lskat - en to gl translation catalogue (76 entries)

[ctx: Default player name]
en: Alice
gl: Antía

[ctx: Default player name]
en: Bob
gl: Fiz

en: no valid card
gl: non ten cartas correctas

en: unknown
gl: descoñecida

[ctx: suite name]
en: Clubs
gl: Trevos

[ctx: suite name]
en: Spades
gl: Picas

[ctx: suite name]
en: Hearts
gl: Corazóns

[ctx: suite name]
en: Diamonds
gl: Diamantes

[ctx: trump name]
en: Grand
gl: Trunfo

[ctx: card name]
en: Ace
gl: As

[ctx: card name]
en: King
gl: Rei

[ctx: card name]
en: Queen
gl: Raíña

[ctx: card name]
en: Jack
gl: Sota

[ctx: card name]
en: Ten
gl: Dez

[ctx: card name]
en: Nine
gl: Nove

[ctx: card name]
en: Eight
gl: Oito

[ctx: card name]
en: Seven
gl: Sete

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
gl: %1 de %2

[ctx: Title of the game - line 1]
en: Lieutenant Skat
gl: Tenente Skat

[ctx: Title of the game - line 2]
en: for
gl: para

[ctx: Resulting score of a game with no point]
en: no point
gl: sen puntos

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
gl[0]: %1 punto
gl[1]: %1 puntos

en: Game was ended - no winner
gl: Rematouse a partida - ninguén gañou

en: Game is drawn
gl: A partida está empatada

en: Player 1 - %1 won
gl: Xogador 2 - gañou %1

en: %1 won with 90 points. Super!
gl: %1 gañou con 90 puntos. Excelente!

en: %1 won to nil. Congratulations!
gl: %1 gañou sen nada. Parabéns!

en: Player 2 - %1 won
gl: Xogador 2 - gañou %1

en: Game ended
gl: Rematou a partida

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
gl: &Partida

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: LSkat: A desktop card game
gl: LSkat: un xogo de cartas para o escritorio

en: (c) 1995-2007, Martin Heni
gl: © 1995-2007, Martin Heni

en: Game design and code
gl: Deseño do xogo e código

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Code Improvements
gl: Melloras no código

en: Enter debug level
gl: Entrar no nivel de depuración

en: Skip intro animation
gl: Saltar a animación inicial

en: Run game in demo (autoplay) mode
gl: Executar o xogo no modo de demostración

en: Installation error: No theme list found.
gl: Erro de instalación: non se atopou ningunha lista de temas visuais.

en: Installation error: Theme file error.
gl: Erro de instalación: erro no ficheiro do tema visual.

en: Welcome to Skat! Please start a new game.
gl: Benvido a Skat! Comece unha partida nova.

en: Game Over. Please start a new game.
gl: Partida rematada. Comece unha nova.

[ctx: Player name and number]
en: Next move for %1 (player %2)
gl: Seguinte movemento para %1 (xogador %2)

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
gl: Limpa todas as estatísticas que se garden para todas as sesións.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
gl: Remata a partida que se estea a xogar. Non haberá gañador.

en: Quits the program.
gl: Saír do programa.

en: Starting Player
gl: Xogador inicial

en: Changing starting player...
gl: Cambiando de xogador inicial…

en: Chooses which player begins the next game.
gl: Escolle o xogador que comezará a seguinte partida.

en: Player &1
gl: Xogador &1

en: Player &2
gl: Xogador &2

en: Player &1 Played By
gl: Xogador &1 controlado por

en: Changing who plays player 1...
gl: Cambia quen controla o xogador 1…

en: Changing who plays player 1.
gl: Cambia quen controla o xogador 1.

en: &Mouse
gl: &Rato

en: &Computer
gl: &Computador

en: Player &2 Played By
gl: Xogador &2 controlado por

en: Changing who plays player 2...
gl: Cambia quen controla o xogador 2…

en: Changing who plays player 2.
gl: Cambia quen controla o xogador 2.

en: &Theme
gl: &Tema visual

en: Changing theme...
gl: Cambiando o tema visual…

en: Changing theme.
gl: Cambiando o tema visual.

en: Select &Card Deck...
gl: Escolla un mazo de &cartas…

en: Configure card decks...
gl: Configurar as barallas…

en: Choose how the cards should look.
gl: Escolla a aparencia das cartas.

en: &Change Player Names...
gl: Cambiar os &nomes dos xogadores…

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
gl: Seguro que queres limpar todos os datos estatísticos de todos os tempos?

en: Dealing cards...
gl: Repartindo as cartas…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
gl: Configurar os nomes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
gl: Nomes dos xogadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
gl: Xogador 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
gl: Xogador 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
gl: Puntuación: %1

[ctx: Won and overall games in score widget]
en: Games: %1 / %2
gl: Partidas: %1 / %2
