lskat - en to el translation catalogue (74 entries)

[ctx: Default player name]
en: Alice
el: Αλίκη

[ctx: Default player name]
en: Bob
el: Πέτρος

en: no valid card
el: μη έγκυρο χαρτί

en: unknown
el: άγνωστο

[ctx: suite name]
en: Clubs
el: Σπαθιά

[ctx: suite name]
en: Spades
el: Μπαστούνια

[ctx: suite name]
en: Hearts
el: Κούπες

[ctx: suite name]
en: Diamonds
el: Καρό

[ctx: trump name]
en: Grand
el: Κόζι

[ctx: card name]
en: Ace
el: Άσσος

[ctx: card name]
en: King
el: Ρήγας (Παπάς)

[ctx: card name]
en: Queen
el: Ντάμα

[ctx: card name]
en: Jack
el: Βαλές (Φάντης)

[ctx: card name]
en: Ten
el: Δέκα

[ctx: card name]
en: Nine
el: Εννιά

[ctx: card name]
en: Eight
el: Οκτώ

[ctx: card name]
en: Seven
el: Επτά

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
el: %1 από %2

[ctx: Title of the game - line 2]
en: for
el: για το

[ctx: Resulting score of a game with no point]
en: no point
el: κανένας πόντος

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
el[0]: %1 πόντος
el[1]: %1 πόντοι

en: Game was ended - no winner
el: Το παιχνίδι τελείωσης - κανένας νικητής

en: Game is drawn
el: Το παιχνίδι αναδείχθηκε ισόπαλο

en: Player 1 - %1 won
el: Ο παίκτης 1 - %1 κέρδισε

en: %1 won with 90 points. Super!
el: Ο/η %1 κέρδισε με 90 πόντους. Τέλεια!

en: %1 won to nil. Congratulations!
el: Ο παίκτης %1 κέρδισε χωρίς να χάσει καθόλου. Συγχαρητήρια!

en: Player 2 - %1 won
el: Ο παίκτης 2 - %1 κέρδισε

en: Game ended
el: Τέλος παιχνιδιού

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
el: Παιχ&νίδι

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: LSkat: A desktop card game
el: LSkat: Ένα παιχνίδι τράπουλας

en: Game design and code
el: Σχεδιασμός παιχνιδιού και κώδικας

en: Graphics
el: Γραφικά

en: Code Improvements
el: Βελτιώσεις του κώδικα

en: Enter debug level
el: Δώστε επίπεδο αποσφαλμάτωσης

en: Skip intro animation
el: Παράλειψη εφέ κίνησης εισαγωγής

en: Run game in demo (autoplay) mode
el: Εκτέλεση παιχνιδιού σε λειτουργία επίδειξης (αυτόματο παίξιμο)

en: Installation error: No theme list found.
el: Σφάλμα εγκατάστασης: Δε βρέθηκε λίστα θεμάτων.

en: Installation error: Theme file error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης: Σφάλμα αρχείου θέματος.

en: Welcome to Skat! Please start a new game.
el: Καλώς ήρθατε στο Skat! Παρακαλώ ξεκινήστε ένα νέο παιχνίδι.

en: Game Over. Please start a new game.
el: Τέλος παιχνιδιού. Παρακαλώ ξεκινήστε ένα νέο παιχνίδι.

[ctx: Player name and number]
en: Next move for %1 (player %2)
el: Επόμενη κίνηση για %1 (παίκτης %2)

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
el: Καθαρισμός όλων των στατιστικών που διατηρήθηκαν σε όλες τις συνεδρίες.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
el: Τερματίζει ένα τρέχον παιχνίδι. Δε θα ανακηρυχθεί νικητής.

en: Quits the program.
el: Τερματίζει το πρόγραμμα.

en: Starting Player
el: Παίκτης που ξεκινά

en: Changing starting player...
el: Αλλαγή του παίκτη που ξεκινά...

en: Chooses which player begins the next game.
el: Επιλέγει ποιος παίκτης ξεκινά το επόμενο παιχνίδι.

en: Player &1
el: Παίκτης &1

en: Player &2
el: Παίκτης &2

en: Player &1 Played By
el: Ο παίκτης &1 παίχτηκε από τον/την

en: Changing who plays player 1...
el: Αλλαγή του παίκτη 1...

en: Changing who plays player 1.
el: Αλλαγή του παίκτη 1.

en: &Mouse
el: &Ποντίκι

en: &Computer
el: &Υπολογιστής

en: Player &2 Played By
el: Ο παίκτης &2 παίχτηκε από τον/την

en: Changing who plays player 2...
el: Αλλαγή του παίκτη 2...

en: Changing who plays player 2.
el: Αλλαγή του παίκτη 2.

en: &Theme
el: &Θέμα

en: Changing theme...
el: Τροποποίηση θέματος...

en: Changing theme.
el: Τροποποίηση θέματος.

en: Select &Card Deck...
el: Επιλογή &τράπουλας...

en: Configure card decks...
el: Ρύθμιση τράπουλας...

en: Choose how the cards should look.
el: Αλλαγή της εμφάνισης των χαρτιών.

en: &Change Player Names...
el: &Τροποποίηση ονομάτων παικτών...

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
el: Επιθυμείτε πραγματικά τον καθαρισμό όλων των στατιστικών δεδομένων;

en: Dealing cards...
el: Μοίρασμα χαρτιών...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
el: Ρύθμιση ονομάτων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
el: Ονόματα παικτών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
el: Παίκτης 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
el: Παίκτης 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
el: Βαθμός: %1

[ctx: Won and overall games in score widget]
en: Games: %1 / %2
el: Παιχνίδια: %1 / %2
