lxrandr - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Laptop LCD Monitor
ur: لیپ ٹاپ LCD مانیٹر

en: External VGA Monitor
ur: خارجی VGA مانیٹر

en: External DVI Monitor
ur: خارجی DVI مانیٹر

en: TV
ur: ٹی وی

en: Default Monitor
ur: طے شدہ مانیٹر

en: Auto
ur: خودکار

en: Monitor configuration tool for LXDE
ur: مانیٹر وضع کاری اوزار برائے ایل ایکس ڈی ای

en: Unable to get monitor information!
ur: مانیٹر کی معلومات حاصل نہیں ہوسکتی!

en: Display Settings
ur: ڈسپلے ترتیبات

en: Show the same screen on both laptop LCD and external monitor
ur: خارجی مانیٹر اور لیپ ٹاپ LCD دونوں پر ایک ہی سکرین دکھائیں

en: Turn off laptop LCD and use external monitor only
ur: لیپ ٹاپ LCD بند کریں اور صرف خارجی مانیٹر استعمال کریں

en: Turn off external monitor and use laptop LCD only
ur: خارجی مانیٹر بند کریں اور صرف لیپ ٹاپ LCD استعمال کریں

en: Quick Options
ur: فوری اختیارات

en: Advanced
ur: اعلی

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
ur[0]: مندرجہ ذیل مانیٹر دریافت ہوا ہے
ur[1]: مندرجہ ذیل مانیٹر دریافت ہوئے ہیں

en: Turn On
ur: چلائیں

en: Resolution:
ur: ریزلوشن

en: Refresh Rate:
ur: شرح تازگی:
