gnome-menus - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Sound & Video
fi: Ääni & video

en: Multimedia menu
fi: Multimediavalikko

en: Programming
fi: Ohjelmointi

en: Tools for software development
fi: Työkaluja sovelluskehitykseen

en: Education
fi: Opetusohjelmat

en: Games
fi: Pelit

en: Games and amusements
fi: Pelit ja viihde

en: Graphics
fi: Grafiikka

en: Graphics applications
fi: Grafiikkasovellukset

en: Hardware
fi: Laitteisto

en: Settings for several hardware devices
fi: Laitteiston asetukset

en: Internet and Network
fi: Internet ja verkko

en: Network-related settings
fi: Verkkoon liittyvät asetukset

en: Look and Feel
fi: Ulkoasu ja käyttötuntuma

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
fi: Työpöytäympäristön ulkoasua ja toimintaa ohjaavat asetukset

en: Applications
fi: Sovellukset

en: System
fi: Järjestelmä

en: Personal preferences and administration settings
fi: Henkilökohtaiset ja järjestelmän asetukset

en: Programs for Internet access such as web and email
fi: Internet-sovellukset kuten selain ja sähköposti

en: Office
fi: Toimisto

en: Office Applications
fi: Toimistosovellukset

en: Other
fi: Muut

en: Applications that did not fit in other categories
fi: Muihin luokkiin sopimattomat sovellukset

en: Personal
fi: Henkilökohtaiset

en: Personal settings
fi: Henkilökohtaiset asetukset

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Personal preferences
fi: Henkilökohtaiset valinnat

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Change system-wide settings (affects all users)
fi: Muuta järjestelmänlaajuisia asetuksia (vaikuttaa joka käyttäjään)

en: System settings
fi: Järjestelmän asetukset

en: System Tools
fi: Järjestelmätyökalut

en: System configuration and monitoring
fi: Järjestelmäasetukset ja -seuranta

en: Universal Access
fi: Esteettömyys

en: Universal Access Settings
fi: Esteettömän käytön asetukset

en: Accessories
fi: Apuohjelmat

en: Desktop accessories
fi: Työpöydän apuohjelmat
