lxinput - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: LXInput autostart
nl: LXInput automatische start

en: Setup keyboard and mouse using settings done in LXInput
nl: Toetsenbord en muis instellen met instellingen die zijn vastgelegd in LXInput

en: Input Device Preferences
nl: Voorkeuren invoerapparaten

en: Sensitivity:
nl: Gevoeligheid:

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Fast
nl: Snel

en: Slow
nl: Traag

en: Acceleration:
nl: Versnelling:

en: <b>Motion</b>
nl: <b>Beweging</b>

en: Left handed (Swap left and right mouse buttons)
nl: Linkshandig (wissel linker- en rechtermuisknop om)

en: Mouse
nl: Muis

en: Delay before each key starts repeating
nl: Vertraging voordat een toets begint met herhalen

en: Repeat delay:
nl: Vertraging voor herhaling:

en: Interval between each key repeat
nl: Tussenpoze tussen elke toetsherhaling

en: Long
nl: Lang

en: Short
nl: Kort

en: Repeat interval:
nl: Herhalingstussenpoze:

en: Type in the following box to test your keyboard settings
nl: Tik iets in onderstaand kader, om uw toetsenbordinstellingen uit te proberen

en: <b>Character Repeat</b>
nl: <b>Tekenherhaling</b>

en: Beep when there is an error of keyboard input
nl: Piep bij verkeerde toetsenbordinvoer

en: <b>Keyboard layout</b>
nl: <b>Toetsenbordindeling</b>

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Touch Pad
nl: Aanraakveld

en: Keyboard and Mouse
nl: Toetsenbord en muis

en: Configure keyboard, mouse, and other input devices
nl: Instellen van toetsenbord, muis, en andere invoerapparaten
