gnome-menus - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Tools for software development
da: Værktøjer til programudvikling

en: Education
da: Læringsprogrammer

en: Games
da: Spil

en: Games and amusements
da: Spil og underholdning

en: Graphics
da: Grafik

en: Graphics applications
da: Grafikprogrammer

en: Settings for several hardware devices
da: Indstillinger for flere enheder af hardware

en: Internet and Network
da: Internet og netværk

en: Network-related settings
da: Netværksrelaterede indstillinger

en: Look and Feel
da: Udseende og opførsel

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
da: Indstillinger for kontrol af skrivebordets udseende og opførelse

en: Applications
da: Programmer

en: Personal preferences and administration settings
da: Personlige indstillinger og administrationskonfiguration

en: Office
da: Kontor

en: Other
da: Andre

en: Personal
da: Personlig

en: Personal settings
da: Personlige indstillinger

en: Science & Math
da: Naturvidenskab og matematik

en: Preferences
da: Indstillinger

en: Universal Access
da: Universel adgang

en: Universal Access Settings
da: Indstillinger for universel adgang

en: Accessories
da: Tilbehør

en: Desktop accessories
da: Skrivebordstilbehør
