loupe main - en to uz translation catalogue (195 entries)

en: Image Viewer
uz: Tasvirni ko'ruvchi

en: Picture;Graphics;Loupe;
uz: Rasm; Grafika; Lupa;

en: Show the image properties sidebar
uz: Rasm xususiyatlarining yon panelini ko'rsatish

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
uz: GNOME loyihasi

en: View images
uz: Rasmlarni ko'rish

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
uz: Rasmlaringizni ko'rib chiqing va ularning metama'lumotlarini tekshiring:

en: Fast GPU accelerated image rendering
uz: Tez GPU tasvirni tezlashtirish

en: Tiled rendering for vector graphics
uz: Vektorli grafikalar uchun plitkali renderlash

en: Extendable and sandboxed image decoding
uz: Kengaytiriladigan va sinovdan o'tgan tasvirni dekodlash

en: Accessible presentation of the most important metadata.
uz: Eng muhim metadata taqdimoti.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
uz: Umumiy yorliqlar

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
uz: Tasvir yoki tanlangan matnni vaqtinchalik xotiraga nusxalash

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
uz: Rasmni Chiqindiga ko'chiring

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
uz: Rasmni butunlay o'chirish

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
uz: Rasmni boshqa ilova bilan oching

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
uz: Fon sifatida sozlash

[ctx: shortcut window]
en: New Window
uz: Yangi oyna

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
uz: Yordamni oching

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlarini ko’rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
uz: Oynani yopish

[ctx: shortcut window]
en: Quit
uz: Chiqish

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
uz: Tasvirlarni navigatsiya qilish

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
uz: Keyingi rasm

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
uz: Oldingi rasm

[ctx: shortcut window]
en: First Image
uz: Birinchi rasm

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
uz: Oxirgi rasm

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
uz: Tasvirni aylantirish

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
uz: Soat yo'nalishi bo'yicha aylantiring

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
uz: Soat miliga teskari aylantiring

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
uz: Tasvirni kattalashtirish

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
uz: Kattalashtirish

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
uz: Kichraytirish

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
uz: Eng yaxshi mosI

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
uz: Asl shkala

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
uz: 200% o'lchov

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
uz: Panoramani ko'rish

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
uz: Chapga siljitish

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
uz: O'ngga siljitish

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
uz: Yuqoriga siljitish

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
uz: Pastga siljitish

[ctx: shortcut window]
en: View
uz: Ko'rish

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
uz: Toʻliq ekran rejimiga oʻtish

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
uz: Toʻliq ekran rejimidan chiqing

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
uz: Rasm xususiyatlarini almashtirish

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
uz: Asosiy menyuni ko'rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
uz: Imo-ishoralar

[ctx: shortcut window]
en: Editing
uz: Tahrirlash

[ctx: shortcut window]
en: Open Editing View
uz: Tahrirlash ko'rinishini oching

[ctx: shortcut window]
en: Replace Original
uz: Originalni almashtiring

[ctx: shortcut window]
en: Save As
uz: Boshqacha saqlash

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
uz: Bekor qilish

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Horizontally
uz: Gorizontal ko'zgu

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Vertically
uz: Vertikal ko'zgu

[ctx: shortcut window]
en: Apply Crop
uz: Crop ilovasini qo'llang

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
uz: Mualliflik huquqi © 2020–2024 Kristofer Devis va boshqalar.

en: Could not list other files in directory.
uz: Katalogdagi boshqa fayllarni roʻyxatga kiritib boʻlmadi.

