lxrandr 0.1.1 - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Laptop LCD Monitor
it: Monitor LCD portatile

en: External VGA Monitor
it: Monitor VGA esterno

en: External DVI Monitor
it: Monitor DVI esterno

en: Default Monitor
it: Monitor predefinito

en: Auto
it: Automatica

en: Monitor configuration tool for LXDE
it: Strumento di configurazione monitor per LXDE

en: LXRandR autostart
it: Avvio automatico di LXRandR

en: Start xrandr with settings done in LXRandR
it: Avvia xrandr con le impostazioni fatte in LXRandR

en: Configuration Saved
it: Configurazione salvata

en: Unable to get monitor information!
it: Impossibile reperire informazioni sul monitor!

en: Display Settings
it: Impostazioni del display

en: Show the same screen on both laptop LCD and external monitor
it: Mostrare lo stesso schermo sul LCD del portatile e sul monitor esterno

en: Turn off laptop LCD and use external monitor only
it: Disattivare il LCD del portatile ed usare solo il monitor esterno

en: Turn off external monitor and use laptop LCD only
it: Disattivare il monitor esterno ed usare solo il LCD del portatile

en: Quick Options
it: Opzioni rapide

en: Advanced
it: Avanzate

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
it[0]: Il seguente monitor è stato rilevato:
it[1]: I seguenti monitor sono stati rilevati:

en: Turn On
it: Accendi

en: Resolution:
it: Risoluzione:

en: Refresh Rate:
it: Frequenza di aggiornamento:

en: Change screen resolution and configure external monitors
it: Cambia la risoluzione dello schermo e configura i monitor esterni

en: Monitor Settings
it: Impostazioni del monitor
