lxinput - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: LXInput autostart
hu: LXInput automatikus indítás

en: Setup keyboard and mouse using settings done in LXInput
hu: Billentyűzet és egér beállítása az LXInputban elvégzett beállítások használatával

en: Input Device Preferences
hu: Beviteli eszköz beállításai

en: Sensitivity:
hu: Érzékenység:

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Fast
hu: Gyors

en: Slow
hu: Lassú

en: Acceleration:
hu: Gyorsítás:

en: <b>Motion</b>
hu: <b>Mozgás</b>

en: Left handed (Swap left and right mouse buttons)
hu: Balkezes (a bal és jobb egérgombok cseréje)

en: Mouse
hu: Egér

en: Delay before each key starts repeating
hu: Késleltetés az ismétlés előtt

en: Repeat delay:
hu: Ismétlés késleltetése:

en: Interval between each key repeat
hu: Időköz az ismétlések között

en: Long
hu: Hosszú

en: Short
hu: Rövid

en: Repeat interval:
hu: Ismétlés időköze:

en: Type in the following box to test your keyboard settings
hu: Gépelj az alábbi dobozba a billentyűzet beállítások kipróbálásához

en: <b>Character Repeat</b>
hu: <b>Karakterismétlés</b>

en: Beep when there is an error of keyboard input
hu: Csippanás a billentyűzetről való bevitel hibájakor

en: <b>Keyboard layout</b>
hu: <b>Billentyűzetkiosztás</b>

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Touch Pad
hu: Tapipad

en: Keyboard and Mouse
hu: Billentyűzet és egér

en: Configure keyboard, mouse, and other input devices
hu: Billentyűzet, egér és egyéb beviteli eszközök beállítása
