LXInput - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Input Device Preferences
da: Indstillinger for enhed til indtastning

en: Sensitivity:
da: Følsomhed:

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Fast
da: Hurtig

en: Slow
da: Langsom

en: <b>Motion</b>
da: <b>Bevægelse</b>

en: Left handed (Swap left and right mouse buttons)
da: Venstrehåndet (skift venstre og højre museknapper)

en: Mouse
da: Mus

en: Delay before each key starts repeating
da: Forsinkelse før tast starter med at gentages

en: Repeat delay:
da: Gentagelsesforsinkelse:

en: Interval between each key repeat
da: Interval mellem hver gentagelse af tast

en: Long
da: Lang

en: Short
da: Kort

en: Repeat interval:
da: Gentag interval:

en: Type in the following box to test your keyboard settings
da: Skriv i feltet for at teste din tastaturopsætning

en: <b>Character Repeat</b>
da: <b>Gentagelse af tegn</b>

en: Beep when there is an error of keyboard input
da: Bip ved fejlindtastning fra tastaturet

en: <b>Keyboard layout</b>
da: Tastaturlayout

en: Keyboard
da: Tastatur

en: Touch Pad
da: Pegeplade

en: Keyboard and Mouse
da: Tastatur og mus

en: Configure keyboard, mouse, and other input devices
da: Konfigurer tastatur, mus og andre inddataenheder