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
uz: SHIM

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
uz: JAN

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
uz: CH

en: Failed to restore image from trash
uz: Chiqindidan rasmni tiklab bo‘lmadi

en: Drop Image to View
uz: Ko'rish uchun rasmni tashlang

en: Failed to Edit Image
uz: Rasmni tahrirlab bo‘lmadi

en: Free
uz: Bo’sh

en: Original
uz: Asl

en: Square
uz: Kvadrat

en: Aspect Ratio
uz: _Aspekt nisbati

en: _Free
uz: Bo’sh

en: _Original
uz: _Asl faylni saqlang

en: _Square
uz: _Kvadrat

en: Orientation Landscape
uz: Orientatsiya landshafti

en: Orientation Portrait
uz: Orientatsiya portreti

en: Rotate
uz: Avtomatik aylantirish

en: Rotate Counter Clockwise
uz: Soat miliga teskari burish

en: Rotate Clockwise
uz: Soat yo'nalishi bo'yicha aylantiring

en: Flip
uz: Juft raqamli sahifalarni teskari aylantiring

en: Mirror Horizontally
uz: Gorizontal ko'zgu

en: Mirror Vertically
uz: Vertikal ko'zgu

en: _Reset
uz: _Qayta tiklash

en: Undo Changes in this View
uz: Ushbu ko'rinishdagi o'zgarishlarni bekor qiling

en: Crop Selection
uz: Maydon o'lchami

note: Translators: Filename suffix Translators: Filename suffix, {} is replaced by a number
en:  (Edited) |  (Edited {})
uz[0]:  (tahrirlangan)
uz[1]:  (Tahrirlangan: {})

en: Failed to save image.
uz: Rasm saqlanmadi.

en: Editing Image
uz: Rasmni tahrirlash

en: Failed to edit image.
uz: Rasmni tahrirlab bo‘lmadi.

en: Failed to Save Image
uz: Rasmni saqlab bo‘lmadi

en: Saving Image
uz: Rasmni saqlash

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Save As…
uz: Boshqacha saqlash…

en: Keep original and create a new file
uz: Asl nusxasini saqlang va yangi fayl yarating

en: _Replace Original
uz: _Asl nusxani almashtiring

en: Original image will be moved to the trash
uz: Asl rasm axlat qutisiga o'tkaziladi

en: The following error occurred. If you think this is an issue with the program, please include this information when you report the error.
uz: Quyidagi xatolik yuz berdi. Agar bu dastur bilan bog'liq muammo deb hisoblasangiz, xato haqida xabar berganingizda ushbu ma'lumotni kiriting.

en: Error Details
uz: Xato tafsilotlari

en: The image loader reported the following when trying to load or edit the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
uz: Tasvirni yuklash yoki tahrirlashda rasm yuklovchi quyidagilarni xabar qildi. Iltimos, xato haqida xabar berganingizda ushbu ma'lumotni kiriting. Iloji bo'lsa, muammoga sabab bo'lgan rasmni ham taqdim eting.

en: Error Message
uz: Xato xabari

en: Copy Error Message
uz: Xato xabarini nusxalash

en: Report _Issue
uz: _Muammo haqida xabar berish

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
uz: Hech qanday rasm yuklovchi mavjud emas. Ehtimol, "{}" moslik versiyasiga ega "glisin-loaders" to'plami o'rnatilmagan.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
uz: “{} ({})” tasvir formati maʼlum, lekin oʻrnatilmagan.

en: Unknown image format “{} ({}).”
uz: Noma’lum rasm formati “{} ({}).”

en: There is not enough free memory available to load this image.
uz: Bu rasmni yuklash uchun yetarli boʻsh xotira yoʻq.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
uz: Tasvir fayli buzilgan yoki unda qo'llab-quvvatlanmaydigan elementlar mavjud.

en: _Open With…
uz: _Bu bilan ochish…

en: _Print…
uz: _Chop etish…

en: _Set as Background…
uz: _Fon sifatida o‘rnatish…

en: _Delete
uz: _Oʻchirish

en: _Copy
uz: Nusxalash

en: Could not Load Image
uz: Rasm yuklanmadi

en: More _Information
uz: Batafsil

en: _Reload
uz: _Qayta yuklash

en: Rotate Left
uz: Chapga aylantiring

en: Rotate Right
uz: O'ngga aylantiring

en: {} %
uz: {}%

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
uz: Fon sifatida sozlash.

en: Could not set background.
uz: Fonni o‘rnatib bo‘lmadi.

en: Previous Image
uz: Oldingi rasm

en: Next Image
uz: Keyingi rasm

en: Zoom Out
uz: Kichraytirish

en: Zoom In
uz: Kattalashtirish

en: Toggle Zoom
uz: Masshtabni almashtirish

en: Zoom to Specific Level
uz: Muayyan darajaga yaqinlashtirish

en: Custom Zoom Level
uz: Maxsus masshtab darajasi

en: Zoom to Specified Level
uz: Belgilangan darajaga yaqinlashtirish

en: Supported image formats
uz: Qo'llab-quvvatlanadigan rasm formatlari

en: All files
uz: Barcha fayllar

en: Open Image
uz: Rasmni oching

en: Image copied to clipboard
uz: Rasm vaqtinchalik xotiraga nusxalandi

en: Image moved to trash
uz: Rasm chiqitdonga tashlandi

en: Undo
uz: Oldingi buyruqni bekor qilish

en: Failed to move image to trash
uz: Rasmni chiqitdonga o‘tkazib bo‘lmadi

en: Permanently Delete Image?
uz: Rasm butunlay oʻchirilsinmi?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
uz: “{}” tasviri oʻchirilgandan soʻng u butunlay yoʻqoladi.

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Delete
uz: Oʻchirish

en: Failed to delete image
uz: Rasmni oʻchirib boʻlmadi

en: _New Window
uz: _Yangi oyna

en: _Open…
uz: _Ochish…

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Keyboard Shortcuts
uz: _Klaviatura yorliqlari

en: _About Image Viewer
uz: _Rasmlarni ko'rish dasturi haqida

en: Toggle Fullscreen
uz: Toʻliq ekran rejimiga oʻtish

en: Main Menu
uz: Asosiy menyu

en: Image Properties
uz: Rasm xususiyatlari

en: Edit Image
uz: Rasmni tahrirlash

en: View Images
uz: Tasvirlarni ko'rish

en: Drag and drop images here
uz: Tasvirlarni bu yerga sudrab tashlang

en: _Open Files…
uz: _Fayllarni oching

en: Top
uz: Tepaga

en: Center
uz: Markaz

en: Bottom
uz: Pastki

en: Left
uz: Chap

en: Right
uz: To'g'ri

note: Translators: Shorthand for centimeter
en: cm
uz: sm

note: Translators: Shorthand for inch
en: in
uz: da

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
uz: _Chop etish…

en: Continue…
uz: _Davom etish

en: Print Image
uz: Rasmni chop etish

en: _Scale
uz: Xotirani logarifmik masshtabda ko‘rsatish

en: _Width
uz: _ Kengligi

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
uz: _Orqaga

en: _Print
uz: _Chop etish…

en: Layout
uz: Andoza

en: _Orientation
uz: _Orientatsiya

en: Portrait Page Orientation
uz: Portret sahifa yo'nalishi

en: Landscape Page Orientation
uz: Landshaft sahifa orientatsiyasi

en: _Alignment
uz: _Tezlash

en: Margins
uz: Chegaralar

en: Margin Units
uz: Marja birliklari

en: _Horizontal
uz: _Gorizontal

en: _Vertical
uz: Vertikal muqobillar va aylanish

en: Image Size
uz: Rasm hajmi

en: Image Size Units
uz: Tasvir hajmi birliklari

en: _Fill Space
uz: _Bo'sh joyni to'ldirish

en: H_eight
uz: H_sakkiz

en: Unknown
uz: Nomaʼlum

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
uz: , shaffof

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
uz: _Kulrang rang

en: Image Coordinates Copied
uz: Rasm koordinatalari nusxalandi

en: Folder
uz: Katalog

en: Open Containing Folder
uz: O'z ichiga olgan jildni oching

en: Image Format
uz: Rasm formati

en: File Size
uz: Fayl hajmi

en: File Created
uz: Fayl yaratilgan

en: File Modified
uz: Fayl tahrirlangan

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
uz: Joylashuvi

en: Copy Coordinates
uz: Koordinatalarni nusxalash

en: Open Location
uz: Joylashuvni oching

en: Originally Created
uz: Dastlab yaratilgan

en: Comment
uz: Izoh

en: Aperture
uz: Diafragma

en: Exposure
uz: Chalinish xavfi

en: Focal Length
uz: Fokus uzunligi

en: Maker, Model
uz: Ishlab chiqaruvchi, model

en: Show Details
uz: Tafsilotlarni ko'rsatish
