lskat - en to fi translation catalogue (77 entries)

[ctx: Default player name]
en: Alice
fi: Maija

[ctx: Default player name]
en: Bob
fi: Matti

en: no valid card
fi: sopimaton kortti

en: unknown
fi: tuntematon

[ctx: suite name]
en: Clubs
fi: Risti

[ctx: suite name]
en: Spades
fi: Pata

[ctx: suite name]
en: Hearts
fi: Hertta

[ctx: suite name]
en: Diamonds
fi: Ruutu

[ctx: trump name]
en: Grand
fi: Jokeri

[ctx: card name]
en: Ace
fi: ässä

[ctx: card name]
en: King
fi: kuningas

[ctx: card name]
en: Queen
fi: kuningatar

[ctx: card name]
en: Jack
fi: jätkä

[ctx: card name]
en: Ten
fi: kymppi

[ctx: card name]
en: Nine
fi: ysi

[ctx: card name]
en: Eight
fi: kasi

[ctx: card name]
en: Seven
fi: seiska

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
fi: %2%1

[ctx: Title of the game - line 1]
en: Lieutenant Skat
fi: Luutnantti-Skat

[ctx: Title of the game - line 2]
en: for
fi: korttipeli

[ctx: Title of the game - line 3]
en: K D E
fi: KDE:lle

[ctx: Resulting score of a game with no point]
en: no point
fi: ei pistettä

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
fi[0]: %1 piste
fi[1]: %1 pistettä

en: Game was ended - no winner
fi: Peli keskeytettiin – ei voittajaa

en: Game is drawn
fi: Tasapeli

en: Player 1 - %1 won
fi: Pelaaja 1 – %1 voitti

en: %1 won with 90 points. Super!
fi: %1 voitti 90 pisteellä. Upeaa!

en: %1 won to nil. Congratulations!
fi: %1 voitti juuri. Onnittelut!

en: Player 2 - %1 won
fi: Pelaaja 2 – %1 voitti

en: Game ended
fi: Peli päättyi

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
fi: &Peli

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fi: &Asetukset

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: LSkat: A desktop card game
fi: LSkat: Korttipeli

en: (c) 1995-2007, Martin Heni
fi: © 1995–2007 Martin Heni

en: Game design and code
fi: Pelin suunnittelu ja ohjelmointi

en: Graphics
fi: Grafiikat

en: Code Improvements
fi: Koodinparannuksia

en: Enter debug level
fi: Anna virheenpaikannustaso

en: Skip intro animation
fi: Ohita alkuanimaatio

en: Run game in demo (autoplay) mode
fi: Aja peliä esittelytilassa

en: Installation error: No theme list found.
fi: Asennusvirhe. Teemaluetteloa ei löytynyt.

en: Installation error: Theme file error.
fi: Asennusvirhe. Teematiedostovirhe.

en: Welcome to Skat! Please start a new game.
fi: Tervetuloa Skatiin. Aloita uusi peli.

en: Game Over. Please start a new game.
fi: Peli päättyi. Aloita uusi peli.

[ctx: Player name and number]
en: Next move for %1 (player %2)
fi: %2. pelaajan (%1) vuoro

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
fi: Poistaa kaikki aikatilastot, joita pidetään kaikissa istunnoissa.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
fi: Päättää nykyisen pelin niin, ettei voittajaa julisteta.

en: Quits the program.
fi: Lopettaa ohjelman.

en: Starting Player
fi: Aloittaja

en: Changing starting player...
fi: Vaihdan aloittajaa

en: Chooses which player begins the next game.
fi: Valitsee kumpi pelaaja aloittaa seuraavan pelin.

en: Player &1
fi: Pelaaja &1

en: Player &2
fi: Pelaaja &2

en: Player &1 Played By
fi: Pelaajaa &1 pelaa

en: Changing who plays player 1...
fi: Vaihdetaan pelaaja 1…

en: Changing who plays player 1.
fi: Vaihtaa pelaajan 1.

en: &Mouse
fi: &Käyttäjä

en: &Computer
fi: &Tietokone

en: Player &2 Played By
fi: Pelaajaa &2 pelaa

en: Changing who plays player 2...
fi: Vaihdetaan pelaajaa 2…

en: Changing who plays player 2.
fi: Vaihtaa pelaajan 2…

en: &Theme
fi: &Teema

en: Changing theme...
fi: Vaihdetaan teemaa…

en: Changing theme.
fi: Vaihdetaan teema.

en: Select &Card Deck...
fi: Valitse &korttipakka…

en: Configure card decks...
fi: Aseta korttipakkaa…

en: Choose how the cards should look.
fi: Valitse miltä korttien pitäisi näyttää.

en: &Change Player Names...
fi: &Pelaajien nimet

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää kaikki tilastot?

en: Dealing cards...
fi: Jaetaan kortteja…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
fi: Aseta nimet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
fi: Pelaajien nimet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
fi: Pelaaja 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
fi: Pelaaja 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
fi: Pisteet:%1

[ctx: Won and overall games in score widget]
en: Games: %1 / %2
fi: Pelejä: %1 / %2
