Loupe main - en to ka translation catalogue (199 entries)

en: Image Viewer
ka: სურათების გალერეა

en: Picture;Graphics;Loupe;
ka: სურათი;გრაფიკა;ლუპა;

en: Show the image properties sidebar
ka: გამოსახულების თვისებების გვერდითი პანელის ჩვენება

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ka: პროექტი "GNOME"

en: View images
ka: სურათების დათვალიერება

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
ka: დაათვალიერეთ თქვენი სურათები და მათი მეტამონაცემები:

en: Fast GPU accelerated image rendering
ka: GPU-ით აჩქარებული გამოსახულების რენდერი

en: Tiled rendering for vector graphics
ka: ნაწილ-ნაწილ რენდერი ვექტორული გრაფიკისთვის

en: Extendable and sandboxed image decoding
ka: გაფართოებადი და სენდბოქსში ჩაკეტილი გამოსახულების დეკოდერი

en: Accessible presentation of the most important metadata.
ka: მნიშვნელოვანი მეტამონაცემების წვდომადი პრეზენტაცია.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
ka: საერთო მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
ka: გამოსახულების ან მონიშნული ტექსტის კოპირება ბუფერში

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
ka: გამოსახულების სანაგვე ყუთში გადატანა

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
ka: გამოსახულების სამუდამოდ წაშლა

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
ka: გამოსახულების გახსნა სხვა აპით

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
ka: ფონად დაყენება

[ctx: shortcut window]
en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
ka: დახმარების მენიუ

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: გამორთვა

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
ka: ნავიგაცია გამოსახულებებში

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
ka: შემდეგი გამოსახულება

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
ka: წინა გამოსახულება

[ctx: shortcut window]
en: First Image
ka: პირველი გამოსახულება

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
ka: ბოლო გამოსახულება

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
ka: გამოსახულების შემობრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით შებრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
ka: გამოსახულების გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
ka: საუკეთესოდ ჩატევა

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
ka: საწყისი მასშტაბი

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
ka: 200% მასშტაბი

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
ka: პანორამული ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
ka: პანინგი მარცხნივ

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
ka: პანინგი მარჯვნივ

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
ka: პანორამა მაღლა

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
ka: პანორამა დაბლა

[ctx: shortcut window]
en: View
ka: ხედი

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე გატანის ჩართ/გამორთ

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
ka: დატოვე მთელს ეკრანზე

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
ka: გამოსახულების თვისებების გადართვა

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
ka: მთავარი მენიუს ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
ka: ჟესტები

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ka: ჩასწორება

[ctx: shortcut window]
en: Open Editing View
ka: ჩასწორების ხედის გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Replace Original
ka: ორიგინალის ჩანაცვლება

[ctx: shortcut window]
en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Horizontally
ka: ჰორიზონტალური ანარეკლი

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Vertically
ka: ვერტიკალურ ანარეკლი

[ctx: shortcut window]
en: Apply Crop
ka: კადრირების გამოყენება

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
ka: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis და სხვ.

en: Could not list other files in directory.
ka: საქაღალდეში სხვა ფაილების სიის გამოტანის შეცდომა.

note: Translators: Fractional exposure time (photography) in seconds
en: 1\u{2215}{}\u{202F}s
ka: 1\u{2215}{}\u{202F}წმ

note: Translators: Exposure time (photography) in seconds
en: {}\u{202F}s
ka: {}\u{202F}წმ

en: {}\u{202F}mm
ka: {}\u{202F}მმ

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
ka: ჩრდ

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
ka: სამხ

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
ka: მი

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
ka: ოთხ

en: Failed to restore image from trash
ka: გამოსახულების სანაგვე ყუთიდან აღდგენის შეცდომა

