loupe main - en to sk translation catalogue (193 entries)

en: Image Viewer
sk: Prehliadač obrázkov

en: View images
sk: Zobraziť obrázky

en: Picture;Graphics;Loupe;
sk: obrázok;grafika;Loupe;

en: Show the image properties sidebar
sk: Zobraziť bočný panela s vlastnosťami obrázka

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
sk: Prechádzajte svoje obrázky a kontrolujte ich metadáta pomocou:

en: Fast GPU accelerated image rendering
sk: Rýchle vykresľovanie obrazu pomocou GPU

en: Tiled rendering for vector graphics
sk: Dlaždicové vykresľovanie vektorovej grafiky

en: Extendable and sandboxed image decoding
sk: Rozšíriteľné a sandboxované dekódovanie obrázkov

en: Accessible presentation of the most important metadata.
sk: Prístupná prezentácia najdôležitejších metadát.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
sk: Všeobecné skratky

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
sk: Kopírovať obrázok alebo vybraný textu do schránky

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
sk: Presunúť obrázok do koša

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
sk: Trvalo odstrániť obrázok

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
sk: Otvoriť obrázok v inom programe

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
sk: Nastaviť ako pozadie

[ctx: shortcut window]
en: New Window
sk: Nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
sk: Otvoriť nápovedu

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sk: Zobraziť klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
sk: Zatvoriť okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončiť

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
sk: Prechádzať obrázky

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
sk: Ďalší obrázok

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
sk: Predchádzajúci obrázok

[ctx: shortcut window]
en: First Image
sk: Prvý obrázok

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
sk: Posledný obrázok

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
sk: Otočiť obrázok

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
sk: Otočenie doprava

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
sk: Otočenie doľava

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
sk: Priblíženie obrázka

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sk: Zväčšenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sk: Zmenšenie

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
sk: Najlepšie prispôsobenie

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
sk: Pôvodná mierka

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
sk: 200% mierka

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
sk: Posunutie zobrazenia

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
sk: Posun doľava

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
sk: Posun doprava

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
sk: Posun hore

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
sk: Posun dole

[ctx: shortcut window]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
sk: Prepnutie režimu na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
sk: Opustenie režimu na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
sk: Prepnutie vlastností obrázka

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
sk: Zobrazenie hlavnej ponuky

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
sk: Gestá

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sk: Upravovanie

[ctx: shortcut window]
en: Open Editing View
sk: Otvorenie zobrazenia úprav

[ctx: shortcut window]
en: Replace Original
sk: Nahradenie pôvodného obrázku

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sk: Uloženie ako

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
sk: Zrušenie

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Horizontally
sk: Vodorovné zrkadlenie

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Vertically
sk: Zvislé zrkadlenie

[ctx: shortcut window]
en: Apply Crop
sk: Aplikovanie orezania

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
sk: Autorské práva © 2020–2024 Christopher Davis a iní

en: Could not list other files in directory.
sk: Nepodarilo sa vypísať ostatné súbory v adresári.

note: Translators: short for "north" in GPS coordinate
en: N
sk: S

note: Translators: short for "south" in GPS coordinate
en: S
sk: J

note: Translators: short for "east" in GPS coordinate
en: E
sk: V

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
sk: Z

en: Failed to restore image from trash
sk: Nepodarilo sa obnoviť obrázok z koša

en: Drop Image to View
sk: Obrázok zobrazíte jeho pustením sem

en: Failed to Edit Image
sk: Zlyhala úprava obrázku

en: Free
sk: Voľný

en: Original
sk: Pôvodný

en: Square
sk: Štvorec

en: Aspect Ratio
sk: Pomer strán

en: _Free
sk: _Voľný

en: _Original
sk: _Pôvodný

en: _Square
sk: Š_tvorec

en: Orientation Landscape
sk: Orientácia na šírku

en: Orientation Portrait
sk: Orientácia na výšku

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Rotate Counter Clockwise
sk: Otočí doľava

en: Rotate Clockwise
sk: Otočí doprava

en: Flip
sk: Preklopenie

en: Mirror Horizontally
sk: Zrkadlí vodorovne

en: Mirror Vertically
sk: Zrkadlí zvislo

en: _Reset
sk: O_bnoviť

en: Undo Changes in this View
sk: Vráti späť zmeny v tomto zobrazení

en: Crop Selection
sk: Oreže výber

note: Translators: Filename suffix Translators: Filename suffix, {} is replaced by a number
en:  (Edited) |  (Edited {})
sk[0]:  ({} upravených)
sk[1]:  (Upravený)
sk[2]:  ({} upravené)

en: Failed to save image.
sk: Zlyhalo uloženie obrázku.

en: Editing Image
sk: Úprava obrázku

en: Failed to edit image.
sk: Zlyhala úprava obrázku.

en: Failed to Save Image
sk: Zlyhalo uloženie obrázku

en: Saving Image
sk: Ukladanie obrázku

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save As…
sk: _Uložiť ako…

en: Keep original and create a new file
sk: Zachovať pôvodný obrázok a vytvoriť nový súbor

en: _Replace Original
sk: Nah_radiť pôvodný obrázok

en: Original image will be moved to the trash
sk: Pôvodný obrázok bude presunutý do koša

en: The following error occurred. If you think this is an issue with the program, please include this information when you report the error.
sk: Vyskytla sa nasledovná chyba. Ak si myslíte, že je to chyba v programe, prosím, zahrňte túto informáciu do hlásenia o chybe.

