lskat - en to ka translation catalogue (73 entries)

[ctx: Default player name]
en: Alice
ka: ალისა

[ctx: Default player name]
en: Bob
ka: ბობი

en: no valid card
ka: სწორი ბარათის გარეშე

en: unknown
ka: უცნობია

[ctx: suite name]
en: Clubs
ka: ჯვარი

[ctx: suite name]
en: Spades
ka: ყვავი

[ctx: suite name]
en: Hearts
ka: გული

[ctx: suite name]
en: Diamonds
ka: აგური

[ctx: trump name]
en: Grand
ka: გრანდი

[ctx: card name]
en: Ace
ka: ტუზი

[ctx: card name]
en: King
ka: მეფე

[ctx: card name]
en: Queen
ka: დედოფალი

[ctx: card name]
en: Ten
ka: ათი

[ctx: card name]
en: Nine
ka: ცხრა

[ctx: card name]
en: Eight
ka: რვა

[ctx: card name]
en: Seven
ka: შვიდი

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
ka: %1-ი %2-დან

[ctx: Title of the game - line 1]
en: Lieutenant Skat
ka: ლეიტენანტი სკატი

[ctx: Title of the game - line 2]
en: for
ka: ვისთვის

[ctx: Resulting score of a game with no point]
en: no point
ka: ქულების გაერშე

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
ka[0]: %1 ქულა
ka[1]: %1 ქულა

en: Game was ended - no winner
ka: თამაში დასრულდა - გამარჯვებულის გარეშე

en: Game is drawn
ka: თამაში ფრედ დასრულდა

en: Player 1 - %1 won
ka: მოთამაშე 1 - %1-მა მოიგო

en: %1 won with 90 points. Super!
ka: %1-მა 90 ქულით მოიგო. გადასარევია!

en: %1 won to nil. Congratulations!
ka: %1-მა ნულით მოიგო. გილოცავთ!

en: Player 2 - %1 won
ka: მოთამაშე 2 - %1-მა მოიგო

en: Game ended
ka: თამაში დასრულდა

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: LSkat: A desktop card game
ka: LSkat: სამაგიდო კარტის თამაში

en: Game design and code
ka: თამაშის დიზაინი და კოდი

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Code Improvements
ka: კოდის გაუმჯობესება

en: Enter debug level
ka: გამართვის დონეზე გადასვლა

en: Skip intro animation
ka: შესავალი ანიმაციის გამოტოვება

en: Run game in demo (autoplay) mode
ka: თამაშის დემო ვერსიის გაშვება

en: Installation error: No theme list found.
ka: დაყენების შეცდომა: თემების სია ვერ ვიპოვე.

en: Installation error: Theme file error.
ka: დაყენების შეცდომა: თემის ფაილის შეცდომა.

en: Welcome to Skat! Please start a new game.
ka: მოგესალმებათ Skat! დაიწყეთ ახალი თამაში.

en: Game Over. Please start a new game.
ka: თამაში დასრულდა. დაიწყეთ ახალი თამაში.

[ctx: Player name and number]
en: Next move for %1 (player %2)
ka: შემდეგი სვლა %1-სთვის (მოთამაშე %2)

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
ka: ყველა სესიისთვის დამახსოვრებული დროის სტატისტიკის გასუფთავება.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
ka: ამჟამად გაშვებული თამაშის დასრულება. გამარჯვებული არ გამოცხადდება.

en: Quits the program.
ka: პროგრამიდან გასვლა.

en: Starting Player
ka: მოთამაშის გაშვება

en: Changing starting player...
ka: საწყისი მოთამაშის ცვლილება...

en: Chooses which player begins the next game.
ka: აირჩევს, შემდეგ თამაშს რომელი მოთამაშე დაიწყებს.

en: Player &1
ka: მოთამაშე &1

en: Player &1 Played By
ka: მოთამაშე &1-ს თამაშობს

en: Changing who plays player 1...
ka: ცვლილება, ვინ თამაშობს პირველ მოთამაშეს...

en: Changing who plays player 1.
ka: ცვლილება, ვინ თამაშობს პირველ მოთამაშეს.

en: &Mouse
ka: &თაგუნა

en: &Computer
ka: &კომპიუტერი

en: Player &2 Played By
ka: მოთამაშე &2-ს თამაშობს

en: Changing who plays player 2...
ka: ცვლილება, ვინ თამაშობს მეორე მოთამაშეს...

en: Changing who plays player 2.
ka: ცვლილება, ვინ თამაშობს მეორე მოთამაშეს.

en: &Theme
ka: &თემა

en: Changing theme...
ka: თემის შეცვლა...

en: Changing theme.
ka: თემის შეცვლა.

en: Select &Card Deck...
ka: &აირჩიეთ კარტის ნაკრები...

en: Configure card decks...
ka: კარტის ნაკრებების მორგება...

en: Choose how the cards should look.
ka: აირჩიეთ, როგორ გამოიყურებიან კარტები.

en: &Change Player Names...
ka: მოთამაშეების სახელების &შეცვლა...

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
ka: გნებავთ სტატისტიკის მონაცემების განულება?

en: Dealing cards...
ka: კარტის დარიგება...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
ka: სახელების მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
ka: მოთამაშეების სახელები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
ka: მოთამაშე 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
ka: მოთამაშე 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
ka: ქულები: %1

[ctx: Won and overall games in score widget]
en: Games: %1 / %2
ka: თამაშები: %1 / %2
