lskat - en to eo translation catalogue (80 entries)

[ctx: Default player name]
en: Bob
eo: Boĉjo

en: no valid card
eo: neniu valida karto

en: unknown
eo: nekonata

[ctx: suite name]
en: Clubs
eo: Karoo

[ctx: suite name]
en: Spades
eo: Piko

[ctx: suite name]
en: Hearts
eo: Kero

[ctx: suite name]
en: Diamonds
eo: Trefo

[ctx: trump name]
en: Grand
eo: Granda

[ctx: card name]
en: Ace
eo: Aso

[ctx: card name]
en: King
eo: Reĝo

[ctx: card name]
en: Queen
eo: Reĝino

[ctx: card name]
en: Jack
eo: Fanto

[ctx: card name]
en: Ten
eo: Dek

[ctx: card name]
en: Nine
eo: Naŭ

[ctx: card name]
en: Eight
eo: Ok

[ctx: card name]
en: Seven
eo: Sep

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
eo: %1 el %2

[ctx: Title of the game - line 1]
en: Lieutenant Skat
eo: Leŭtenanta Skat

[ctx: Title of the game - line 2]
en: for
eo: por

[ctx: Resulting score of a game with no point]
en: no point
eo: neniom

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
eo[0]: %1 poento
eo[1]: %1 poentoj

en: Game was ended - no winner
eo: Ludo estis finita - neniu gajninto

en: Game is drawn
eo: Ludo estas tirita

en: Player 1 - %1 won
eo: Ludanto 1 - %1 venkis

en: %1 won with over 90 points. Super!
eo: %1 venkis kun pli ol 90 poentojn. Bonege!

en: %1 won to nil. Congratulations!
eo: %1 gajnis al nulo. Gratulon!

en: Player 2 - %1 won
eo: Ludanto 2 - %1 gajnis

en: Game ended
eo: Ludo finiĝis

en: unnamed
eo: sennoma

[ctx: @title:window]
en: Card Deck Selection
eo: Elekto de Kartaro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previerGroupBox)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardDescription)
en: Deck description.
eo: Priskribo de kartaro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardName)
en: Deck Name
eo: Nomo de Kartaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewImage)
en: Frontside
    Preview
eo: Facoflanka
    Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eo: &Ludo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: LSkat: A desktop card game
eo: LSkat: labortabla kartludo

en: Game design and code
eo: Luddezajno kaj kodo

en: Graphics
eo: Grafikoj

en: Code Improvements
eo: Kodaj Pliboniĝoj

en: Enter debug level
eo: Eniru erarkorektan nivelon

en: Skip intro animation
eo: Preterpasi enkondukan animacion

en: Run game in demo (autoplay) mode
eo: Ruli ludon en demo (aŭtomata ludado)

en: Installation error: No theme list found.
eo: Instala eraro: Neniu etosa listo trovita.

en: Installation error: Theme file error.
eo: Instala eraro: Etosdosiera eraro.

en: Welcome to Skat! Please start a new game.
eo: Bonvenon al Skat! Bonvolu komenci novan ludon.

en: Game Over. Please start a new game.
eo: La ludo finiĝis. Bonvolu komenci novan ludon.

[ctx: Player name and number]
en: Next move for %1 (player %2)
eo: Sekva movo por %1 (ludanto %2)

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
eo: Forigas la tutan statistikon de ĉiuj seancoj.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
eo: Finas nuntempe luditan ludon. Neniu gajninto estos deklarita.

en: Quits the program.
eo: Haltigas la programon.

[ctx: @title:menu]
en: Starting Player
eo: Komencanta Ludanto

[ctx: @info:tooltip]
en: Change starting player
eo: Ŝanĝi komencan ludanton

en: Chooses which player begins the next game.
eo: Elektas kiu ludanto komencas la sekvan ludon.

[ctx: @item:inmenu]
en: Player &1
eo: Ludanto &1

[ctx: @item:inmenu]
en: Player &2
eo: Ludanto &2

[ctx: @title:menu]
en: Player &1 Played By
eo: Ludanto &1 ludata de

[ctx: @info:tooltip]
en: Change who plays player 1
eo: Ŝanĝi kiu ludas ludanton 1

en: Changing who plays player 1.
eo: Ŝanĝante kiu ludas ludanton 1.

[ctx: @item:inmenu]
en: &Mouse
eo: &Muso

[ctx: @item:inmenu]
en: &Computer
eo: &Komputilo

[ctx: @title:menu]
en: Player &2 Played By
eo: Ludanto &2 ludata de

[ctx: @info:tooltip]
en: Change who plays player 2
eo: Ŝanĝi kiu ludas ludanton 2

en: Changing who plays player 2.
eo: Ŝanĝante kiu ludas ludanton 2.

[ctx: @title:menu]
en: &Theme
eo: E&toso

[ctx: @info:tooltip]
en: Change theme
eo: Ŝanĝi etoson

en: Changing theme.
eo: Ŝanĝante etoson.

[ctx: @action]
en: Select &Card Deck…
eo: Elekti &Kartaron…

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure card decks
eo: Agordi kartarojn

en: Choose how the cards should look.
eo: Elektu kiel la kartoj devus aspekti.

[ctx: @action]
en: &Change Player Names…
eo: &Ŝanĝi Ludantajn Nomojn…

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
eo: Ĉu vere vi volas forigi ĉiujn statistikajn datumojn pri tempoj?

[ctx: @info]
en: Dealing cards…
eo: Donante kartojn…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
eo: Agordi Nomojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
eo: Nomoj de Ludantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
eo: Ludanto 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
eo: Ludanto 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
eo: Poentaro: %1

[ctx: Won and overall games in score widget]
en: Games: %1 / %2
eo: Ludoj: %1 / %2
