Nové okno

en: _Open…
cs: _Otevřít…

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _About Image Viewer
cs: O _aplikaci Prohlížeč obrázků

en: Toggle Fullscreen
cs: Přepnout zobrazení na celou obrazovku

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: Image Properties
cs: Vlastnosti obrázku

en: Edit Image
cs: Upravit obrázek

en: View Images
cs: Prohlížejte si obrázky

en: Drag and drop images here
cs: Sem přetáhněte a pusťte obrázky

en: _Open Files…
cs: _Otevřít soubory…

en: Top
cs: Horní

en: Center
cs: Střed

en: Bottom
cs: Spodní

en: Left
cs: Levé

en: Right
cs: Pravé

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
cs: Tisk „{}“

en: Continue…
cs: Pokračovat…

en: Print Image
cs: Tisk obrázku

en: _Scale
cs: Zvětše_ní

en: _Width
cs: Šířk_a

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
cs: _Zpět

en: _Print
cs: _Tisk

en: Layout
cs: Rozložení

en: _Orientation
cs: _Orientace

en: Portrait Page Orientation
cs: Orientace stránky na výšku

en: Landscape Page Orientation
cs: Orientace stránky na šířku

en: _Alignment
cs: Z_arovnání

en: Margins
cs: Okraje

en: Margin Units
cs: Jednotky okrajů

en: _Horizontal
cs: _Horizontální

en: _Vertical
cs: _Vertikální

en: Image Size
cs: Velikost obrázku

en: Image Size Units
cs: Jednotky velikosti obrázku

en: _Fill Space
cs: V_yplnit prostor

en: H_eight
cs: Výš_ka

en: Unknown
cs: Neznámý

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
cs: , průhledný

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
cs: , ve stupních šedi

en: Image Coordinates Copied
cs: Souřadnice obrázku zkopírovány

en: Folder
cs: Složka

en: Open Containing Folder
cs: Otevřít složku umístění

en: URI
cs: Adresa URI

en: Image Format
cs: Formát obrázku

en: File Size
cs: Velikost souboru

en: File Created
cs: Soubor vytvořen

en: File Modified
cs: Soubor změněn

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
cs: Lokace

en: Copy Coordinates
cs: Kopírovat souřadnice

en: Open Location
cs: Otevřít lokaci

en: Originally Created
cs: Původně vytvořeno

en: Comment
cs: Komentář

en: Aperture
cs: Clona

en: Exposure
cs: Expozice

en: Focal Length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: Maker, Model
cs: Výrobce, model

en: Show Details
cs: Zobrazit podrobnosti
