lxinput 0.1 - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: LXInput autostart
ja: LXInput 自動起動

en: Setup keyboard and mouse using settings done in LXInput
ja: LXInputにおけるキーボードとマウスの設定

en: Input Device Preferences
ja: 入力デバイスの設定

en: Sensitivity:
ja: 感度:

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Fast
ja: 速い

en: Slow
ja: 遅い

en: Acceleration:
ja: アクセレーション:

en: <b>Motion</b>
ja: <b>モーション</b>

en: Left handed (Swap left and right mouse buttons)
ja: 左利き (マウスの左右ボタンを交換する)

en: Mouse
ja: マウス

en: Delay before each key starts repeating
ja: キーリピートを開始するまでの遅延

en: Repeat delay:
ja: リピートの遅延:

en: Interval between each key repeat
ja: キーリピートの間隔

en: Long
ja: 長い

en: Short
ja: 短い

en: Repeat interval:
ja: リピートの間隔:

en: Type in the following box to test your keyboard settings
ja: キーボードの設定を試すためにこのボックスに入力してみてください

en: <b>Character Repeat</b>
ja: <b>文字リピート</b>

en: Beep when there is an error of keyboard input
ja: キーボードからの入力にエラーがあったときビープ音を出す

en: <b>Keyboard layout</b>
ja: <b>キーボード配列</b>

en: Keyboard
ja: キーボード

en: Touch Pad
ja: タッチパッド

en: Keyboard and Mouse
ja: キーボードとマウス

en: Configure keyboard, mouse, and other input devices
ja: キーボードやマウス、その他の入力機器の設定
