lskat - en to ca@valencia translation catalogue (75 entries)

[ctx: Default player name]
en: Alice
ca@valencia: Montserrat

[ctx: Default player name]
en: Bob
ca@valencia: Marc

en: no valid card
ca@valencia: carta no vàlida

en: unknown
ca@valencia: desconegut

[ctx: suite name]
en: Clubs
ca@valencia: Trèvols

[ctx: suite name]
en: Spades
ca@valencia: Piques

[ctx: suite name]
en: Hearts
ca@valencia: Cors

[ctx: suite name]
en: Diamonds
ca@valencia: Diamants

[ctx: trump name]
en: Grand
ca@valencia: Gran

[ctx: card name]
en: Ace
ca@valencia: As

[ctx: card name]
en: King
ca@valencia: Rei

[ctx: card name]
en: Queen
ca@valencia: Reina

[ctx: card name]
en: Jack
ca@valencia: Davall

[ctx: card name]
en: Ten
ca@valencia: Deu

[ctx: card name]
en: Nine
ca@valencia: Neu

[ctx: card name]
en: Eight
ca@valencia: Huit

[ctx: card name]
en: Seven
ca@valencia: Set

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
ca@valencia: %1 de %2

[ctx: Title of the game - line 1]
en: Lieutenant Skat
ca@valencia: Tinent Skat

[ctx: Title of the game - line 2]
en: for
ca@valencia: per al

[ctx: Resulting score of a game with no point]
en: no point
ca@valencia: cap punt

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
ca@valencia[0]: %1 punt
ca@valencia[1]: %1 punts

en: Game was ended - no winner
ca@valencia: La partida ha acabat - ningú guanya

en: Game is drawn
ca@valencia: La partida és un empat

en: Player 1 - %1 won
ca@valencia: Jugador 1 - %1 guanya

en: %1 won with 90 points. Super!
ca@valencia: %1 guanya amb 90 punts. Súper!

en: %1 won to nil. Congratulations!
ca@valencia: %1 guanya a ningú. Felicitacions!

en: Player 2 - %1 won
ca@valencia: Jugador 2 - %1 guanya

en: Game ended
ca@valencia: Ha acabat la partida

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: LSkat: A desktop card game
ca@valencia: LSkat: Un joc de cartes per a l'escriptori

en: Game design and code
ca@valencia: Disseny del joc i codi

en: Graphics
ca@valencia: Gràfics

en: Code Improvements
ca@valencia: Millores de codi

en: Enter debug level
ca@valencia: Introduïu el nivell de depuració

en: Skip intro animation
ca@valencia: Salta l'animació inicial

en: Run game in demo (autoplay) mode
ca@valencia: Inicia el joc en mode demo (joc automàtic)

en: Installation error: No theme list found.
ca@valencia: S'ha produït un error d'instal·lació: No s'ha trobat la llista de temes.

en: Installation error: Theme file error.
ca@valencia: S'ha produït un error d'instal·lació: Error en el fitxer del tema.

en: Welcome to Skat! Please start a new game.
ca@valencia: Us donem la benvinguda al Skat! Per favor, inicia una partida nova.

en: Game Over. Please start a new game.
ca@valencia: Final de la partida. Per favor, inicia una partida nova.

[ctx: Player name and number]
en: Next move for %1 (player %2)
ca@valencia: El següent moviment és de %1 (jugador %2)

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
ca@valencia: Neteja les estadístiques globals que estan guardades a totes les sessions.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
ca@valencia: Acaba la partida que s'està jugant. No hi haurà guanyador.

en: Quits the program.
ca@valencia: Ix de programa.

en: Starting Player
ca@valencia: Jugador que comença

en: Changing starting player...
ca@valencia: S'ha canviat el jugador que comença...

en: Chooses which player begins the next game.
ca@valencia: Seleccioneu quin jugador comença la propera partida.

en: Player &1
ca@valencia: &Jugador 1

en: Player &2
ca@valencia: Jugador &2

en: Player &1 Played By
ca@valencia: &Jugador 1 jugat per

en: Changing who plays player 1...
ca@valencia: S'ha canviat a qui juga com a jugador 1...

en: Changing who plays player 1.
ca@valencia: Canvia a qui juga com a jugador 1.

en: &Mouse
ca@valencia: &Ratolí

en: &Computer
ca@valencia: &Ordinador

en: Player &2 Played By
ca@valencia: Jugador &2 jugat per

en: Changing who plays player 2...
ca@valencia: S'ha canviat a qui juga com a jugador 2...

en: Changing who plays player 2.
ca@valencia: Canvia a qui juga com a jugador 2.

en: &Theme
ca@valencia: &Tema

en: Changing theme...
ca@valencia: Canvia el tema...

en: Changing theme.
ca@valencia: Canvia el tema.

en: Select &Card Deck...
ca@valencia: Selecciona una &baralla...

en: Configure card decks...
ca@valencia: Configura les baralles...

en: Choose how the cards should look.
ca@valencia: Escolliu l'aspecte de les cartes.

en: &Change Player Names...
ca@valencia: &Canvia el nom dels jugadors...

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
ca@valencia: Segur que voleu netejar les dades estadístiques totals?

en: Dealing cards...
ca@valencia: S'estan repartint les cartes...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
ca@valencia: Configura els noms

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
ca@valencia: Nom dels jugadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
ca@valencia: Jugador 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
ca@valencia: Jugador 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
ca@valencia: Puntuació: %1

[ctx: Won and overall games in score widget]
en: Games: %1 / %2
ca@valencia: Partides: %1/%2
