lskat - en to mk translation catalogue (23 entries)

en: %1 won with 90 points. Super!
mk: %1 победи со 90 поени. Супер!

en: %1 won to nil. Congratulations!
mk: %1 победи без поени. Честито!

en: Player 2 - %1 won
mk: Играч 2 - %1 победи

en: Enter debug level
mk: Внесете ниво за чистење од бубачки

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
mk: Ги брише сите статистики кои се чуваат во сите сесии.

en: Quits the program.
mk: Излегува од програмата.

en: Starting Player
mk: Почетен играч

en: Changing starting player...
mk: Промена на почетниот играч...

en: Chooses which player begins the next game.
mk: Избира кој играч ќе ја започне следната игра.

en: Player &1
mk: Играч &1

en: Player &2
mk: Играч &2

en: Player &1 Played By
mk: Со играчот &1 игра

en: Changing who plays player 1...
mk: Менувам кој ќе игра со играчот 1...

en: &Computer
mk: &Компјутер

en: Player &2 Played By
mk: Со играчот &2 игра

en: Changing who plays player 2...
mk: Менувам кој ќе игра со играчот 2...

en: Select &Card Deck...
mk: &Избери шпил...

en: Configure card decks...
mk: Конфигурација на шпиловите карти...

en: Choose how the cards should look.
mk: Изберете како да изгледаат картите.

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
mk: Дали навистина сакате да ги избришете сите статистики?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
mk: Конфигурирајте ги имињата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
mk: Играч 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
mk: Играч 2:
