Loupe main - en to fur translation catalogue (189 entries)

en: Image Viewer
fur: Visualizadôr imagjins

en: View images
fur: Visualize imagjins

en: Picture;Graphics;Loupe;
fur: Imagjin;Figure;Grafiche;Loupe;

en: Show the image properties sidebar
fur: Mostre la sbare laterâl des proprietâts de imagjin

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fur: Il Progjet GNOME

en: Browse through your images and inspect their metadata with:
fur: Sgarfe tra lis tôs imagjins e ispezione i lôr metadâts cun:

en: Fast GPU accelerated image rendering
fur: Rapresentazion svelte de imagjin acelerade vie GPU

en: Tiled rendering for vector graphics
fur: Rapresentazion a tassêi pe grafiche vetoriâl

en: Extendable and sandboxed image decoding
fur: Decodifiche de imagjin isolade e slungjabile

en: Accessible presentation of the most important metadata.
fur: Presentazion acessibile dai metadâts plui impuartants.

[ctx: shortcut window]
en: General Shortcuts
fur: Scurtis gjenerichis

[ctx: shortcut window]
en: Copy Image or Selected Text to Clipboard
fur: Copie intes notis la imagjin o il test selezionât

[ctx: shortcut window]
en: Move Image to Trash
fur: Sposte la imagjin te scovacere

[ctx: shortcut window]
en: Permanently Delete Image
fur: Elimine par simpri la imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Open Image with Other App
fur: Vierç imagjin cun altre aplicazion

[ctx: shortcut window]
en: Set as Background
fur: Met come fonts

[ctx: shortcut window]
en: New Window
fur: Gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Open Help
fur: Vierç il jutori

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
fur: Mostre lis scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
fur: Siere il barcon

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Navigate Images
fur: Navighe tra lis imagjins

[ctx: shortcut window]
en: Next Image
fur: Imagjin sucessive

[ctx: shortcut window]
en: Previous Image
fur: Imagjin precedente

[ctx: shortcut window]
en: First Image
fur: Prime imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Last Image
fur: Ultime imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Image
fur: Volte la imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Clockwise
fur: Volte in sens orari

[ctx: shortcut window]
en: Rotate Counterclockwise
fur: Volte in sens antiorari

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Image
fur: Ingrandìs la imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
fur: Ingrandìs

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

[ctx: shortcut window]
en: Best Fit
fur: Adate

[ctx: shortcut window]
en: Original Scale
fur: Scjale origjinâl

[ctx: shortcut window]
en: 200% Scale
fur: Scjale al 200%

[ctx: shortcut window]
en: Pan View
fur: Viodude panoramiche

[ctx: shortcut window]
en: Pan Left
fur: Slargje a çampe

[ctx: shortcut window]
en: Pan Right
fur: Slargje a diestre

[ctx: shortcut window]
en: Pan Up
fur: Slargje in sù

[ctx: shortcut window]
en: Pan Down
fur: Slargje in jù

[ctx: shortcut window]
en: View
fur: Viodude

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Fullscreen
fur: Comute la modalitât plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: Leave Fullscreen
fur: Jes dal plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Image Properties
fur: Comute proprietâts de imagjin

[ctx: shortcut window]
en: Show Main Menu
fur: Mostre il menù principâl

[ctx: shortcut window]
en: Gestures
fur: Mots

[ctx: shortcut window]
en: Editing
fur: Modifiche

[ctx: shortcut window]
en: Open Editing View
fur: Vierç viodude di modifiche

[ctx: shortcut window]
en: Replace Original
fur: Sostituìs origjinâl

[ctx: shortcut window]
en: Save As
fur: Salve come

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
fur: Anule

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Horizontally
fur: Spielâ in orizontâl

[ctx: shortcut window]
en: Mirror Vertically
fur: Spielâ in verticâl

[ctx: shortcut window]
en: Apply Crop
fur: Apliche ritai

en: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis et al.
fur: Copyright © 2020–2024 Christopher Davis e altris

en: Could not list other files in directory.
fur: Impussibil listâ i altris files te cartele.

