lskat - en to tg translation catalogue (23 entries)

en: %1 won with 90 points. Super!
tg: %1 ғолиби ҳақиқӣ шудед. Табрик!

en: %1 won to nil. Congratulations!
tg: %1 ғолиби ҳақиқӣ мебошед. Табрик!

en: Player 2 - %1 won
tg: Бозингари 2 - %1 ғолиб омад

en: Enter debug level
tg: Вориди дараҷаи соз кардани хатогӣ

en: Clears the all time statistics which is kept in all sessions.
tg: Тоза кардани ҳамаи статистикаи бозӣ, ҷамъ шудаи дар вақти бозӣ.

en: Quits the program.
tg: Аз бозӣ баромадан.

en: Starting Player
tg: Ворид шудани бозингари нав

en: Changing starting player...
tg: Дигар кардани бозингари нав...

en: Chooses which player begins the next game.
tg: Интихоби бозингар, ки ба бозии оянда ворид мешавад.

en: Player &1
tg: Бозингари &1

en: Player &2
tg: Бозингари &2

en: Player &1 Played By
tg: Бозингари &1 - ин

en: Changing who plays player 1...
tg: Дигаргун кардани бозингари 1...

en: &Computer
tg: &Компютер

en: Player &2 Played By
tg: Бозингари &2 - ин

en: Changing who plays player 2...
tg: Дигаргун кардани бозингари 2...

en: Select &Card Deck...
tg: Интихоби &ранги корт...

en: Configure card decks...
tg: Танзими ранги корт...

en: Choose how the cards should look.
tg: Интихоби пӯсти корт.

en: Do you really want to clear the all time statistical data?
tg: Шумо ҳақиқатан мехоҳед ҳамаи статистикаро тоза кунед?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NameDialog)
en: Configure Names
tg: Танзими номҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
tg: Бозингари 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
tg: Бозингари 2:
