lxmusic - en to sv translation catalogue (73 entries)

en: Official icon of xmms2 by Arnaud DIDRY
sv: Officiell ikon för xmms2 av Arnaud DIDRY

en: Music Player for LXDE
    Simple GUI XMMS2 client
sv: Musikspelare för LXDE
    Enkel klient till XMMS2

en: Bitrate:
sv: Bitfrekvens:

en: Audio Files
sv: Ljudfiler

en: All Files
sv: Alla filer

en: Input a URL
sv: Ange URL

en: Now Playing:
sv: Nu spelas:

en: Title
sv: Titel

en: Length
sv: Speltid

en: Default
sv: Standard

en: Pause
sv: Paus

en: Play
sv: Spela

en: Create new playlist
sv: Skapa ny spellista

en: Error
sv: Fel

en: Device:
sv: Enhet:

en: Name:
sv: Namn:

en: Disk Writer
sv: Skriv till disk

en: Destination Directory:
sv: Målkatalog:

en: Music Player
sv: Musikspelare

en: Play your music files easily
sv: Spela din musik enkelt

en: No Repeat
sv: Upprepa inte

en: Repeat Current
sv: Upprepa aktuell

en: Repeat All
sv: Upprepa alla

en: All
sv: Alla

en: Track Name
sv: Spårnamn

en: _File
sv: _Arkiv

en: File Properties
sv: Filegenskaper

en: _Playlist
sv: _Spellista

en: _Switch To Playlist
sv: _Växla till spellista

en: _Locate Currently Played
sv: _Lokalisera aktuell uppspelning

en: Add To Playlist
sv: Lägg till i spellista

en: Add Files or Folders
sv: Lägg till filer eller kataloger

en: Add URL
sv: Lägg till URL

en: Remove From Playlist
sv: Ta bort från spellista

en: Remove Selected Items
sv: Ta bort markerad

en: Remove All Items
sv: Ta bort alla objekt

en: Create _New Playlist
sv: Skapa _ny spellista

en: _Delete Current Playlist
sv: _Ta bort aktuell spellista

en: _View
sv: _Visa

en: Show Playlist
sv: Visa spellista

en: _Tools
sv: Ver_ktyg

en: _Help
sv: _Hjälp

en: Previous
sv: Föregående

en: Play/Pause
sv: Spela/Pausa

en: Stop
sv: Stoppa

en: Next
sv: Nästa

en: Current Playlist
sv: Aktuell spellista

en: Favorites
sv: Favoriter

en: Media Library
sv: Mediabibliotek

en: Add files to the playlist
sv: Lägg till filer i spellistan

en: Remove items from the playlist
sv: Tar bort objekt från spellista

en: Locate currently played track
sv: Lokalisera aktuellt spår

en: Enter keyword here
sv: Ange nyckelord här

en: _Show Main Window
sv: _Visa huvudfönster

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Show system tray icon
sv: Visa ikon i systemdocka

en: Minimize to system tray on close
sv: Minimera till systemdocka istället för att stänga av

en: Music files can be played without graphical user interface to save system resources
sv: Musikfiler kan spelas utan det grafiska gränssnittet för att spara systemresurser

en: Continue playback in background after exiting LXMusic
sv: Fortsätt att spela i bakgrunden även när LXMusic har avslutats

en: General
sv: Allmänt

en: Plugin:
sv: Instick:

en: Buffer Size:
sv: Buffertstorlek:

en: <b>Output</b>
sv: <b>Utgång</b>

en: CD-ROM Device:
sv: CD-ROM-enhet:

en: <b>Audio CD</b>
sv: <b>Ljud-CD</b>

en: Audio
sv: Ljud

en: Default ID3 V1 Encoding:
sv: Standardiserad ID3 V1-kodning:

en: Misc
sv: Diverse

en: <b>File Type: </b>
sv: <b>Filtyp: </b>

en: <b>Size: </b>
sv: <b>Storlek: </b>

en: <b>Comment: </b>
sv: <b>Kommentar: </b>

en: <b>Title: </b>
sv: <b>Titel: </b>

en: <b>File: </b>
sv: <b>Fil: </b>