note: Translators: short for "west" in GPS coordinate
en: W
fur: O

en: Failed to restore image from trash
fur: Nol è stât pussibil ripristinâ de scovacere la imagjin

en: Drop Image to View
fur: Mole la imagjin par viodile

en: Failed to Edit Image
fur: Impussibil modifica la imagjin

en: Free
fur: Forme libare

en: Original
fur: Origjinâl

en: Square
fur: Cuadrât

en: Aspect Ratio
fur: Proporzions

en: _Free
fur: _Forme libare

en: _Original
fur: _Origjinâl

en: _Square
fur: _Cuadrât

en: Orientation Landscape
fur: Orientament orizontâl

en: Orientation Portrait
fur: Orientament verticâl

en: Rotate
fur: Volte

en: Rotate Counter Clockwise
fur: Volte in sens antiorari

en: Rotate Clockwise
fur: Volte in sens orari

en: Flip
fur: Ribalte

en: Mirror Horizontally
fur: Spiele in orizontâl

en: Mirror Vertically
fur: Spiele in verticâl

en: _Reset
fur: _Ristabilìs

en: Undo Changes in this View
fur: Disfe modifichis in cheste viodude

en: Crop Selection
fur: Ritaie selezion

note: Translators: Filename suffix Translators: Filename suffix, {} is replaced by a number
en:  (Edited) |  (Edited {})
fur[0]:  (Modificât)
fur[1]:  (Modificâts {})

en: Failed to save image.
fur: Nol è stât pussibil salvâ la imagjin.

en: Editing Image
fur: Modifiche imagjin

en: Failed to edit image.
fur: Nol è stât pussibil modificâ la imagjin.

en: Failed to Save Image
fur: Impussibil salvâ la imagjin

en: Saving Image
fur: Salvament imagjin

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Save
fur: _Salve

en: _Save As…
fur: _Salve come…

en: Keep original and create a new file
fur: Manten l'origjinâl e cree un gnûf file

en: _Replace Original
fur: _Sostituìs origjinâl

en: Original image will be moved to the trash
fur: La imagjin origjinâl e vignarà spostade te scovacere

en: The following error occurred. If you think this is an issue with the program, please include this information when you report the error.
fur: Al è capitât chest erôr. Se tu pensis che chest al sedi un probleme dal program, inclût cheste informazion cuant che tu segnalis l'erôr.

en: Error Details
fur: Detais dal erôr

en: The image loader reported the following when trying to load or edit the image. Please include this information when you report an error. If possible, please also provide the image that causes the issue.
fur: Il cjariadôr di imagjins al à segnalât chest cuant che si cirive di cjariâ o modificâ la imagjin. Inclût cheste informazion cuant che tu segnalis un erôr. Se pussibil, furnìs ancje la imagjin che e à causât il probleme.

en: Error Message
fur: Messaç dal erôr

en: Copy Error Message
fur: Copie messaç di erôr

en: Report _Issue
fur: Segnale _probleme

en: No image loaders available. Maybe the “glycin-loaders” package with compatibility version “{}” is not installed.
fur: Nissun cjariadôr di imagjins disponibil. Forsit il pachet “glycin-loaders” cu ka version di compatibilitât “{}” nol è instalât.

en: The image format “{} ({})” is known but not installed.
fur: Il formât di imagjin “{} ({})” al è cognossût ma nol è instalât.

en: Unknown image format “{} ({}).”
fur: Formât imagjin “{} ({})” no cognossût.

en: There is not enough free memory available to load this image.
fur: No 'nd è avonde memorie libare disponibile par cjariâ cheste imagjin.

en: Either the image file is corrupted or it contains unsupported elements.
fur: O il file de imagjin al è ruvinât o al conten elements che no son supuartâts.

en: _Open With…
fur: _Vierç cun…

en: _Print…
fur: Stam_pe…

en: _Set as Background…
fur: Met come _fondâl…

en: _Delete
fur: _Elimine

en: _Copy
fur: _Copie

en: Could not Load Image
fur: Impussibil cjariâ la imagjin

en: More _Information
fur: Plui _informazions

en: _Reload
fur: _Torne cjame

en: Rotate Left
fur: Zire a çampe

en: Rotate Right
fur: Zire a diestre

note: Translators: This is a toast notification, informing the user that an image has been set as background.
en: Set as background.
fur: Metût come fondâl.

