LXDM 0.3.0 - en to pt_BR translation catalogue (24 entries)

en: User:
pt_BR: Usuário:

en: Desktop:
pt_BR: Ambiente:

en: Language:
pt_BR: Idioma:

en: Keyboard:
pt_BR: Teclado:

en: Automatic Login
pt_BR: Autenticação automática

en: Background
pt_BR: Plano de fundo

en: Default
pt_BR: Padrão

en: Enable bottom panel
pt_BR: Ativar painel inferior

en: Bottom Panel Options
pt_BR: Opções do Painel Inferior

en: Transparent panel
pt_BR: Painel Transparente

en: Hide sessions
pt_BR: Ocultar sessões

en: Show languages menu
pt_BR: Mostrar menu de idiomas

en: Show keyboard layouts
pt_BR: Mostrar disposições de teclado

en: Hide quit button
pt_BR: Ocultar botão sair

en: Other Options
pt_BR: Outras Opções

en: Show user list
pt_BR: Mostrar lista de usuários

en: Hide time
pt_BR: Ocultar tempo

en: Unspecified
pt_BR: Não especificado

en: Password:
pt_BR: Senha:

en: _Reboot
pt_BR: _Reiniciar

en: _Shutdown
pt_BR: De_sligar

en: 
    <i>logged in</i>
pt_BR: 
    <i>conectado</i>

en: More ...
pt_BR: Mais...

en: Browse for more pictures...
pt_BR: Procurar outras imagens...