en: Error Details
sk: Podrobnosti o chybe

en: The image loader reported the following when trying to load or edit the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
sk: Nástroj na načítanie obrázku pri pokuse o načítanie alebo úpravu obrázku nahlásil nasledovné. Prosím, zahrňte túto informáciu do hlásenia o chybe. Ak je to možné, prosím, tiež poskytnite obrázok, ktorý túto chybu spôsobil.

en: Error Message
sk: Chybová hláška

en: Copy Error Message
sk: Kopírovať chybovú hlášku

en: Report _Issue
sk: _Nahlásiť problém

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne programy na načítanie obrázkov. Možno bude potrebné nainštalovať balíček „glycin-loaders“ s kompatibilnou verziou „{}“.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
sk: Formát obrázka „{} ({})“ je rozpoznaný, ale nie je nainštalovaný.

en: Unknown image format “{} ({}).”
sk: Neznámy formát obrázka „{} ({}).“

en: There is not enough free memory available to load this image.
sk: Na načítanie tohto obrázka nie je dostatok voľnej pamäte.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
sk: Súbor obrázka je buď poškodený, alebo obsahuje nepodporované prvky.

en: _Open With…
sk: Otvoriť s…

en: _Print…
sk: Tlačiť…

en: _Set as Background…
sk: Nastaviť ako pozadie…

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Copy
sk: Kopírovať

en: Could not Load Image
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok

en: More _Information
sk: _Viac informácií

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: Rotate Left
sk: Otočiť vľavo

en: Rotate Right
sk: Otočiť vpravo

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
sk: Nastaviť ako pozadie.

en: Could not set background.
sk: Nepodarilo sa nastaviť ako pozadie.

en: Previous Image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Next Image
sk: Nasledujúci obrázok

en: Zoom Out
sk: Zmenší

en: Zoom In
sk: Zväčší

en: Toggle Zoom
sk: Prepne priblíženie

en: Zoom to Specific Level
sk: Priblíženie na určitú úroveň

en: Custom Zoom Level
sk: Vlastná úroveň priblíženia

en: Zoom to Specified Level
sk: Priblíži na určitú úroveň priblíženia

en: Supported image formats
sk: Podporované formáty obrázkov

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Open Image
sk: Otvorenie obrázka

en: Image copied to clipboard
sk: Obrázok bol skopírovaný do schránky

en: Image moved to trash
sk: Obrázok bol presunutý do koša

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Failed to move image to trash
sk: Nepodarilo sa presunúť obrázok do koša

en: Permanently Delete Image?
sk: Natrvalo odstrániť obrázok?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
sk: Po odstránení obrázka "{}" sa natrvalo stratí.

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Failed to delete image
sk: Zlyhalo odstránenie obrázka

en: _New Window
sk: Nové okno

en: _Open…
sk: Otvoriť…

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: _About Image Viewer
sk: _O prehliadači obrázkov

en: Toggle Fullscreen
sk: Prepne režim na celú obrazovku

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Image Properties
sk: Vlastnosti obrázka

en: Edit Image
sk: Upraví obrázok

en: View Images
sk: Zobrazenie obrázkov

en: Drag and drop images here
sk: Pretiahnite a pustite obrázky sem

en: _Open Files…
sk: Otvoriť obrázky…

en: Top
sk: Hore

en: Center
sk: Stred

en: Bottom
sk: Dole

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Continue…
sk: Pokračovať…

en: Print Image
sk: Tlač obrázka

en: _Scale
sk: _Mierka

en: _Width
sk: Ší_rka

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
sk: _Späť

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: Layout
sk: Rozloženie

en: _Orientation
sk: _Orientácia

en: Portrait Page Orientation
sk: Orientácia stránky na výšku

en: Landscape Page Orientation
sk: Orientácia stránky na šírku

en: _Alignment
sk: _Zarovnanie

en: Margins
sk: Okraje

en: Margin Units
sk: Jednotky okraja

en: _Horizontal
sk: Vo_dorovne

en: _Vertical
sk: Zv_islo

en: Image Size
sk: Veľkosť obrázka

en: Image Size Units
sk: Jednotky veľkosti obrázka

en: _Fill Space
sk: Vyp_lniť plochu

en: H_eight
sk: Výš_ka

en: Unknown
sk: Neznáme

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
sk: , priehľadný

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
sk: , v odtieňoch sivej

note: Translators: Addition of bit size to format name
en: , {}\u{202F}bit
sk: , {}\u{202F}bitov

en: Image Coordinates Copied
sk: Súradnice obrázka boli skopírované

en: Folder
sk: Priečinok

en: Open Containing Folder
sk: Otvorí priečinok s obsahom

en: Image Format
sk: Formát obrázka

en: File Size
sk: Veľkosť obrázka

en: File Created
sk: Súbor vytvorený

en: File Modified
sk: Súbor upravený

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
sk: Umiestnenie

en: Copy Coordinates
sk: Skopíruje súradnice

en: Open Location
sk: Otvorí umiestnenie

en: Originally Created
sk: Pôvodne vytvorený

en: Comment
sk: Komentár

en: Aperture
sk: Uzávierka

en: Exposure
sk: Expozícia

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: Maker, Model
sk: Výrobca, model

en: Show Details
sk: Zobraziť podrobnosti
