gnome-menus - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Sound & Video
uk: Звук та відео

en: Multimedia menu
uk: Меню мультимедіа

en: Programming
uk: Програмування

en: Tools for software development
uk: Засоби розробки програм

en: Education
uk: Навчання

en: Games
uk: Ігри

en: Games and amusements
uk: Ігри та розваги

en: Graphics
uk: Графіка

en: Graphics applications
uk: Графічні програми

en: Hardware
uk: Обладнання

en: Settings for several hardware devices
uk: Налаштування для декількох апаратних пристроїв

en: Internet and Network
uk: Інтернет та мережа

en: Network-related settings
uk: Мережні налаштування

en: Look and Feel
uk: Оформлення

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
uk: Налаштування зовнішнього вигляду та поведінки робочого столу

en: Applications
uk: Програми

en: System
uk: Система

en: Personal preferences and administration settings
uk: Особисті налаштування та адміністративні налаштування

en: Internet
uk: Інтернет

en: Programs for Internet access such as web and email
uk: Програми для роботи з Інтернет (пошта, веб-переглядач, тощо)

en: Office
uk: Офіс

en: Office Applications
uk: Офісні програми

en: Other
uk: Інші

en: Applications that did not fit in other categories
uk: Програми, що не входять до жодної категорії

en: Personal
uk: Особисті

en: Personal settings
uk: Особисті налаштування

en: Preferences
uk: Налаштування

en: Personal preferences
uk: Особисті уподобання

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Change system-wide settings (affects all users)
uk: Зміна системних параметрів (впливає на усіх користувачів)

en: System settings
uk: Системні налаштування

en: System Tools
uk: Системні утиліти

en: System configuration and monitoring
uk: Засоби налаштовування та контролю системи

en: Universal Access
uk: Універсальний доступ

en: Universal Access Settings
uk: Налаштування універсального доступу

en: Accessories
uk: Стандартні

en: Desktop accessories
uk: Стандартні програми
