lxrandr - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Laptop LCD Monitor
fi: Kannettavan tietokoneen LCD-näyttö

en: External VGA Monitor
fi: Ulkoinen VGA-näyttö

en: VGA Monitor
fi: VGA-näyttö

en: External DVI Monitor
fi: Ulkoinen DVI-näyttö

en: DVI Monitor
fi: DVI-näyttö

en: Default Monitor
fi: Oletusnäyttö

en: Auto
fi: Automaattinen

note: gtk_about_dialog_set_logo( (GtkAboutDialog*)about_dlg, gdk_pixbuf_new_from_file(  PACKAGE_DATA_DIR"/pixmaps/lxrandr.png", NULL ) );
en: Copyright (C) 2008-2014
fi: Copyright (C) 2008–2014

en: Monitor configuration tool for LXDE
fi: LXDE:n näyttöasetusohjelma

en: LXRandR autostart
fi: LXRandRin automaattikäynnistys

en: Start xrandr with settings done in LXRandR
fi: Käynnistä xrandr LXRandR:in asetuksilla

en: Is everything OK? Confirm within 15 seconds, otherwise previous state will be restored.
fi: Ovatko asetukset sopivat? Hyväksy muutokset 15 sekunnin kuluessa, tai odota, että edelliset asetukset palautetaan.

en: _Abort
fi: _Peruuta

en: You cannot turn off all monitors. Otherwise, you will not be able to turn them on again since this tool is not accessible without monitor.
fi: Kaikkia näyttölaitteita ei voi poistaa käytöstä. Niitä ei saisi enää käyttöön, sillä tätä työkalua ei voi käyttää ilman näyttölaitetta.

en: Configuration Saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Unable to get monitor information!
fi: Näytön tietojen lukeminen epäonnistui!

en: Display Settings
fi: Näytön asetukset

en: Show the same screen on both laptop LCD and external monitor
fi: Näytä sama kuva kannettavan tietokoneen näytöllä ja ulkoisella näytöllä

en: Turn off laptop LCD and use external monitor only
fi: Kytke kannettavan tietokoneen näyttö pois päältä ja käytä vain ulkoista näyttöä

en: Turn off external monitor and use laptop LCD only
fi: Kytke ulkoinen näyttö pois päältä ja käytä ainoastaan kannettavan näyttöä

en: Place external monitor to the right of laptop LCD
fi: Aseta ulkoinen näyttö kannettavan näytön oikealle puolelle

en: Place external monitor above of laptop LCD
fi: Aseta ulkoinen näyttö kannettavan näytön yläpuolelle

en: Quick Options
fi: Pika-asetukset

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
fi[0]: Seuraava näyttö havaittiin:
fi[1]: Seuraavat näytöt havaittiin:

en: Turn On
fi: Kytke päälle

en: Position:
fi: Sijainti:

en: Default
fi: Oletus

en: On right
fi: Oikealla

en: Above
fi: Yllä

en: On left
fi: Vasemmalla

en: Below
fi: Alla

en: Resolution:
fi: Tarkkuus:

en: Refresh Rate:
fi: Virkistystaajuus:

en: Change screen resolution and configure external monitors
fi: Muuta näytön tarkkuutta ja aseta ulkoiset näytöt

en: Monitor Settings
fi: Näytön asetukset

en: screen;display;tv;extend;projector;xrandr;refresh rate;position;enable;disable;
fi: näyttö;näytön;monitori;tv;projektori;virkistystaajuus;hz;sijainti;screen;display;tv;extend;projector;xrandr;refresh rate;position;enable;disable;
