lxrandr - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Laptop LCD Monitor
ast: Monitor LCD del portátil

en: External VGA Monitor
ast: Monitor VGA esternu

en: External DVI Monitor
ast: Monitor DVI esternu

en: Default Monitor
ast: Monitor predetermináu

en: Auto
ast: Automáticu

en: Monitor configuration tool for LXDE
ast: Ferramienta de configuración de monitores pa LXDE

en: Unable to get monitor information!
ast: ¡Imposible obtener la información del monitor!

en: Display Settings
ast: Amosar axustes

en: Show the same screen on both laptop LCD and external monitor
ast: Amosar la mesma pantalla tantu nel LCD del portátil como nel monitor esternu

en: Turn off laptop LCD and use external monitor only
ast: Apagar la pantalla del portátil y usar namái el monitor esternu

en: Turn off external monitor and use laptop LCD only
ast: Apagar el monitor esternu y usar namái la pantalla del portátil

en: Quick Options
ast: Opciones rápides

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
ast[0]: Deteutóse'l siguiente monitor:
ast[1]: Deteutáronse los siguientes monitores:

en: Turn On
ast: Encender

en: Resolution:
ast: Resolución:

en: Refresh Rate:
ast: Tasa de refrescu:

en: Change screen resolution and configure external monitors
ast: Camudar la resolución de la pantalla y configurar monitores esternos

en: Monitor Settings
ast: Axustes del monitor
