lxdm - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: User:
pt: Utilizador:

en: Desktop:
pt: Ambiente de trabalho:

en: Language:
pt: Idioma:

en: Keyboard:
pt: Teclado:

en: lxdm config
pt: Configuração do lxdm

en: Automatic Login
pt: Inicio automático

en: Background
pt: Fundo

en: Default
pt: Pré-definido

en: Enable bottom panel
pt: Ativar painel inferior

en: Bottom Panel Options
pt: Opções do painel inferior

en: Transparent panel
pt: Painel transparente

en: Hide sessions
pt: Ocultar sessões

en: Show languages menu
pt: Mostrar menu de idiomas

en: Show keyboard layouts
pt: Mostrar esquemas de teclado

en: Hide quit button
pt: Ocultar botão Sair

en: Other Options
pt: Outras opções

en: Show user list
pt: Mostrar lista de utilizadores

en: Hide time
pt: Ocultar horas

en: Unspecified
pt: Não especificado

en: Password:
pt: Palavra-passe:

en: _Reboot
pt: _Reiniciar

en: _Shutdown
pt: _Desligar

en: 
    <i>logged in</i>
pt: 
    <i>sessão iniciada</i>

en: More ...
pt: Mais...

en: Browse for more pictures...
pt: Procurar mais imagens...