en: Drop Image to View
ka: დააგდეთ გამოსახულება სანახავად

en: Failed to Edit Image
ka: გამოსახულების ჩასწორების შეცდომა

en: Free
ka: თავისუფალი

en: Original
ka: ორიგინალი

en: Square
ka: კვადრატი

en: Aspect Ratio
ka: თანაფარდობა

en: _Free
ka: _თავისუფალი

en: _Original
ka: _ორიგინალი

en: _Square
ka: _კვადრატი

en: Orientation Landscape
ka: ორიენტაცია ლანდშაფტი

en: Orientation Portrait
ka: ორიენტაცია პორტრეტი

en: Rotate
ka: დატრიალება

en: Rotate Counter Clockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით შებრუნება

en: Rotate Clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით შებრუნება

en: Flip
ka: გადაბრუნება

en: Mirror Horizontally
ka: ჰორიზონტალური ანარეკლი

en: Mirror Vertically
ka: ვერტიკალურ ანარეკლი

en: _Reset
ka: ჩამოყ_რა

en: Undo Changes in this View
ka: ხედის ცვლილებების გაუქმება

en: Crop Selection
ka: მონიშნულის ამოჭრა

note: Translators: Filename suffix Translators: Filename suffix, {} is replaced by a number
en:  (Edited) |  (Edited {})
ka[0]:  (ჩასწორებულია)
ka[1]:  ({} ჩასწორებულია)

en: Failed to save image.
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა.

en: Editing Image
ka: გამოსახულების ჩასწორება

en: Failed to edit image.
ka: გამოსახულების ჩასწორების შეცდომა.

en: Failed to Save Image
ka: გამოსახულების შენახვის შეცდომა

en: Saving Image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: _Cancel
ka: გაუ_ქმება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: _Save As…
ka: _შენახვა, როგორც…

en: Keep original and create a new file
ka: ორიგინალის შენარჩუნება და ახალი ფაილის შექმნა

en: _Replace Original
ka: ო_რიგინალის ჩანაცვლება

en: Original image will be moved to the trash
ka: ორიგინალი გამოსახულება ნაგვის ყუთში იქნება გადატანილი

en: The following error occurred. If you think this is an issue with the program, please include this information when you report the error.
ka: მოხდა შემდეგი შეცდომა. თუ ფიქრობთ, რომ ეს პრობლემა პროგრამისაა, ჩასვით ეს ინფორმაცია, როცა შეცდომის შესახებ ანგარიშს მოგვწერთ.

en: Error Details
ka: შეცდომის დეტალები

en: The image loader reported the following when trying to load or edit the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
ka: გამოსახულების ჩამტვირთავმა შემდეგი ინფორმაცია მოგვაწოდა გამოსახულების ჩატვირთვის მცდელობისას. გთხოვთ, ჩასვით ეს ინფორმაცია, როცა შეცდომის შესახებ მოგვწერთ.

en: Error Message
ka: შეცდომის შეტყობინება

en: Copy Error Message
ka: შეცდომის შეტყობინების კოპირება

en: Report _Issue
ka: _პრობლემის შეტყობინება

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
ka: გამოსახულების ჩამტვირთავები ხელმისაწვდომი არაა. შეიძლება, პაკეტი "glycin-loaders" თავსებადობის ვერსიით "{}" დაყენებული არაა.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
ka: ფაილის ფორმატი "{} ({})" ცნობილია, მაგრამ დაყენებული არაა.

en: Unknown image format “{} ({}).”
ka: გამოსახულების უცნობი ფორმატი “{} ({}).”

en: There is not enough free memory available to load this image.
ka: არასაკმარისი მეხსიერება ამ გამოსახულების ჩასატვირთად.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
ka: ან გამოსახულების ფაილი დაზიანებულია, ან ის მხარდაუჭერელ ელემენტებს შეიცავს.

en: _Open With…
ka: _გამხსნელი პროგრამა…

en: _Print…
ka: _ბეჭდვა…

en: _Set as Background…
ka: ფონად დაყენე_ბა…

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Could not Load Image
ka: გამოსახულების ჩატვირთვის შეცდომა

en: More _Information
ka: მეტი _ინფორმაცია

en: _Reload
ka: თავიდან ჩატვი_რთვა

en: Rotate Left
ka: მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate Right
ka: მარჯვნივ შებრუნება

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
ka: ფონად დაყენება.

en: Could not set background.
ka: ფონად დაყენების შეცდომა.

