lxrandr 0.1.1 - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Laptop LCD Monitor
pl: Monitor LCD laptopa

en: External VGA Monitor
pl: Zewnętrzny monitor VGA

en: VGA Monitor
pl: Monitor VGA

en: External DVI Monitor
pl: Zewnętrzny monitor DVI

en: DVI Monitor
pl: Monitor DVI

en: TV
pl: Telewizor

en: Default Monitor
pl: Domyślny monitor

en: Auto
pl: Automatycznie

note: gtk_about_dialog_set_logo( (GtkAboutDialog*)about_dlg, gdk_pixbuf_new_from_file(  PACKAGE_DATA_DIR"/pixmaps/lxrandr.png", NULL ) );
en: Copyright (C) 2008-2014
pl: Prawa autorskie (C) 2008-2014

en: Monitor configuration tool for LXDE
pl: Konfiguruje ekrany w środowisku LXDE

en: LXRandR autostart
pl: Autostart LXRandR

en: Start xrandr with settings done in LXRandR
pl: Uruchom xrand z ustawieniami LXRandR

en: Is everything OK? Confirm within 15 seconds, otherwise previous state will be restored.
pl: Czy wszystko jest w porządku? Potwierdź w przeciągu 15 sekund, bo inaczej zostanie przywrócony poprzedni stan.

en: _Abort
pl: _Anuluj

en: You cannot turn off all monitors. Otherwise, you will not be able to turn them on again since this tool is not accessible without monitor.
pl: Nie możesz wyłączyć wszystkich monitorów. Po wyłączeniu monitorów nie będziesz mógł ich włączyć ponownie, ponieważ to narzędzie jest niedostępne bez monitora.

en: Configuration Saved
pl: Zapisano konfigurację

en: Unable to get monitor information!
pl: Nie można uzyskać informacji o monitorze!

en: Display Settings
pl: Ekran

en: Show the same screen on both laptop LCD and external monitor
pl: Wyświetlanie tego samego obrazu na monitorze laptopa i zewnętrznym

en: Turn off laptop LCD and use external monitor only
pl: Wyświetlanie obrazu tylko na monitorze zewnętrznym

en: Turn off external monitor and use laptop LCD only
pl: Wyświetlanie obrazu tylko na monitorze laptopa

en: Place external monitor to the right of laptop LCD
pl: Umieść zewnętrzny monitor po prawej od ekranu LCD laptopa

en: Place external monitor above of laptop LCD
pl: Umieść zewnętrzny monitor ponad ekranem LCD laptopa

en: Quick Options
pl: Szybkie opcje

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
pl[0]: Wykryto następujący ekran:
pl[1]: Wykryto następujące ekrany:
pl[2]: Wykryto następujące ekrany:

en: Turn On
pl: Włączenie

en: Position:
pl: Położenie:

en: Default
pl: Domyślny

en: On right
pl: Po prawej

en: Above
pl: Ponad

en: On left
pl: Po lewej

en: Below
pl: Poniżej

en: Resolution:
pl: Rozdzielczość:

en: Refresh Rate:
pl: Częstotliwość odświeżania:

en: Change screen resolution and configure external monitors
pl: Konfiguruje rozdzielczość i inne preferencje ekranów komputera

en: Monitor Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: screen;display;tv;extend;projector;xrandr;refresh rate;position;enable;disable;
pl: ekran;wyświetl;tv;rozszerz;projektor;xrandr;odświeżanie;położenie;włącz;wyłącz;
