lxappearance - en to gl translation catalogue (75 entries)

en: Customize Look and Feel
gl: Personalizar a aparencia e o comportamento

en: Customizes look and feel of your desktop and applications
gl: Personalizar a aparencia e comportamento do seu escritorio e aplicacións

en: windows;preferences;settings;theme;style;appearance;
gl: xanelas;preferencias;axustes;tema;stilo;aparencia;

en: Copyright (C) 2008-2014 LXDE Project
gl: Dereitos de autoría (C) 2008-2014 o proxecto LXDE

en: Customizes look and feel of your desktop
gl: Personalizar a aparencia e comportamento do escritorio

en: Preview of the selected widget style
gl: Vista previa do estilo de trebello seleccionado

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Help
gl: _Axuda

en: Radio Button
gl: Botón de selección

en: Check Button
gl: Botón de verificación

en: button
gl: botón

en: Demo
gl: Demostración

en: Page1
gl: Páxina1

en: Page2
gl: Páxina2

en: Default font:
gl: Tipo de letra predeterminado:

en: Widget
gl: Trebello

en: Color scheme is not supported by currently selected widget theme.
gl: O esquema de cor no é admitido polo tema de trebello seleccionado actualmente.

en: Use customized color scheme
gl: Empregar un esquema de cor personalizado

en: Normal windows:
gl: Xanelas normais:

en: Text windows:
gl: Texto das xanelas:

en: Selected items:
gl: Elementos seleccionados:

en: Tooltips:
gl: Mensaxes emerxentes:

en: Background
gl: Fondo

en: Foreground
gl: Primeiro plano

en: Color
gl: Cor

en: Install
gl: Instalar

en: Remove
gl: Retirar

en: Preview of the selected icon theme
gl: Vista previa do tema de iconas seleccionado

en: Icon Theme
gl: Tema de iconas

en: Preview of the selected cursor theme
gl: Vista previa do tema de punteiro seleccionado

en: Size of cursors
gl: Tamaño dos punteiros

en: Smaller
gl: Máis pequeno

en: Bigger
gl: Máis grande

en: <b>Note:</b> Not all of the desktop applications support changing cursor theme on-the-fly. So your changes here might not be fully applied to all applications till next login.
gl: <b>Nota:</b> Non todas as aplicacións de escritorio permiten cambiar o tema do punteiro ao voo. Polo que non se aplicarán todos os seus cambios ata o seguinte inicio de sesión.

en: Mouse Cursor
gl: Punteiro do rato

en: Window Border
gl: Bordo da xanela

en: Enable antialiasing
gl: Activar o suavizado

en: <b>Antialiasing</b>
gl: <b>Suavizado</b>

en: Enable hinting
gl: Activar as suxestións

en: Hinting style:
gl: Estilo da suxestión:

en: <b>Hinting</b>
gl: <b>Suxestión</b>

en: Sub-pixel geometry:
gl: Xeometría do subpíxel:

en: <b>Sub-pixel geometry</b>
gl: <b>Xeometria do subpíxel</b>

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Toolbar Style:
gl: Estilo da barra de ferramentas:

en: Toolbar Icon Size:
gl: Tamaño das iconas da barra de ferramentas:

en: Show images on buttons
gl: Amosar imaxes nos botóns

en: Show images in menus
gl: Amosar imaxes nos menús

en: <b>GUI Options</b>
gl: <b>Opcións da interface de usuario</b>

en: Keyboard theme:
gl: Tema de teclado:

en: <b>Keyboard Options</b>
gl: <b>Opcións do teclado</b>

en: Play event sounds
gl: Reproducir sons en eventos

en: Play event sounds as feedback to user input
gl: Reproducir sons nas accións para informar ao usuario

en: <b>Sound Effect</b>
gl: <b>Efecto sonoro</b>

en: Enable _accessibility in GTK+ applications
gl: Activar a _accesibilidade nas aplicacións GTK+

en: <b>Accessibility</b>
gl: <b>Accesibilidade</b>

en: Other
gl: Outros

en: None
gl: Ningún

en: Slight
gl: Leve

en: Medium
gl: Medio

en: Full
gl: Completo

en: Same as menu items
gl: Igual que nos elementos do menú

en: Small toolbar icon
gl: Iconas pequenas na barra de ferramentas

en: Large toolbar icon
gl: Iconas grandes na barra de ferramentas

en: Same as buttons
gl: Igual que nos botóns

en: Same as drag icons
gl: Igual que ao arrastrar iconas

en: Same as dialogs
gl: Igual que nos diálogos

en: Icons only
gl: Só iconas

en: Text only
gl: Só texto

en: Text below icons
gl: Texto baixo as iconas

en: Text beside icons
gl: Texto ao carón das iconas

en: Select an icon theme
gl: Seleccione un tema de iconas

en: *.tar.gz, *.tar.bz2 (Icon Theme)
gl: *.tar.gz, *.tar.bz2 (tema de iconas)

en: Setting color scheme is not available without lxsession as session manager.
gl: O axuste do esquema de cor non está dispoñíbel se non ten lxsession como xestor de sesións.