en: Could not set background.
fur: Impussibil configurâ il fondâl.

en: Previous Image
fur: Imagjin precedente

en: Next Image
fur: Imagjin sucessive

en: Zoom Out
fur: Impiçulìs

en: Zoom In
fur: Ingrandìs

en: Toggle Zoom
fur: Comute ingrandiment

en: Zoom to Specific Level
fur: Ingrandìs a un specific nivel

en: Custom Zoom Level
fur: Nivel di ingrandiment personalizât

en: Zoom to Specified Level
fur: Ingrandìs a un nivel specificât

en: Supported image formats
fur: Formâts imagjin supuartâts

en: All files
fur: Ducj i files

en: Open Image
fur: Vierç imagjin

en: Image copied to clipboard
fur: Imagjin copiade intes notis

en: Image moved to trash
fur: Imagjin spostade te scovacere

en: Undo
fur: Disfe

en: Failed to move image to trash
fur: Nol è stât pussibil spostâ la imagjin te scovacere

en: Permanently Delete Image?
fur: Eliminâ par simpri la imagjin?

en: After deleting the image “{}” it will be permanently lost.
fur: Dopo de eliminazion la imagjin “{}” e larà pierdude par simpri.

en: Cancel
fur: Anule

en: Delete
fur: Elimine

en: Failed to delete image
fur: Nol è stât pussibil eliminâ la imagjin

en: _New Window
fur: _Gnûf Barcon

en: _Open…
fur: _Vierç…

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _About Image Viewer
fur: _Informazions su Visualizadôr imagjins

en: Toggle Fullscreen
fur: Comute modalitât plen visôr

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Image Properties
fur: Propietâts de imagjin

en: Edit Image
fur: Modifiche imagjin

en: View Images
fur: Visualize imagjins

en: Drag and drop images here
fur: Strissine e mole lis imagjins achì

en: _Open Files…
fur: _Vierç files…

en: Top
fur: Sore

en: Center
fur: Centri

en: Bottom
fur: Sot

en: Left
fur: Çampe

en: Right
fur: Diestre

note: Translators: {} is a placeholder for the filename
en: Print “{}”
fur: Stampe “{}”

en: Print Image
fur: Stampe imagjin

en: _Scale
fur: _Scjale

en: _Width
fur: _Largjece

note: Translators: Go back to previous page
en: _Back
fur: In_daûr

en: _Print
fur: Stam_pe

en: Layout
fur: Disposizion

en: _Orientation
fur: O_rientament

en: Portrait Page Orientation
fur: Orientament pagjine verticâl

en: Landscape Page Orientation
fur: Orientament pagjine orizontâl

en: _Alignment
fur: _Inlineament

en: Margins
fur: Margjins

en: Margin Units
fur: Unitâts di margjin

en: _Horizontal
fur: _Orizontâl

en: _Vertical
fur: _Verticâl

en: Image Size
fur: Dimension de imagjin

en: Image Size Units
fur: Unitâts dimension imagjin

en: _Fill Space
fur: _Jemple spazi

en: H_eight
fur: A_ltece

en: Unknown
fur: No cognossût

note: Translators: Addition of image being transparent to format name
en: , transparent
fur: , trasparent

note: Translators: Addition of image being grayscale to format name
en: , grayscale
fur: , scjale di grîs

en: Image Coordinates Copied
fur: Coordenadis de imagjin copiadis

en: Folder
fur: Cartele

en: Open Containing Folder
fur: Vierç cartele che e conten

en: Image Format
fur: Formât de imagjin

en: File Size
fur: Dimension dal file

en: File Created
fur: File creât

en: File Modified
fur: File modificât

note: Translators: This is a label for GPS coordinates
en: Location
fur: Posizion

en: Copy Coordinates
fur: Copie coordenadis

en: Open Location
fur: Vierç posizion

en: Originally Created
fur: Creât in origjin

en: Comment
fur: Coment

en: Aperture
fur: Viertidure

en: Exposure
fur: Esposizion

en: Focal Length
fur: Lungjece focâl

en: Maker, Model
fur: Produtôr, model

en: Show Details
fur: Mostre detais
