lskat - en to nb translation catalogue (72 entries)

en: no valid card
nb: ingen gyldige kort

en: unknown
nb: ukjent

[ctx: suite name]
en: Clubs
nb: Kløver

[ctx: suite name]
en: Spades
nb: Spar

[ctx: suite name]
en: Hearts
nb: Hjerter

[ctx: suite name]
en: Diamonds
nb: Ruter

[ctx: card name]
en: Ace
nb: Ess

[ctx: card name]
en: King
nb: Konge

[ctx: card name]
en: Queen
nb: Dame

[ctx: card name]
en: Jack
nb: Knekt

[ctx: card name]
en: Ten
nb: Ti

[ctx: card name]
en: Nine
nb: Ni

[ctx: card name]
en: Eight
nb: Åtte

[ctx: card name]
en: Seven
nb: Sju

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
nb: %1 av %2

[ctx: Title of the game - line 1]
en: Lieutenant Skat
nb: Løytnant Skat

[ctx: Resulting score of a game with no point]
en: no point
nb: ingen poeng

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
nb[0]: %1 poeng
nb[1]: %1 poeng

en: Game was ended - no winner
nb: Spillet ble avsluttet – ingen vinner

en: Game is drawn
nb: Spillet ble uavgjort

en: Player 1 - %1 won
nb: Spiller 1 – %1 vant

en: %1 won with 90 points. Super!
nb: %1 vant med 90 poeng. Supert!

en: %1 won to nil. Congratulations!
nb: %1 vant mot null. Gratulerer!

en: Player 2 - %1 won
nb: Spiller 2 – %1 vant

en: Game ended
nb: Spillet ble avsluttet

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nb: S&pill

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: LSkat: A desktop card game
nb: LSkat: et kortspill for skrivebordet

en: (c) 1995-2007, Martin Heni
nb: © 1995–2007 Martin Heni

en: Game design and code
nb: Spilldesign og kode

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Code Improvements
nb: Kodeforbedring

en: Enter debug level
nb: Oppgi feilsøkingsnivå

en: Skip intro animation
nb: Hopp over intro-animasjon

en: Run game in demo (autoplay) mode
nb: Kjør spillet i demomodus (automatisk spilling)

en: Installation error: No theme list found.
nb: Installasjonsfeil: Fant ingen draktliste.

en: Installation error: Theme file error.
nb: Installasjonsfeil: Feil med temafila.

en: Welcome to Skat! Please start a new game.
nb: Her er Skat! Start et nytt spill.

en: Game Over. Please start a new game.
nb: Spillet er slutt. Start et nytt spill.

[ctx: Player name and number]
en: Next move for %1 (player %2)
nb: Neste trekk for %1 (spiler %2)

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
nb: Nullstiller alle statistikkene som blir bevart gjennom alle øktene.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
nb: Avslutter spillet som er i gang, uten å kåre en vinner.

en: Quits the program.
nb: Avslutter programmet.

en: Starting Player
nb: Spiller som starter

en: Changing starting player...
nb: Endrer hvilken spiller som starter …

en: Chooses which player begins the next game.
nb: Velger hvilken spiller som begynner neste omgang.

en: Player &1
nb: Spiller &1

en: Player &2
nb: Spiller &2

en: Player &1 Played By
nb: Spiller &1 spilles av

en: Changing who plays player 1...
nb: Endrer hvem som spiller spiller nr. 1 …

en: Changing who plays player 1.
nb: Endrer hvem som spiller spiller nr. 1 …

en: &Mouse
nb: &Mus

en: &Computer
nb: &Datamaskin

en: Player &2 Played By
nb: Spiller &2 spilles av

en: Changing who plays player 2...
nb: Endrer hvem som spiller spiller nr. 2 …

en: Changing who plays player 2.
nb: Endrer hvem som spiller spiller nr. 2 …

en: &Theme
nb: &Tema

en: Changing theme...
nb: Endrer tema …

en: Changing theme.
nb: Endrer tema.

en: Select &Card Deck...
nb: Velg &kortstokk …

en: Configure card decks...
nb: Sett opp kortstokker …

en: Choose how the cards should look.
nb: Velg hvordan kortene skal se ut.

en: &Change Player Names...
nb: &Endre spillernavn …

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
nb: Er du sikker på at du vil slette all statistikk over tidene som ble brukt?

en: Dealing cards...
nb: Gir kort …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
nb: Sett opp navn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
nb: pillernavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
nb: Spiller 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
nb: Spiller 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
nb: Poeng: %1

[ctx: Won and overall games in score widget]
en: Games: %1 / %2
nb: Spill: %1 / %2