en: Previous Image
ka: წინა გამოსახულება

en: Next Image
ka: შემდეგი გამოსახულება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Toggle Zoom
ka: გადიდების გადართვა

en: Zoom to Specific Level
ka: გადიდება მითითებულ დონემდე

en: Custom Zoom Level
ka: მორგებული გადიდების დონე

en: Zoom to Specified Level
ka: გადიდება მითითებულ დონემდე

en: Supported image formats
ka: გამოსახულების მხარდაჭერილი ფორმატები

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: Open Image
ka: გამოსახულების გახსნა

en: Image copied to clipboard
ka: სურათი ბუფერში დაკოპირდა

en: Image moved to trash
ka: სურათი გადატანილია სანაგვე ყუთში

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Failed to move image to trash
ka: ფაილების სანაგვე ყუთში გადატანის შეცდომა

en: Permanently Delete Image?
ka: წავშალო გამოსახულება სამუდამოდ?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
ka: გამოსახულება "{}", მხოლოდ, სამუდამოდ შეგიძლიათ წაშალოთ.

en: Cancel
ka: გუქმება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Failed to delete image
ka: გამოსახულების წაშლის შეცდომა

en: _New Window
ka: _ახალი ფანჯარა

en: _Open…
ka: გახსნა…

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _About Image Viewer
ka: სურათების დამთვალიერებლის შესახებ

en: Toggle Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე გატანის ჩართ/გამორთ

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Image Properties
ka: გამოსახულების თვისებები

en: Edit Image
ka: გამოსახულების ჩასწორება

en: View Images
ka: სურათების დათვალიერება

en: Drag and drop images here
ka: გადმოათრიეთ და დაყარეთ სურათები აქ

en: _Open Files…
ka: _ფაილების გახსნა…

en: Top
ka: თავში

en: Center
ka: ცენტრი

en: Bottom
ka: ბოლოში

en: Left
ka: მარცხენა

en: Right
ka: მარჯვენა

note: Translators: Shorthand for centimeter
en: cm
ka: სმ

note: Translators: Shorthand for inch
en: in
ka: დუიმი

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
ka: “{}”-ის დაბეჭდვა

en: Continue…
ka: გაგრძელება…

en: Print Image
ka: გამოსახულების დაბეჭდვა

en: _Scale
ka: გადიდ_ება

en: _Width
ka: _სიგანე

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
ka: _უკან

en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: Layout
ka: განლაგება

en: _Orientation
ka: _ორიენტაცია

en: Portrait Page Orientation
ka: გვერდის პორტრეტული ორიენტაცია

en: Landscape Page Orientation
ka: გვერდის ლანდშაფტური ორიენტაცია

en: _Alignment
ka: _სწორება

en: Margins
ka: გვერდის ველები

en: Margin Units
ka: ზღვრის ზომის ერთეულები

en: _Horizontal
ka: _ჰორიზონტალური

en: _Vertical
ka: _ვერტიკალური

en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

en: Image Size Units
ka: გამოსახულების ზომის ერთეულები

en: _Fill Space
ka: _სივრცის შევსება

en: H_eight
ka: სიმაღლ_ე

en: Unknown
ka: უცნობი

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
ka: , გამჭვირვალე

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
ka: , ნაცრისფერი

note: Translators: Addition of bit size to format name
en: , {}\u{202F}bit
ka: , {}\u{202F}ბიტი

en: Image Coordinates Copied
ka: გამოსახულების კოორდინატები დაკოპირებულია

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: Image Format
ka: გამოსახულების ფორმატი

en: File Size
ka: ფაილის ზომა

en: File Created
ka: ფაილი შეიქმნა

en: File Modified
ka: შეცვლილი ფაილი

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
ka: დებარეობა

en: Copy Coordinates
ka: კოორდინატების კოპირება

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Originally Created
ka: თავიდან შეიქმნა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Aperture
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: Exposure
ka: ექსპოზიცია

en: Focal Length
ka: ფოკალური მანძილი

en: Maker, Model
ka: მწარმოებელი, მოდელი

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება
