lskat - en to ug translation catalogue (33 entries)

[ctx: Default player name]
en: Alice
ug: ئالىس

en: unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: suite name]
en: Clubs
ug: چىتتىر

[ctx: suite name]
en: Diamonds
ug: ئالماسلار

[ctx: card name]
en: King
ug: شاھ

[ctx: card name]
en: Queen
ug: پەرزىن

[ctx: card name]
en: Ten
ug: ئون

[ctx: card name]
en: Nine
ug: توققۇز

[ctx: card name]
en: Eight
ug: سەككىز

[ctx: card name]
en: Seven
ug: يەتتە

[ctx: eg jack of clubs]
en: %1 of %2
ug: %2 نىڭ %1

[ctx: Title of the game - line 2]
en: for
ug: ئۈچۈن

[ctx: Resulting score of a game between 1 and 4]
en: %1 point | %1 points
ug[0]: %1 نۇقتا

en: Game is drawn
ug: تەڭ بولدى

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ug: ئويۇن(&G)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: (c) 1995-2007, Martin Heni
ug: (c) 1995-2007، Martin Heni

en: Game design and code
ug: ئويۇن لايىھىلەش ۋە كود

en: Graphics
ug: گرافىك

en: Code Improvements
ug: كود ياخشىلاش

en: Enter debug level
ug: سازلاش دەرىجىسىنى كىرگۈزۈڭ

en: Installation error: No theme list found.
ug: ئورنىتىشتىكى خاتالىق: ئۆرنەك تىزىمى تېپىلمىدى.

en: Installation error: Theme file error.
ug: ئورنىتىشتىكى خاتالىق: ئۆرنەك ھۆججىتى خاتا.

en: Ends a currently played game. No winner will be declared.
ug: نۆۋەتتە ئويناۋاتقان ئويۇننى ئاخىرلاشتۇرىدۇ. ئۇتقان-ئۇتتۇرغانلىق ئايرىلمايدۇ.

en: &Computer
ug: كومپيۇتېر(&C)

en: &Theme
ug: ئۆرنەك(&T)

en: Changing theme...
ug: ئۆرنەك ئۆزگەرتىش…

en: Changing theme.
ug: ئۆرنەك ئۆزگەرتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Player Names
ug: ئوينىغۇچىنىڭ ئاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Player 1:
ug: ئوينىغۇچى 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Player 2:
ug: ئوينىغۇچى 2:

[ctx: Score in score widget]
en: Score: %1
ug: نومۇرى: %1
