lxrandr - en to nn translation catalogue (19 entries)

en: Laptop LCD Monitor
nn: LCD-skjerm på berbar

en: External VGA Monitor
nn: Ekstern VGA-skjerm

en: External DVI Monitor
nn: Ekstern DVI-skjerm

en: TV
nn: Fjernsyn

en: Default Monitor
nn: Standardskjerm

en: Monitor configuration tool for LXDE
nn: LXDE-oppsettverktøy for skjermar

en: Unable to get monitor information!
nn: Klarte ikkje henta skjerminformasjon

en: Display Settings
nn: Skjerminnstillingar

en: Show the same screen on both laptop LCD and external monitor
nn: Vis same skjermbiletet på den innebygde og den eksterne skjermen

en: Turn off laptop LCD and use external monitor only
nn: Slå av den innebygde skjermen, og berre bruk den eksterne

en: Turn off external monitor and use laptop LCD only
nn: Slå av den eksterne skjermen, og berre bruk den innebygde

en: Quick Options
nn: Snøggval

en: Advanced
nn: Avansert

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
nn[0]: Fann denne skjermen:
nn[1]: Fann desse skjermane:

en: Turn On
nn: Slå på

en: Resolution:
nn: Oppløysing:

en: Refresh Rate:
nn: Oppfriskingsrate:

en: Change screen resolution and configure external monitors
nn: Byt skjermoppløysing og set opp eksterne skjermar

en: Monitor Settings
nn: Skjermoppsett
