lxappearance - en to el translation catalogue (75 entries)

en: Customize Look and Feel
el: Προσαρμογή Εμφάνισης και Αισθητικής

en: Customizes look and feel of your desktop and applications
el: Προσαρμογή εμφάνισης και αισθητικής της επιφάνειας εργασίας και των εφαρμογών σας

en: windows;preferences;settings;theme;style;appearance;
el: παράθυρα;προτιμήσεις;ρυθμίσεις;θέμα;στυλ;εμφάνιση;

en: Copyright (C) 2008-2014 LXDE Project
el: Πνευματικά Δικαιώματα (C) 2008-2014 έργο LXDE

en: Customizes look and feel of your desktop
el: Προσαρμογή εμφάνισης και αισθητικής της επιφάνειας εργασίας

en: Preview of the selected widget style
el: Προεπισκόπηση εμφάνισης του επιλεγμένου εφαρμογίδιου

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Radio Button
el: Κουμπί επιλογής

en: Check Button
el: Κουμπί επιλογής

en: button
el: κουμπί

en: Demo
el: Δοκιμή

en: Page1
el: Σελίδα1

en: Page2
el: Σελίδα2

en: Default font:
el: Προεπιλεγμένη γραμματοσειρά:

en: Widget
el: Εφαρμογίδιο

en: Color scheme is not supported by currently selected widget theme.
el: Ο συνδυασμός χρωμάτων δεν υποστηρίζεται από το επιλεγμένο θέμα εφαρμογίδιου.

en: Use customized color scheme
el: Χρήση προσαρμοσμένων χρωμάτων

en: Normal windows:
el: Κανονικά παράθυρα:

en: Text windows:
el: Κείμενο παραθύρων:

en: Selected items:
el: Επιλεγμένα αντικείμενα:

en: Tooltips:
el: Συμβουλές:

en: Background
el: Παρασκήνιο

en: Foreground
el: Προσκήνιο

en: Color
el: Χρώμα

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Preview of the selected icon theme
el: Προεπισκόπηση του επιλεγμένου θέματος εικονιδίων

en: Icon Theme
el: Θέματα εικονιδίων

en: Preview of the selected cursor theme
el: Προεπισκόπηση του επιλεγμένου θέματος δρομεα

en: Size of cursors
el: Μέγεθος δρομέα

en: Smaller
el: Μικρότερο

en: Bigger
el: Μεγαλύτερο

en: <b>Note:</b> Not all of the desktop applications support changing cursor theme on-the-fly. So your changes here might not be fully applied to all applications till next login.
el: <b>Σημείωση:</b> Δεν υποστηρίζουν όλες οι εφαρμογές την άμεση αλλαγή θέματος του δρομέα. Έτσι, οι αλλαγές σας μπορεί να μην εφαρμοστούν πλήρως μέχρι την επόμενη σύνδεση.

en: Mouse Cursor
el: Δρομέας

en: Window Border
el: Πλαίσιο παραθύρου

en: Enable antialiasing
el: Ενεργοποίηση εξομάλυνσης

en: <b>Antialiasing</b>
el: <b>Εξομάλυνση</b>

en: Enable hinting
el: Ενεργοποίηση υποδείξεων

en: Hinting style:
el: Στυλ υπόδειξης:

en: <b>Hinting</b>
el: <b>Υποδείξεις</b>

en: Sub-pixel geometry:
el: Γεωμετρία υπό-pixel:

en: <b>Sub-pixel geometry</b>
el: <b>Γεωμετρία υπο-pixel</b>

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Toolbar Style:
el: Στυλ μπάρας εργαλείων:

en: Toolbar Icon Size:
el: Μέγεθος εικονιδίων μπάρας εργαλείων:

en: Show images on buttons
el: Εμφάνιση εικόνων στα κουμπιά

en: Show images in menus
el: Εμφάνιση εικόνων στα μενού

en: <b>GUI Options</b>
el: <b>Επιλογές διεπαφής</b>

en: Keyboard theme:
el: Θέμα πληκτρολογίου:

en: <b>Keyboard Options</b>
el: <b>Επιλογές Πληκτρολογίου</b>

en: Play event sounds
el: Αναπαραγωγή ήχων σε γεγονότα

en: Play event sounds as feedback to user input
el: Αναπαραγωγή ήχων σε ενέργειες του χρήστη

en: <b>Sound Effect</b>
el: <b>Ηχητικά εφέ</b>

en: Enable _accessibility in GTK+ applications
el: Ενεργοποίηση προσβασιμότητας στις εφαρμογές GTK+

en: <b>Accessibility</b>
el: <b>Προσβασιμότητα</b>

en: Other
el: Άλλο

en: None
el: Κανένα

en: Slight
el: Ελαφρά

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Full
el: Γεμάτο

en: Same as menu items
el: Ίδιο με αντικείμενα του μενού

en: Small toolbar icon
el: Μικρά εικονίδια στη γραμμή εργαλείων

en: Large toolbar icon
el: Μεγάλα εικονίδια στη γραμμή εργαλείων

en: Same as buttons
el: Ίδιο με κουμπιά

en: Same as drag icons
el: Ίδιο με συρόμενα εικονίδια

en: Same as dialogs
el: Ίδιο με διαλόγους

en: Icons only
el: Μόνο εικονίδια

en: Text only
el: Μόνο κείμενο

en: Text below icons
el: Κείμενο κάτω από τις εικόνες

en: Text beside icons
el: Κείμενο πάνω από τις εικόνες

en: Select an icon theme
el: Επιλέξτε ένα θέμα εικονιδίων

en: *.tar.gz, *.tar.bz2 (Icon Theme)
el: *.tar.gz, *.tar.bz2 (θέμα εικονιδίων)

en: Setting color scheme is not available without lxsession as session manager.
el: Ο ορισμός χρωματικού σχεδίου δεν είναι διαθέσιμος δίχως το lxsession ως διαχειριστή συνεδρίας.
