lskat - en to is translation catalogue (23 entries)

en: %1 won with 90 points. Super!
is: %1 fékk yfir 90 stig.  Frábært!

en: %1 won to nil. Congratulations!
is: %1 vann á núlli.  Til hamingju!

en: Player 2 - %1 won
is: Leikmaður 2 - %1 vann

en: Enter debug level
is: Gefðu upp "debug level"

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
is: Núllstillir allar tímamælingar allra lota.

en: Quits the program.
is: Hætta í forritinu.

en: Starting Player
is: Fyrsti leikmaður

en: Changing starting player...
is: Breyti fyrsta leikmanni...

en: Chooses which player begins the next game.
is: Velur hvaða leikmaður hefur leikinn.

en: Player &1
is: Leikmaður &1

en: Player &2
is: Leikmaður &2

en: Player &1 Played By
is: Leikmaður &1 er

en: Changing who plays player 1...
is: Breytir hver leikur fyrsta leikmann...

en: &Computer
is: &Tölva

en: Player &2 Played By
is: Leikmaður &2 er

en: Changing who plays player 2...
is: Velur hver leikur annan leikmanninn...

en: Select &Card Deck...
is: Velja &Spilastokk...

en: Configure card decks...
is: Stilla spilastokka...

en: Choose how the cards should look.
is: Stilla hvernig spilin eiga að líta út.

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
is: Viltu hreinsa allar tímamælingar?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
is: Stilla nöfn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
is: Leikmaður 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
is: Leikmaður 2:
